Nie przyznawali się do kierowania autem

maluch

maluchProkuratura Rejonowa w Olecku zdecydowała o zastosowaniu dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego wobec Adama S. Podejrzany 22 –latek już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz niezatrzymanie się do kontroli.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór. Około 21:30 w Jagoczanach patrol SG próbował zatrzymać do kontroli fiata 126 p, ale najwyraźniej kierowca „malucha” nie miał zamiaru zastosować się do wydawanych przez funkcjonariusze poleceń i zaczął uciekać. Pościg dla fiata zakończył się na krzakach leszczyny. W samochodzie jechały cztery osoby. Trzech mężczyzn w pośpiechu uciekło natomiast jeden został ujęty. Wtedy o całym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny miejscowej komendy, który na miejsce od razu wysłał patrol policyjny i funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Mundurowi zatrzymali kolejnego mężczyznę, który ukrywał się nieopodal miejsca zdarzenia leżąc w krzakach. Obaj mężczyźni  trzeźwieli w policyjnej celi. Kryminalni pracujący na miejscu zdarzenia w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Już następnego dnia kolejne dwie osoby zostały zatrzymane. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania samochodem. Jednak policjanci ustalili, że auto prowadził 22 -letni Adam S., który w momencie zatrzymania był pijany i do tego nie posiadał uprawnień do kierowania. Poddany badaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu gołdapskiego po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Olecka prokuratura zastosowała wobec 22 – latek dozór policyjny i poręczenie majątkowe. W najbliższym czasie młody człowiek odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Adam S. nie uniknie także odpowiedzialności za jazdę bez prawa jazdy, spowodowanie kolizji oraz niezatrzymanie się do kontroli. (IS)


Aktualności

Powiązane artykuły