Magdaleny Zawadzkiej wspomnienia z niepamięci

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła 25. maja znaną aktorkę teatralną, filmową i telewizyjną Panią Magdalenę Zawadzką. Spotkanie prowadziła szefowa wydawnictwa „Marginesy” Pani Hanna Grudzińska, która promowała książkę Gustawa Holoubka- „Wspomnienia z niepamięci”. Pani Magdalena Zawadzka ze wzruszeniem opowiadała o wspólnym życiu z wybitnym aktorem i reżyserem, w którym chwilom wzniosłym i poważnym często towarzyszył humor. Okazało się, że Gustaw Holoubek był niezwykle pogodnym człowiekiem, nierzadko roztrzepanym jak Pani Magdalena, o czym świadczyły opowiadane w trakcie spotkania anegdoty z ich życia. Zakochany w rodzinnym mieście Krakowie, w wolnym czasie zawsze je odwiedzał, na początku sam, a potem ze swoją żoną Magdą. Oboje byli rozkochani w górach, stąd często urządzali piesze wędrówki w Tatry. Mieli tu wielu przyjaciół – górali, którzy zawsze przyjmowali Państwa Holoubków niezwykle serdecznie i gościnnie.
Ich życie w Warszawie nie skupiało się tylko i wyłącznie na pracy w teatrze.
Mąż aktorki był wiernym kibicem sportowym, a spośród wszystkich dyscyplin wyróżniał trzy: lekkoatletykę, piłkę nożną i boks. Nigdy nie przepuścił okazji obejrzenia ważnego meczu, stąd w ich domu były dwa telewizory. Uwielbiał też rozwiązywać krzyżówki i łamigłówki. Miał dar do opowiadania żartów i anegdot, które wplatał umiejętnie podczas rozmów z przyjaciółmi i nigdy w swoim życiu nie czuł się samotny.
Pani Magdalena Zawadzka powiedziała: „Mój mąż był prostego i wielkiego serca, klasyfikował ludzi nie według ich pochodzenia, statusu społecznego, wykształcenia, nie dzielił na mądrych i głupich, lecz szanował ich za mądrość życiową. Jeżeli ktoś w jego obecności głupio się odezwał, to po prostu odchodził, nie wdając się w głębsze dyskusje”.


Aktualności

Powiązane artykuły