Konkurs fotograficzny „Lasy dla ludzi”

Od pewnego czasu informowaliśmy Państwa o zamiarze ogłoszenia konkursu fotograficznego. Chcieliśmy zadbać o jego właściwą oprawę i rangę, stąd być może przydługie przygotowania. Konkurs organizujemy w porozumieniu i współpracy z gołdapskim Domem Kultury.
Nasz konkurs ma na celu propagowanie walorów krajobrazowo-przyrodniczych terenów, na którym żyjemy. Swoją tematyką nawiązuje do trwającego właśnie Międzynarodowego Roku Lasów. Ma na celu zaakcentowanie, uwypuklenie i zwrócenie uwagi społeczeństwa na przewodnie hasło, które brzmi „Lasy dla ludzi”. Oczekujemy zdjęć bezpośrednio lub pośrednio nawiązujących do tematyki leśnej, przedstawiających las jako miejsce wypoczynku, edukacji i pracy, wykonanych w lesie, na jego pograniczu lub w jego otoczeniu.
Nasz konkurs finansowo wsparły dwa nadleśnictwa działające na terenie powiatu gołdapskiego – Nadleśnictwo Czerwony Dwór i Nadleśnictwo Gołdap.

Czas trwania konkursu od 1 sierpnia do 18 listopada – bez mała 4 miesiące, pozwoli na przygotowanie fotografii bez zbędnego pośpiechu.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:
za pierwsze miejsce: 300 zł, za II miejsce: 200 zł oraz 200 zł za III miejsce.
Ponadto robimy ukłon w stronę zapaleńców, parających się szczególnym rodzajem fotografii. Przyznana zostanie „Nagroda specjalna” w wysokości 200 zł za najlepsze zdjęcie wykonane w technice HDR.
Konkurs zamkniemy wernisażem i wystawą prac w Galerii K-2.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fotoamatorów do wzięcia udziału w Konkursie.

Regulamin konkursu fotograficznego

 

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Konkurs fotograficzny „Lasy dla ludzi”

 1. tomek w

  Dzień Dobry. Mam pytanie, czy jest jakiej ustalenie co do rozdzielczości zdjęć? Czasami zdarza mi się robić zdjęcia będąc w lesie na grzybach, na rybach ale niestety aparatem z komórki o rozdzielczości 3,2 mega pixels.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Postawiliśmy niezbyt wyśrubowane wymagania. Pozwalają na wydruk fotografii o wymiarach około 8×10 cali z rozdzielczością wydruku 300 dpi (do tego wymagany jest aparat z matrycą 7.2 Mpx). Planujemy wystawić zdjęcia na wystawie, założyliśmy więc, że ten wymiar będzie optymalny.
  Można próbować wydrukować fotografię z telefonu komórkowego posiadającego matrycę 3.2 Mpx w powyższym wymiarze, jednak z obniżoną rozdzielczością, lub zwiększyć rozdzielczość fotografii w programie do edycji zdjęć, co poskutkuje pogorszeniem jakości.
  Myślę ze mimo tych wywodów przyjmiemy zasadę, że jeśli zdjęcie jest wyjątkowe, warto będzie obniżyć wymagania techniczne. Proszę więc nie rezygnować.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. mariusz1

  ile maksymalnie ma być zdjęć od jednej osoby

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. W tym względzie nie zakładaliśmy ograniczeń.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. wytrwały amator

  czy dobrze rozumiem , że prace konkursowe można również przesłać drogą e-mail na adres redakcja@goldap.org.pl

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. W ostatnim wpisie na temat konkursu poinformowaliśmy, że wycofujemy się z warunku przesyłania prac w formie wydruków. Od tej pory oczekujemy prac wyłącznie w formie elektronicznej, przesłanych pocztą mailową lub przekazanych na nośnikach pamięci.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...