Lato jest okresem, który sprzyja wzmożonej aktywności owadów. Wieczorne czytanie książki przy otwartym oknie może stracić cały urok przez namolne ataki owadów. Nikt z nas nie lubi doświadczać uciążliwego bzykania komarów nad uchem, gdy siedzimy w domu. Na szczęście w sklepach czeka na nas proste i bardzo skuteczne rozwiązanie problemu – moskitiera!
· Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami
· Moskitiery drzwiowe i moskitiery okienne
· Jak zamontować moskitierę?
· Czyszczenie moskitiery
Moskitiery zabezpieczają przed wszystkimi owadami bez różnicy, czy jest to osa, szerszeń, komar, ćma czy nawet nietoperz.
Moskitiera – skuteczna ochrona przed owadami
Moskitiera to niezwykle przydatny dodatek do naszego domu. Dzięki niej można przy otwartym oknie komfortowo czytać w nocy książę, oglądać telewizję czy po prostu spać bez żadnych zakłóceń. Każda z tych czynności staje się przyjemna, a my nie musimy martwić się o niechcianych intruzów, którzy utrudniają życie. Nikt nie lubi i nie chce być pogryzionym przez komary. Nie chcemy też, by przez otwarte okna do wnętrza wpadały osy, szerszenie, ćmy, meszki czy muchy. Każdy, kto pragnie mieć mieszkanie wolne od uciążliwych insektów, powinien zainwestować w moskitierę. W ofercie https://www.roletyalu.pl/kategoria/moskitiery znajdziesz moskitiery stałe, otwierane, przesuwne, plisowane, zwijane i z siatką antyalergiczną. Producent moskitier dokłada wszelkich starań, by w ręce klientów trafiały najlepszej jakości moskitiery, skutecznie chroniące przed owadami. Dodatkowo pracownicy chętnie odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania.
Moskitiery drzwiowe i moskitiery okienne
Na rynku znajdziemy różne rodzaje moskitier. Wyróżniamy:
- Moskitiery okienne – moskitiera okienna ramkowa i moskitiera okienna rolowana.
- Moskitiery drzwiowe – moskitiera drzwiowa otwierana, moskitiera drzwiowa rolowana, moskitiera przesuwna, moskitiera plisowana.
Oprócz ochrony mieszkania przed owadami moskitiera ogranicza również ilość pyłków dostających się do wnętrz. Jest to bardzo istotne w przypadku alergików. Dodatkowo dzięki zamontowaniu moskitiery nie musimy już korzystać z chemicznych środków odstraszających owady, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie czy stan skóry. Zamontowana moskitiera pozwala nam oszczędzać pieniądze na środkach owadobójczych, które wcale nie należą do najtańszych. Dlatego też, zamiast kupować regularnie repelenty, lepiej zainwestować w bardziej skuteczne i tańsze rozwiązanie.
Oprócz tego moskitiera na okno nie wymaga kosztownej pielęgnacji. Nawet nie zaleca się stosowania podczas jej czyszczenia silnych detergentów. Tak naprawdę wystarcza mydło i woda. Moskitiery są inwestycją na lata, a współcześnie produkowane modele odznaczają się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, wiatr, deszcz, czy zmiany temperatury.
Jak zamontować moskitierę?
Montaż moskitiery w przypadku zwykłych okien jest prosty. Przyklejamy ją do węgarka, czyli oparcia ościeżnicy od strony pomieszczenia. Następnie delikatnie napinając siatkę, mocujemy ją, zaczynając od jednego z górnych narożników ościeżnicy. Weź ostry nożyk lub nożyczki i odetnij nadmiar siatki. Następnie dociskaj moskitierę dokładnie do taśmy rzepowej na całym obwodzie okna.
W przypadku innych rodzajów montaż może być trochę bardziej skomplikowany. Ostatnio dużą popularnością cieszą się moskitiery ramkowe. Są montowane inwazyjnie, dzięki czemu charakteryzuje je duża trwałość i solidne wykonanie. Omawiana metoda polega na umieszczeniu cienkiej siatki w ramce, która jest instalowana po zewnętrznej stronie okna. Można je więc swobodnie otwierać. Jest to bardzo praktyczny model – w razie konieczności moskitierę ramkową bezproblemowo da się zdjąć do wyczyszczenia.
Natomiast moskitiera drzwiowa ramkowa wykonywana jest z profili aluminiowych – tworzą otwierane na zewnątrz drugie drzwi. Inwazyjny montaż sprawia, że cechują się wytrzymałością. Dzięki zewnętrznej instalacji moskitier nie kolidują one na przykład z roletami rzymskimi czy plisami okiennymi. Równie wysoką funkcjonalnością charakteryzują się również moskitiery na drzwi balkonowe.
W niektórych przypadkach warto pomyśleć o pomocy fachowców. Samodzielnie raczej nie będziemy w stanie uporać się np. z zamontowaniem moskitiery na oknie dachowym lub innym, charakteryzującym się nietypowym kształtem. Tymczasem doświadczeni specjaliści radzą sobie bardzo sprawnie z takim zadaniem.
Czyszczenie moskitiery
Moskitierę warto umyć 2 razy. Pierwszy raz tuż przed sezonem, a drugi po jego zakończeniu. Czyszczenie jest bardzo proste. Najpierw ściągamy moskitiery z okna. Do demontażu modeli ramkowych potrzebny będzie wkrętak krzyżowy, a do modelu na rzepy nić. Pamiętaj również, że jeśli od częstego ściągania moskitier rzep nie trzyma się już tak dobrze, jak na wcześniej, w każdej chwili można dokupić sam rzep do siatek, bez konieczności zmiany naszej moskitiery.
Po zdjęciu moskitier zamaczamy je w wodzie (w wannie, pod prysznicem lub pod szlauchem). Pamiętajmy jednak, by nie używać zbyt dużego ciśnienia, które mogłoby naruszyć moskitiery. Następnie nakładamy na nie zwykłe mydło (warto użyć tego w płynie; jest najwygodniejsze w tym przypadku). Można także używać środka do czyszczenia okien w sprayu. Używając delikatnej gąbki, powinniśmy rozprowadzić pianę po siatce – bez mocnych ruchów, by jej nie rozerwać – usuwając zabrudzenia. Ostatnim etapem jest spłukiwanie środka i pozostawienie moskitiery do wyschnięcia, bądź osuszenie jej miękką szmatką.
W walce z owadami nie jesteśmy na straconej pozycji. Bez problemu możemy spędzać długie letnie wieczory przy otwartych oknach oraz drzwiach balkonowych. Wystarczy tylko wybrać właściwą moskitierę, wykonać precyzyjny pomiar oraz dokonać montażu. Bez względu na to, czy chcesz zabezpieczyć otwarty balkon, czy okno, możesz z powodzeniem zastosować moskitierę. Jest to najlepsze rozwiązanie mechaniczne dostępne na rynku!