Prawie jubileuszowy

cross_goldapski

cross_goldapskiNiemal pięciuset zawodników wystartowało w kilku kategoriach XIX Crossu Gołdapskiego. W biegu głównym wystartowało 25 mężczyzn i 5 kobiet. Impreza odbywała się w podgołdapskim Lesie Kumiecie.

Po raz pierwszy w historii tego biegu zastosowano elektroniczny pomiar czasu. O punktualny i właściwy start zadbał, znany działacz sportowy, Lech Iwanowski. Spikerowali – Stanisław Luty i Marian Mioduszewski. W biegu głównym uczestniczył również dyrektor OSiR-u Marek Kuskowski, zajmując w kategorii open siódme miejsce. Trzy pierwsze miejsca w tym biegu, w kategorii mężczyzn zajęli: Damian Pieterczyk z Kętrzyna, Tomasz Kowalski z Olsztyna i Rafał Wronowski z Bań Mazurskich. Z kobiet najszybciej przybiegła Sylwia Cymek z Piątnicy, drugie miejsce zajęła Grażyna Szwedowicz z Węgorzewa, trzecie – Małgorzata Tramp z Gołdapi.

Nagrodzono również w kategorii open: najmłodszą uczestniczkę Sylwię Cymek (21.051978 r.), najstarszą uczestniczkę Irinę Vladimirową (1.01.1950 r.), najmłodszego uczestnika Konrada Sęka (29.10.1987 r.), najstarszego uczestnika Petra Budnika (12.07.1949 r.), najmłodszego uczestnika z miejscowości, w której rozgrywane były zawody, czyli ponownie Konrada Sęka (29.10.1987 r.), najstarszego uczestnika z miejscowości, w której rozgrywane są zawody -Ryszarda Górskiego (18.01.1958 r.), najmłodszą uczestniczkę z miejscowości, w której rozgrywane były zawody – Małgorzatę Tramp (1.01.1978 r.), najstarszą uczestniczkę z miejscowości, w której rozgrywane były zawody – Małgorzata Tramp 1.01.1978 r.).

Przypadek Małgorzaty Tramp pokazał, że można być jednocześnie najmłodszą i… najstarszą zawodniczką. Organizatorzy zatem dowiedli, że istnieje możliwość podróży w czasie.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali m.in.: starosta Andrzej Ciołek, przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Sportu Rady Miejskiej Ryszard Wrzosek, były dyrektor OSiR-u – Marian Kulikowski oraz Łuksza Tarasiewicz – sekretarz Szkolnego Związku Sportowego.

Pogoda dopisała, choć niebo od czasu do czasu chmurzyło się groźnie.

Natomiast wyniki powinny być pod następującym linkiem, udostępnionym przez firmę, która zapewniła elektroniczny pomiar czasu: http://timepro.pl/liv/n049/index.php?site=results Powinny, gdyż póki co jest tam tylko kategoria open. Pozostałe zamieścimy w najbliższym czasie.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Prawie jubileuszowy

  1. Metyl

    I znów nikt nie pomyślał, że na takiej imprezie powinni być obecni także inni zasłużeni polscy sportowcy, ci mieszkający w Gołdapi i okolicach. Powinni tu być, pokazać się, wręczać nagrody, zachęcać młodzież do uprawiania sportu. Choćby znakomita panczenistka pani Wasilewska.
    Panie Marku… zbiera się OSiRowi.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...