Tenis stołowy. Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa VI Memoriał Grzegorza Kokochy

W niedzielę, w węgorzewskiej Hali Miejskiej OSiR  rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa VI Memoriał Grzegorza Kokochy w Tenisie Stołowym. Podczas turnieju uczestnikom mistrzostw ustawiono dziewięć stołów . W godzinach przedpołudniowych rywalizowano w kategoriach szkolnych i osób niepełnosprawnych.

W kategorii szkół podstawowych (roczniki 2011 i młodsze) wystartowało sześć dziewcząt i sześciu chłopców, natomiast w rocznikach 2007-2010 wystartowały cztery zawodniczki i dziesięciu zawodników.
Reprezentanci Gołdapi wystawili w zawodach najliczniejszą (jedenastoosobową) ekipę, Olecko i Giżycko reprezentowało po 6 osób, z terenu powiatu węgorzewskiego wystąpiły 3 osoby.

W kategorii osób niepełnosprawnych udział wzięło sześciu podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie.

Po zakończeniu rozgrywek młodzieżowych i osób niepełnosprawnych nastąpiło oficjalne otwarcie Mistrzostw Węgorzewa. Organizatorzy symboliczną minuta ciszy upamiętnili pamięć Grzegorza Kokochy, wspominając czasy sprzed dekady, gdy Grzegorz trenował i prowadził z sukcesami węgorzewskich tenisistów stołowych. Po ceremonii otwarcia przystąpiono do rozgrywek open kobiet, mężczyzn i weteranów +50.

W kategorii open kobiet wystartowało dziewięć pań. Najlepszą okazała się Marzena Jasińska z Olecka, drugie miejsce zajęła Justyna Waraksa z Węgorzewa. Na trzecim miejscu uplasowała się Julia Jankowska z Gołdapi.

W kategorii open mężczyzn udział wzięło 38 osób. Do gry w tej kategorii dopuszczona została Marzena Jasińska, jak się później okazało z sukcesem.
Na najwyższym stopniu podium stanął Robert Karniej z Olecka, tuż obok na drugim miejscu Jacek Baczewski z Mrągowa, a na najniższym stopniu podium stanęła wspomniana wcześniej Marzena Jasińska z Olecka.

W kategorii weteranów +50 startowało 14 zawodników. Najlepszym okazał się Marek Różycki z Gołdapi, drugie miejsce zajął Zbigniew Ratuszniak z Mrągowa, trzecie Adam Makar ze Srokowa.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji Otwartych Mistrzostw Węgorzewa w Tenisie Stołowym wolontariuszom – uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Kopernika w Węgorzewie pod opieką pani Bożeny Cudowskiej. Dziękujemy też panu Dariuszowi Dudzińskiemy z Pozezdrza za pomoc w przygotowaniu hali do zawodów.
Dziękujemy również trenerom grup młodzieżowych z Gołdapi – Markowi Różyckiemu, z Olecka – Robertowi Karniejowi i Marzenie Jasińskiej oraz z Giżycka – Piotrowi Trachimowi przy rozstawianiu uczestników zawodów w poszczególnych grupach.

Dziękujemy panu Stanisławowi Drabikowi za pomoc w przeprowadzeniu zawodów w kategorii osób niepełnosprawnych.

Organizatorami VI Memoriału im. Grzegorza Kokochy Otwartych Mistrzostw Węgorzewa w Tenisie Stołowym był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie oraz Ludowy Klub Sportowy „Amators” Pozezdrze.