Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży OHP w Pleszewie

W dniach 12-15 czerwca reprezentanci CKiW OHP w Gołdapi wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo–Obronnych Młodzieży OHP w Pleszewie. W zmaganiach sportowych wzięły udział 23 zespoły składające się z 4 zawodników. Przez cały czas trwania zawodów, młodzież wykazała się niezwykłą determinacją i zaangażowaniem.

Nasza reprezentacja wywalczyła trzy miejsca na podium. Pierwsze miejsce w kategorii skok w dal z miejsca chłopców zajął Kacper Żukowski. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt rzut piłką lekarską zajęła Elwira Truchan, a w przeciąganiu liny drużynowo (w składzie Elwira Truchan, Karolina Tuchowska, Kacper Żukowski, Kacper Wasiliszyn) zajęliśmy trzecie miejsce.

Wysoko, bo na czwartym miejscu została sklasyfikowana Karolina Tuchowska w biegu na 100 metrów dziewcząt. Zawodnicy ukończyli rywalizację w bardzo dobrych humorach.

Celem zawodów była, promocja zdrowego stylu życia, uczenie aktywnych form spędzania czasu wolnego, tworzenie atmosfery współpracy i współdziałania w zespole, wpajanie zasad uczciwej rywalizacji oraz integracja młodzieży różnych środowisk a przede wszystkim możliwość samorealizacji. Sam występ na tak znaczących zawodach jest już wielkim osiągnięciem każdego z tych młodych ludzi.