Sprawca interwencji domowej trafił do aresztu

policja_odznaka

policja_odznakaGołdapscy policjanci zatrzymali 20 – letniego sprawcę awantury rodzinnej. Mężczyzna był agresywny w stosunku do swoich najbliższych. Rafał D. noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu sprawca awantury domowej usłyszy zarzut znęcania się nad rodziną. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 22:50 oficer dyżurny został powiadomiony o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Gołdap. Jak ustalili funkcjonariusze, 20-letni syn pijany wrócił do domu i wszczął awanturę rodzinną w trakcie której popychał i szarpał swoją matkę, nie szczędząc jej przy tym wulgarnych wyzwisk. Rafał D. został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut znęcania się nad rodziną. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego znany jest już z podobnych interwencji miejscowym policjantom, ponieważ nie był to jego pierwszy taki wyczyn.

W najbliższym czasie funkcjonariusze tut. komendy będą wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 20 latka. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. (is)


Aktualności

Powiązane artykuły