Kiedy latanie jest pasją

samolocikŻyjemy na szczęście w czasach, że i w Polsce można posiadać prywatny samolot. Chociaż takich maszyn póki co u nas nie za wiele. Toteż na pewno wydarzeniem jest to, że w naszym powiecie, konkretnie Lisach, znajduje się kanadyjski górnopłat należący do właściciela tamtejszego gospodarstwa – pana Leona Rybczyńskiego.

Przy domu nad stawem jest kilkusetmetrowy, trawiasty pas startowy, chociaż podobno ten samolocik potrzebuje zaledwie około 60 metrów, by wznieść się w powietrze. Na dodatek skorzystała z wczoraj z tej maszyny ekipa TVP, realizująca film o Gołdapi i operator był bardzo przelotem usatysfakcjonowany.

Pan Leon Rybczyński jest co prawda wykwalifikowanym pilotem, ale latanie jest jednocześnie jedną z jego największych pasji. Twierdzi, że do Warszawy nie jeździ autem, gdyż własnym samolotem jest taniej i bezpieczniej. Podobnie jest z wyjazdami w inne miejsca.

Nad ogromnym stawem, przed którym stoi jego dom niedawno odbywały się kolejne zawody „Karp 2011”.

samolocik samolocik samolocik samolocik samolocik samolocik


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Kiedy latanie jest pasją

  1. Fistaszek

    Pierwszy raz zauważyłem tu przejaw cenzury. Niezdrowej. Przykro.

     
    1. Nie jest cenzurą niezamieszczanie komentarzy, które anonimowo ocierają się o naruszanie dóbr osobistych. W takim wypadku to Redakcja bierze na swoją głowę wszelkie wynikające z tego konsekwencje, a Ty drogi Fistaszku cieszysz się swoją anonimowością.