Bezpieczny weekend sierpień 2011

kontrola drogówkiDługi sierpniowy weekend może być czasem wzmożonych wyjazdów. Od dzisiaj do poniedziałku 15 sierpnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić działania pod hasłem „Bezpieczny weekend sierpień 2011”.

Tradycyjne jak co roku nad bezpieczeństwem wszystkich udających się i powracających z wypoczynku czuwać będą gołdapscy funkcjonariusze. Na drogach naszego powiatu pojawią się wzmożone kontrole podczas których mundurowi zwracać będą szczególną uwagę m. in. na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, łamiących przepisy, sprawdzać stan trzeźwości i stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci. Policjanci tutejszej komendy zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę, a jednocześnie zapowiadają surowe mandaty dla osób lekceważących bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, ludzka brawura, jazda po alkoholu. Funkcjonariusze zapowiadają konsekwentną walkę z piratami drogowymi i przestrzegają, że warto ściągnąć nogę z gazu, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Siadając za kierownicę bądźmy świadomi, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni. (is)


Aktualności

Powiązane artykuły