Warmińsko –mazurska „SZLACHETNA PACZKA” szuka nowych liderów!

Warmińsko–mazurski odział Stowarzyszenia WIOSNA czeka na wrażliwych i pełnych zapału ludzi, którzy są chętni nieść pomoc najbardziej potrzebującym. „SZLACHETNA PACZKA” – projekt, polegający na konkretnej pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa – potrzebuje bohaterów, którzy mają odwagę i motywację, by zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.

Ruszył pierwszy etap projektu „SZLACHENTEJ PACZKI” pod hasłem ”Wyjdź z tłumu i zostań liderem PACZKI”, skierowany do wszystkich dynamicznych i kreatywnych ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego dla innych.

Głównym założeniem akcji jest idea przekazania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu wolontariuszy, którzy docierają do ubogich rodzin w najbliższej okolicy i dowiadują się, czego im brakuje, życie wielu ludzi pogrążonych w biedzie staje się łatwiejsze.

Realizacja tych, nawet najbardziej podstawowych potrzeb nie byłaby możliwa gdyby nie darczyńcy, którzy w okresie świąt Bożego Narodzenia przygotowują paczki z żywnością i produktami codziennego użytku. Ich bezpośrednia pomoc sprawia, że marzenia potrzebujących się spełniają.

Jednak powodzenie całej akcji zależy przede wszystkim od liderów. To oni budują i zarządzają zespołem wolontariuszy oraz nadzorują organizację akcji w regionie.

Bez lidera nie ma wolontariusza, bez wolontariusza i darczyńcy wiele rodzin pozostanie bez pomocy.

Dlatego, SZLACHETNA PACZKA już teraz wzmacnia swoje szeregi, rekrutując liderów. Jej warmińsko-mazurski oddział czeka na wszystkich chętnych, którzy mają odwagę wyjść z tłumu i mogą bardzo konkretnie pomóc.

Bycie liderem SZLACHETNEJ PACZKI to wyzwanie, ale też szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego w najprężniej działającej organizacji społecznej. Na wszystkich chętnych czekają profesjonalne i kompleksowe szkolenia z zakresu zarządzania oraz organizacji akcji społecznych.

„Bycie liderem wyzwala pozytywną energię, która sprawia, że pomaganie staje się proste. Tak naprawdę walczymy o uśmiech zadowolonego dziecka, łzy szczęścia w ochach matki samotnie wychowującej dzieci, radość rodziny z pierwszej w życiu pralki. I otrzymujemy w zamian czarodziejskie słowo „DZIĘKUJE”. Czasem to jedno słowo „dziękuje” odmienia ludzkie życie na lepsze i na zawsze. I ten łańcuch wzajemnej pomocy nigdy się nie kończy” – podkreśla Magdalena, były lider rejonu.

By wziąć udział w rekrutacji trzeba wejść na www.liderpaczki.pl wybrać miejsce, gdzie chce się organizować pomoc i wypełnić formularz rekrutacyjny.  Wszyscy, którzy mają odwagę by wyjść z tłumu i zostać liderem mogą dowiedzieć się więcej pod adresem e-mail: warminsko-mazurskie@wiosna.org.pl

 

Więcej informacji udzielają:

Ania Sokolnicka

tel: 783 430 225

502 048 456

e-mail: ania.sokolnicka@szlachetnapaczka.pl

Natalia Kaźmierczak

e-mail: natalia.kazmierczak@szlachetnapaczka.pl

lnformacje dodatkowe o projekcie „Szlachetna Paczka”

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI, wolontariusze docierają  z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Tylko w 2010 roku Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazano pomoc wartą 10 milionów złotych, w akcję zaangażował się między innymi prezydent Bronisław Komorowski z żoną, a paczkę dla jednej z rodzin przygotował Jerzy Dudek razem ze światowej sławy piłkarzami Realu Madryt, takimi jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.

Warszawa, 06.09.2011


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Warmińsko –mazurska „SZLACHETNA PACZKA” szuka nowych liderów!

  1. m.soporek

    oboje z mężem mamy 6 dzieci w wieku szkolnym jest nam ciężko bardzo bym prosiła o wpisanie nas na listę oczekujących na szlachetną paczkę

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...