Uprawnienia spawalnicze – zobacz, gdzie możesz pracować i ile zarobisz!

Dzięki uprawnieniom spawalniczym można pracować jako spawacz. Jak je uzyskać? Gdzie może pracować osoba posiadająca takie uprawnienia?

 

Jak zostać spawaczem?

Spawanie jest procesem pozwalającym na łączenie ze sobą metali. Stosowane jest ono w różnych dziedzinach przemysłu, aby produkować rozmaite wyroby metalowe.

 

Osoba prowadząca spawanie powinna posiadać właściwą do tego wiedzę, a także doświadczenie umożliwiające jej prowadzenie takich czynności. Również bardzo ważne są w tym przypadku uprawnienia spawalnicze UDT – Urzędu Dozoru Technicznego.

 

Uprawnienia spawacza pozwalają mu na prowadzenie prac zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. W przypadku braku takich uprawnień ich prowadzenie nie będzie legalnie możliwe.

 

Aby otrzymać takie uprawnienia spawalnicze UDT – https://www.oss-welder.pl/kursy-spawania/ konieczne jest zapisanie się na kurs spawacza, a następnie podejście do egzaminu odbywającego się przed komisją UDT. Gdy uczestnik egzaminu zaliczy go bez problemów, w takim przypadku otrzymuje on uprawnienia w formie zaświadczenia kwalifikacyjnego.

 

Gdzie może pracować spawacz?

Spawacze mogą pracować w różnych branżach, w zależności od ich posiadanych umiejętności, rodzaju uprawnień oraz doświadczenia.

 

Spawacze mogą między innymi pracować w zakładach produkcyjnych, gdzie są odpowiedzialni za spawanie elementów metalowych, na przykład takich, jak samochody, urządzenia i maszyny.

 

Również pracują oni w branży budowlanej, gdzie odpowiedzialni są za spawanie stalowych belek, płaskowników, ceowników, teowników, prętów zbrojeniowych i innych elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych podczas prac budowlanych.

 

Mogą oni też poszukiwać zatrudnienia w zakładach stoczniowych, lotniczych, motoryzacyjnych, gdzie odpowiedzialni są oni za prowadzenie prac spawalniczych w produkcji.

 

To jedynie kilka obszarów, gdzie mogą otrzymać zatrudnienie osoby posiadające uprawnienia spawalnicze UDT, ponieważ mogą one również znaleźć zatrudnienie w wielu innych zakładach pracy.

 

Warto też wskazać, że osoby posiadające uprawnienia spawalnicze UDT mogą nie tylko poszukiwać zatrudnienia w Polsce, ale również za granicą, gdzie często mogą liczyć na większe wynagrodzenia.

 

Jakie są zarobki spawaczy?

Wyplata spawacza jest zależna przede wszystkim od jego doświadczenia i zakładu pracy, dlatego też może ona różnić się w dużym stopniu. Znaczenie ma również lokalizacja – w większych miastach wypłaty są wyższe.

 

Zwykle początkujący spawacze mogą liczyć na wynagrodzenie na poziomie od około 3000 do 4000 złotych netto, natomiast ci posiadający większe doświadczenie często zarabiają nawet ponad 6000 złotych netto miesięcznie.

 

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły