Można na tym tylko zyskać!

Nie trzeba być członkiem Partii Kobiet, żeby się zainteresować działaniami kobiet. Być może okaże się, że to o czym kobiety marzą i do czego dążą tu, w okolicach Gołdapi, inne już osiągnęły. I odwrotnie – być może kobiety innych regionów mogą czerpać z naszych doświadczeń. Uczestnicząc w wielu szkoleniach spotkałam „babki” z różnych rejonów Polski, które zawiązały stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, żeby wspólnie działać na rzecz rozwoju swoich społeczności lokalnych, przekazywać swoją wiedzą młodszym pokoleniom, ale też żeby się spotykać i po prostu rozmawiać .

Stąd powstało wiele „odłamów” KGB (skrót od Koło -…..-tu zazwyczaj pojawia się nazwa miejscowości na „g” …hm, np. Gołdap!!!- Bab) i BABIŃCÓW. Są to ciekawe działania, w których uczestniczą zarówno kobiety, które mają życie zawodowe, jak i tzw. bezrobotne – tymczasowo lub niestety dłużej, które mogłyby spokojnie zrobić doktorat z „prowadzenia domu” czy „realizacji miesięcznego budżetu domowego”. Każda z nas ma coś do powiedzenia, każda ma doświadczenie życiowe – takie, o którym nie piszą w książkach! Dlaczego więc nie wymieniać się tym doświadczeniem? Można na tym tylko zyskać!

Jedna ze znanych i aktywnych gołdapianek, Sława Tarasiewicz, zaprosiła mnie do uczestnictwa w organizowanym we wrześniu Europejskim III Kongresie Kobiet. Wybieram się. Jednocześnie zapraszam wszystkie Panie, które mogą pojechać  w dniach 17-18 września do Warszawy, by wzięły udział w tym wydarzeniu. Myślę, że warto zaznaczyć obecność Gołdapi na takim forum, tym bardziej, że jest to wydarzenie międzynarodowe i odbywa się w okresie polskiej prezydencji UE. Program przewiduje wiele równolegle prowadzonych bloków tematycznych, dlatego myślę, że każda z nas znajdzie tam coś dla siebie ciekawego.

Zarejestrować się można na kongreskobiet.pl, tam też jest zamieszczony program Kongresu i wiele informacji dotyczących tego, czym jest Kongres i jakie ma cele. Dodam tylko, że w Radzie Programowej tego przedsięwzięcia są 122 nazwiska, wśród których oprócz naszej aktywnej gołdapianki znajdują się kobiety biznesu, mediów jak i kojarzone ze światem polityki – tylko niektóre z nich to dr. Irena Eris, Danuta Wałęsa, Danuta Huebner, Janina Ochojska, Jolanta Kwaśniewska, Małgorzata Niezabitowska czy Kora.

Wszystkie chętne do wspólnego wyjazdu Panie powinny  do końca lipca skontaktować się z p. Sławą.

Ewa Bogdanowicz – Kordjak


Aktualności

Powiązane artykuły