Każda doświadczona i profesjonalna stylistka doskonale zdaje sobie sprawę, jak w trakcie przedłużania rzęs istotne jest zachowanie precyzji, higieny i innych odpowiednich warunków pracy. W trakcie świadczenia usługi niezbędny jest również profesjonalny klej do rzęs, który wpłynie na trwałość stylizacji, efekt końcowy, jak i komfort klientki. Jaki produkt do klejenia sztucznych rzęs warto wybrać? O czym pamiętać w trakcie aplikacji rzęs?
- Klej do rzęs — który produkt będzie odpowiedni?
- Wilgotność i temperatura panująca w pomieszczeniu
- Zasady higieny i dezynfekcji podczas aplikacji rzęs
Klej do rzęs — który produkt będzie odpowiedni?
Aby przeprowadzić zabieg przedłużania rzęs, należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaki klej do rzęs będzie najbardziej odpowiedni. Na rynku dostępne są zarówno kleje do sztucznych rzęs szybkoschnące, jak i kleje o przedłużonym czasie wiązania.
Szybkoschnący produkt będzie właściwym wyborem w przypadku stylistek z dużym doświadczeniem zawodowym, które techniki aplikacji rzęs mają opanowane do perfekcji. Dobry klej szybkoschnący zasycha już nawet po dwóch sekundach.
U osób z mniejszym doświadczeniem najlepiej sprawdzają się kleje o przedłużonym czasie wiązania, których czas schnięcia to około 3-6 sekund. Jest to optymalny czas na dokładnie i precyzyjne ułożenie rzęs.
Należy także wziąć pod uwagę skład kleju, aby wybrać produkt dostosowany do potrzeb klientki, w tym np. nadwrażliwości na niektóre składniki kleju.
Wilgotność i temperatura panująca w pomieszczeniu
Przy aplikacji rzęs należy także pamiętać o warunkach panujących w pomieszczeniu. Zbyt duży poziom wilgotności lub zbyt suche powietrze, a także skoki temperatur mogą mieć wpływ na czas schnięcia kleju, co może skutkować trudnościami w uzyskaniu trwałych i oczekiwanych rezultatów. Warto zadbać o to, aby w salonie lub w domu panowała temperatura od 18 do 24 stopni Celsjusza, a poziom wilgotności powietrza mieścił się w granicach od 40 do 60 %.
Zasady higieny i dezynfekcji podczas aplikacji rzęs
Podczas przedłużania rzęs niezbędne jest zachowanie higieny rąk oraz przeprowadzenie dezynfekcji narzędzi stosowanych w trakcie tego zabiegu. Również przestrzeń robocza musi być czysta i pozbawiona jakichkolwiek zanieczyszczeń.
W kwestii aplikacji ważne jest, aby rzęsy klientki były odtłuszczone, pozbawione makijażu, co może wymagać zastosowania odpowiedniego szamponu oczyszczającego rzęsy. Samo nakładanie kleju oznacza stosowanie jego minimalnej potrzebnej ilości na starannie odseparowanych rzęsach naturalnych z zachowaniem odpowiedniej odległości od skóry powieki, aby uniknąć podrażnienia i zaczerwienienia.
Stosowanie wysokiej jakości kleju do rzęs zgodnie z zasadami higieny i wybranej metody aplikacji umożliwi osiągnięcie w pełni satysfakcjonujących rezultatów i uniknięciu ewentualnych problemów związanych z nakładaniem rzęs.