Od jakiegoś czasu we wnętrzach pojawia się mnóstwo skomplikowanych, wymyślnych mebli, w których wygląd jest ważniejszy niż funkcja. Warto czasem jednak wrócić do klasyki: narożniki szare mają naprawdę olbrzymi potencjał!
Różnorodność większa, niż się spodziewasz
Szare narożniki zostały odsunięte na bok przez aranżerów tylko dlatego, że są szare. Kiepski był to powód, ponieważ mnogość tkanin – zarówno, jeśli chodzi o faktury, jak i desenie czy kolory – jest olbrzymia, a w połączeniu z ciekawymi pomysłami stylistycznymi pozwala dopasować narożnik szary do wnętrza w każdym stylu. Poszczególne meble różnią się od siebie wielkością, funkcjami, poziomem rozbudowania. Na stronie zeusmeble.pl można przekonać się, że tak naprawdę prosty kolor nie jest w żadnym razie wadą, a wręcz ogromną zaletą.
Narożnik szary – kolor nie jest ważniejszy niż funkcje
Nowoczesny design to coś więcej, niż kwestia estetyki. To przede wszystkim skupienie na funkcjach. Narożniki szare najlepszych producentów wyglądają elegancko, ich projekt jest zwykle stonowany, ale to, co w nich najlepsze, pozostaje często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Silniki i siłowniki, które pozwalają bez wysiłku rozłożyć narożnik, doskonałej klasy materace, przestronne skrzynie, pomysłowe systemy ich otwierania: to wszystko sprawia, że choć z zewnątrz jest to po prostu elegancki mebel, w praktyce może stać się funkcjonalnym elementem każdego wnętrza.
Szary narożnik jako podstawa aranżacji
To prawda, że pod względem funkcji narożnik szary może się niczym nie różnić od czerwonego, białego czy zielonego, jednak dla większości osób zajmujących się aranżacją wnętrz będzie zupełnie oczywiste, jak wiele możliwości otwiera postawienie na szarą tapicerkę. Najlepsze szare narożniki będą trwalsze niż większość nawet dobrej klasy farb, czyli przeżyją niejedną zmianę wystroju. Dzięki pewnej estetycznej wszechstronności wciąż jednak będą wyglądały doskonale, a żeby je ożywić, można użyć kapy albo dekoracyjnej poduszki. Nawet bez tego jednak ich prosta, ponadczasowa elegancja musi robić wrażenie i po części właśnie ona odpowiada za tak duży sukces pozornie niewyróżniających się mebli.