Czworonożni funkcjonariusze służą na 11 placówkach podległych Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. 1 lipca nasi przyjaciele obchodzą swoje święto. (więcej…)
Czytam dalej »Wtorkowa sesja Rady Miejskiej
Początek o 14:00. W programie m.in. informacja burmistrza o zaawansowaniu prac przy realizacji zadań inwestycyjnych. Niżej link do transmisji i retransmisji: https://goldapum.esesja.pl/transmisje_z_obrad_rady (więcej…)
Czytam dalej »Z naszego archiwum
M.in. trzy spojrzenia na przedwojenny, gołdapski hotel „Ostpreussischer Hof” (obecnie Magistrat), czyli od ogółu do szczegółu…
Czytam dalej »Podziękowanie
W imieniu własnym oraz całego Zarządu MKS Rominta Gołdap pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy byli z nami w sezonie 2024/25 – naszym zawodnikom, trenerom, partnerom, sympatykom, przyjaciołom, a przede wszystkim wiernym kibicom i rodzicom dzieci, które dołączyły do naszej akademii oraz sekcji dziecięcych i młodzieżowych.
Czytam dalej »„Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” 2025 – przekazanie umów
600 tys. zł ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego do podziału w konkursie „Aktywna Wieś Warmii Mazur i Powiśla” w 2025 roku. Zarząd województwa rekomendował, a sejmik zatwierdził ze zgłoszonych inicjatyw 30 zadań, którym przyznano pomoc finansową. Wśród beneficjentów gmina Dubeninki.
Czytam dalej »Harmonogram dyżurów Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej od 1 do 6 lipca
GoldMedica Sp. z o.o. w Gołdapi informuje o planie pracy Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w placówce w dniach 1–6 lipca 2025 r.: (więcej…)
Czytam dalej »Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny realizuje międzynarodowy projekt – powstaną makiety z brązu przedstawiające kluczowe atrakcje regionu
Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny, we współpracy z partnerami z Polski i Litwy, uczestniczy w realizacji projektu „Innowacyjne spojrzenie na architekturę i historię litewsko-polskiego pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Interreg Litwa–Polska.
Czytam dalej »Z pianą rozpoczęli wakacje na Plaży Miejskiej
Z dużym zainteresowaniem spotkało się dzisiejsze rozpoczęcie wakacji na Plaży Miejskiej, zorganizowane przez Redę Osiedla nr 4 wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Impreza odbywała się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”, dlatego ważnymi punktami programu były pokazy akcji ratowniczych.
Czytam dalej »Sukces Karola Prawdzika na Mistrzostwach Mazur w wyciskaniu sztangi leżąc
W sobotę, 28 czerwca w Mrągowie odbyły się Mistrzostwa Mazur w wyciskaniu sztangi leżąc, które zgromadziły niemal stu zawodników z całego regionu. Wśród uczestników znalazł się Karol Prawdzik – mieszkaniec Ełku i funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.
Czytam dalej »Biwak „Tajemnica Seniority” w Rogalach
W dniach 13–15 czerwca 2. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Aves” zorganizowała biwak w Rogalach. Podczas wydarzenia harcerze przenieśli się do świata magii i średniowiecznej fantastyki.
Czytam dalej »Uczniowie klasy 8a ukończyli szkołę
„Rozstania bolą, ale często są początkiem czegoś lepszego.” — to zdanie idealnie oddaje atmosferę, jaka towarzyszyła zakończeniu nauki przez uczniów klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Czytam dalej »Czerwcowe spotkanie DKK w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich
Na spotkaniu organizacyjnym Dyskusyjnego Klubu Książki w Baniach Mazurskich uczestniczki wybrały książki, które będą omawiane w nadchodzącym okresie. (więcej…)
Czytam dalej »Gmina Dubeninki realizuje międzynarodowy projekt – w Dubeninkach powstanie nowoczesne centrum kultury i turystyki
Gmina Dubeninki, we współpracy z partnerami z Polski i Litwy, rozpoczęła realizację projektu „Innowacyjne spojrzenie na architekturę i historię litewsko-polskiego pogranicza”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Interreg Litwa–Polska. (więcej…)
Czytam dalej »Zakończenie roku szkolnego w Boćwince – radość, wzruszenia i wspomnienia
W piątek, 27 czerwca, w Szkole Podstawowej w Boćwince odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2024/2025. Tradycyjnie zorganizowano dwa osobne apele: pierwszy – dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1–3, a drugi – dla uczniów klas 4–8.
Czytam dalej »„Okamgnienia” po rocznej przerwie
Po rocznej przerwie wznowiliśmy organizowanie fotograficznej wystawy na płocie przed „Matrioszką” i dawnym kasynem. Wernisaż odbył się wczoraj (27 czerwca). (więcej…)
Czytam dalej »Certyfikat SP5
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uzyskała Certyfikat „Szkoły 1000-lecia Królestwa Polskiego”. Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom. (więcej…)
Czytam dalej »Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od trzeźwego kierowcy
Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny drogowy zabójca. Dlatego policjanci każdego dnia dbają o to, by tacy kierowcy byli jak najszybciej usuwani z dróg. W miniony czwartek na Warmii i Mazurach zostały przeprowadzone wzmożone działania. Funkcjonariusze od świtu do późnego popołudnia prowadzili kontrole trzeźwości kierujących i sprawdzili trzeźwość prawie 22 000 z nich. (więcej…)
Czytam dalej »Zakończenie pełne wzruszeń
Dzisiejsza uroczystość zakończenia roku 2024-2025 w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Grabowie była spotkaniem pełnym wspomnień i wzruszeń, gdyż pożegnaliśmy nie tylko naszych tegorocznych absolwentów, ale też panie: Wiolettę Janik, naszą wieloletnią wicedyrektor, Małgorzatę Pawelską i Barbarę Juszkiewicz, które odchodzą na zasłużoną emeryturę.
Czytam dalej »Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Pogorzeli
W gołdapskiej „Piątce” koniec roku z dobrą średnią
Zakończenie roku szkolnego w gołdapskiej „Piątce” odbywało się w dwóch turach, ponieważ szkoła liczy 445 uczniów i trudno byłoby wszystkich pomieścić na sali sportowej OSiR.
Czytam dalej »



















