Znamy projekty, które powalczą o głosy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2021 rok

Osiem propozycji zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Projekty przeszły proces weryfikacji i wszystkie zgłoszone propozycje zostały dopuszczone pod głosowanie mieszkańców. Na liście znajdują się trzy projekty do realizacji na terenie miejskim oraz pięć projektów do realizacji na terenie wiejskim.

 

 

 

Prawo udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Gminy Gołdap. Głos można oddać na tylko jeden projekt. Głosowanie odbędzie się w terminie: 14 – 22 grudnia. Głosować można elektronicznie lub papierowo. W formie elektronicznej można oddać głos za pośrednictwem strony www.goldap.pl poprzez platformę ,,Budżet Obywatelski”.

W formie papierowej można oddać głos osobiście z dokumentem potwierdzającym tożsamość w Punkcie Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Gołdapi poprzez wypełnienie na miejscu karty do głosowania otrzymanej w Punkcie Obsługi Mieszkańca.

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “Znamy projekty, które powalczą o głosy mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na 2021 rok

  1. J

    Z tego co na chybcika przeczytałem najciekawszy z powyższych propozycji wydał mi się wniosek miejski dotyczący Makiety przedwojennego rynku Gołdapi. Moim zdaniem to bardzo ciekawy i wart poparcia projekt, który naprawdę bardzo uatrakcyjniłby centrum miasta. Nie wiem jak tam z jego kosztami, czy 100tys.500 zł to dużo czy mało na ten cel, ale skoro przeszedł weryfikację to zgodnie z zasadami Budżetu Obywatelskiego taka kwota ma być wystarczająca. Oczywiście dla efektu bardzo istotne będzie odpowiednie usytuowanie makiety. Gratuluję pomysłodawcom

  2. Zosia

    Najsłabiej opisany i najmniej interesujący jest projekt „Atrakcyjne wsie”. Nie oddałabym na to głosu .

    1. Były mieszkaniec Galwieć

      bo tak … bardzo mało interesujący i już tam nie mieszkam

      1. Jan Steć

        To chyba akurat nie ma znaczenia, że pan już tam nie mieszka, panie „były mieszkańcu Galwieć”. Ja też mam swoje zdanie na temat wszystkich wniosków i najbardziej podoba mi się makieta przedwojennego rynku Gołdapi, a z wiejskich projekt dotyczący szkoły w Boćwince. Ale każdy może mieć swoje zdanie.

  3. Beata

    Oddam głos na projekt w Boćwince, a to dlatego, że widać , że tam starają się coś zrobić. Nawet licytacja na Fb trwa żeby pozyskać pieniądze na nowy plac zabaw dla dzieciaków. Jak ludzie nie czekają tylko na pieniądze z gminy ale sami sobie szukają i organizują to tu warto pomóc.

  4. Anonim

    Dbajmy o następne pokolenie- a więc wniosek wiejski przy szkole w Boćwince i bezpieczeństwo Gołdapian czyli doświetlenie przejść w Gołdapi.

    1. Grynszpan

      To przejdź się wieczorem w tym miejscu gdzie ma być to przejście doświetlone i naprawdę pomyśl czy warto tam doświetlać. Ale jeśli już to dlaczego z budżetu obywatelskiego? Niech Gmina zaplanuje to w swoim budżecie.

    2. Jan

      Przejścia w naszym mieście nie należą do najlepiej widzocznych, najbardziej chyba to koło poczty. Ososbiście jestem za projektem.

  5. Gandalf

    Te projekty to chyba Smegol z drużyny pierścienia pisał na zamówienie Lutego (tzw. oddany mu sługa). Wszystkie powinny być finansowane z budżetu gminy a nie obywatelskiego, ale co tam jak przejdzie który to będzie więcej na nagrody dla drużyny pierścienia…

  6. Matka

    Właśnie na Fb zaprezentowano publicznie wnioski, ale nikt nie przypomniał o zasadach głosowania. Nie wiem, czy w tym roku każdy z nas oddaje 2 głosy , na projekt wiejski (1 głos) i na projekt miejski (1 głos) -. Czy też może głosowąć tylko ALBO na wiejski, ALBO na miejski..

    1. Adam

      Matko Bosko, na stronie Urzędu w zakładce Budżet obywatelski jest napisane, że oddajemy 1 (jeden) głos . I każdy ten swój jeden głos może oddać albo na projekt miejski, albo na projekt wiejski. Tyle wyjaśnienia. Ale przy okazji, wydaje mi się, że karta do głosowania (załącznik nr trzy) jest jakaś zbyt szeroka! Po co obywatel, który przyjdzie oddać głos do Urzędu (albo kiedy siedzi przed ekranem komputera i wypełnia listę) ma sam wpisywać :1) rok którego dotyczy Budżet; 2) wysokość kwoty na terenie wiejskim i kwoty na terenie miejskim !!! ; 3) wpisywać tytuł projektu, wnioskodawcę i szacunkowy koszt!!! Przecież te dane mogłyby i powinny już być wpisane komputerowo w druku i wystarczyłoby tylko postawić krzyżyk przy wybranym projekcie, oczywiście pozostałe skreślając w inny sposób, żeby nie było możliwości matactwa.. Ten druk który mieszkaniec głosujący dostaje do ręki tylko utrudnia głosowanie i zniechęca do wysiłku. I taki druk ma zachęcać do aktywnej postawy obywatelskiej?

      1. Itek

        Nie za dużo aby ty wymagasz? Przeca tam informatyzacja nie powiodła się i niestety tak musi być. Tak nie ma nawet osoby co miałaby jakieś elementarne pojęcie o IT. Zapewne stoi za tym zacna pani sekretarz wszystkowiedząca Rawinis.

  7. Uczestnik wycieczki urzędników do Ułan Bator

    A ja tam myślę że najlepszy projekt obywatelski to byłoby referendum nad odwołaniem opętanego władzą lokalnego muchomora. Szkoda że nikt go nie zgłosił – na bank zwycięstwo gwarantowane.