Gimnazjalistki zwyciężyły w Wojewódzkiej inauguracji Szkolnego Roku Sportowego

W środę 21 września na stadionie OSiR w Olecku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2016/17. Gołdapskie Gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Nasze zawodniczki w biegach przełajowych zajęły I miejsce w województwie. W zawodach startowało 700 zawodników z całego województwa warmińsko-mazurskiego w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii klas pierwszych III miejsce zajęła Anna Dziekońska, V miejsce – Julia Zdancewicz. Dobry wynik osiągnęła też Edyta Malijonis W kategorii klas II-III mistrzynią została Weronika Dziatkowska, trzecie miejsce zajęła Zuzanna Śniczewska, piąta była Urszula Jurgielewicz. Suma tych wyników dała drużynie dziewcząt zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji.
Opiekunem drużyny gimnazjalistów był Jerzy Grzelka.