Mniej gimnazjalistów, więcej przedszkolaków

początek_roku_11_12Uroczystości początku roku szkolnego zwykle trwają dużo krócej niż zakończenie. Przemówienia dyrekcji, zaproszonych gości, wprowadzenie i wyprowadzenie sztandaru, potem szybkie rozejście się do klas. Jednakowoż są to emocje nie mniejsze, a stres być może większy, zwłaszcza dla pierwszoklasistów.

W tym roku do klas pierwszych Gimnazjum im. Noblistów Polskich poszło 200 uczniów i – jak powiedziała dyrektor Bożena Kalinowska: bardziej stresują się pewnie ich rodzice.

Jak wynika z danych wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w „Trójce” dodatkowo aż 125 osób będzie w pięciu oddziałach przedszkolnych. W innych podstawówkach w mieście będzie o kilkudziesięciu przedszkolaków mniej niż w Szkole Podstawowej nr 3. Maksymalnie obłożenie ma również Przedszkole Samorządowe. Ogólnie przedszkolaków będzie około 40 więcej niż w ubiegłym roku (we wszystkich oddziałach w gminie 630).

O około 30 uczniów mniej niż w roku ubiegłym będzie uczęszczało do gminnych gimnazjów (w sumie 727 uczniów). Natomiast o 40 więcej będzie w klasach 1 – 6 (ogółem 1296).

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły