Niesforny weekend

neon_sg

neon_sgUbiegły weekend minął pod znakiem  aktywności funkcjonariuszy Straży Granicznej wobec niesfornych kierowców. Codziennie na drogach w gminach przygranicznych, działając na rzecz bezpieczeństwa, Straż Graniczna prowadziła czynności służbowe, niwelując zagrożenie w ruchu drogowym.

Cykl wydarzeń z udziałem kierowców rozpoczął pościg, który podjął wspólny patrol Straży Granicznej i Policji w okolicach miejscowości Koskajmy w gminie Barciany. 26-letni mężczyzna nie zatrzymał pojazdu do kontroli drogowej. Już po chwili było wiadomo, że młody kierowca prowadzi samochód pod wpływem alkoholu.

Trochę mniej odwagi i więcej skruchy wykazał 29-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, którego funkcjonariusze z placówki w Baniach Mazurskich kontrolowali w Rogalach. Mężczyzna udał się na przejażdżkę, choć nie powinien, bo wynik na zawartość alkoholu wyniósł 2,5 promila.

Niemałe kłopoty będzie miał też obywatel Rosji. Stawił się do odprawy w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach z zamiarem podróży do Polski. Przedstawił do kontroli niezbędne dokumenty wraz z kartą badań technicznych, budzącą podejrzenia. Funkcjonariusz Straży Granicznej, doświadczony w weryfikacji autentyczności dokumentów, bez problemu stwierdził niezgodność przedłożonej karty z ustanowionym urzędowo wzorem.

Historia wszystkich mężczyzna znajdzie swój finał przed wymiarem sprawiedliwości. (SG)


Aktualności

Powiązane artykuły