Pochowamy się nowocześnie

cmentarzCo prawda jednym z głównych powodów zwołania czwartkowej sesji gołdapskiej Rady Miejskiej było zatwierdzenie planu odnowy wsi Galwiecie, to i tak dyskusja skupiła się przede wszystkim na projekcie nowego cmentarza. Projekt wykonał architekt Marek Kochański i nowe miejsce pochówku będzie praktycznie przedłużeniem dotychczasowego w kierunku ulicy Zadumy.

Projektant wprowadził nowe elementy, choćby szalet, budynek socjalno-administracyjny, budynek przedpogrzebowy i blok dla urn z prochami. Elementy te to nie widzimisię projektanta, ale po prostu wymóg.

Pytania radnych dotyczyły m.in. roli budynku przedpogrzebowego i ilości kwater rodzinnych. Okazało się, że przewidziano 600 takich kwater, natomiast budynek przedpogrzebowy będzie miedzy innymi dla tych, którzy nie wyznają tradycyjnej religii i są choćby agnostykami. Będzie więc tu miejsce na wykonanie odpowiedniego ceremoniału.

Według informacji burmistrza nie ma póki co środków na zewnętrzne dofinansowanie takiej inwestycji, więc w ciągu najbliższych trzech lat raczej musi to przewidzieć gmina w środkach własnych.


Aktualności

Powiązane artykuły