Priorytetem modernizacja dróg lokalnych?

komisja_wspolnaBędący jednocześnie wiceprezesem związku Miast Polskich burmistrz Gołdapi wraz z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzym Millerem współprzewodniczył kolejnemu posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Spotkanie odbyło się 27 lipca w siedzibie kancelarii premiera.

– Zgłosiłem propozycję pilnego przygotowania przez komisje pozytywnej opinii dotyczącej uczynienia jednym z priorytetów na okres perspektywy finansowej na lata 2014-2020, współfinansowania przez UE modernizacji i budowy dróg lokalnych, w szczególności powiatowych i gminnych – informuje Marek Miros.

Wcześniej inicjatywa Marka Mirosa została poparta przez Zarząd Związku Miast Polskich i Kongres Polskich Miast. Została poparta zarówno przez stronę samorządową, jak również rządową. Pisemna propozycja w tej sprawie zostanie skierowana do prac KWRiST.

Tekst o spotkaniu ukazał się na portalu Forum Samorządowe:

KWRiST: Zatrzymać agonię polskich dróg lokalnych

– Stan dróg lokalnych jest z roku na rok coraz gorszy. Drogi gminne i powiatowe są właściwie w stanie agonalnym – mówi Marek Miros, burmistrz Gołdapi. Dzisiejsze posiedzenie plenarne Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zakończyło wystąpienie Marka Mirosa, który był jej tymczasowym przewodniczącym (wobec absencji Jacka Majchrowskiego, prezydenta Krakowa).

Zdaniem burmistrza Gołdapi, drogi lokalne są w Polsce w opłakanym stanie. – Bez pomocy finansowej rządu gminy i powiaty sobie nie poradzą – przekonywał Miros. – Pieniądze z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych są niewystarczające. Trzeba pomyśleć nad nowymi priorytetami środków unijnych na lata 2014 – 2020.


Zdaniem Marka Mirosa, wbrew informacjom medialnym rozwój dróg krajowych i wojewódzkich jest zadowalający, a nawet godny podziwu. Nie można jednak powiedzieć tego samego o drogach lokalnych.

KWRiST ma powołać odpowiedni zespół, który opracuje dane i rozwiązania tego problemu na jedno z kolejnych posiedzeń plenarnych Komisji. (ag)


 


Aktualności

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Priorytetem modernizacja dróg lokalnych?

 1. Fela

  Nasz pan Burmistrz to człowiek orkiestra. I burmistrz Gołdapi i znany samorządowiec. A nawet ma chyba coś wspólnego z raportem ministra Millera, bo wczoraj TVN w wieczornych wiadomościach – donosząc o raporcie w sprawie katastrofy smoleńskiej – nic, tylko naszego kochanego Burmistrza razem z ministrem pokazywała.
  Ale, nic nic. Co się tyczy dróg lokalnych to inicjatywa piękna, potrzebna i oby uwieńczona sukcesem.
  A telewizja … cóż, laterna magica.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...