Funkcjonariusz Straży Granicznej Mistrzem Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach wywalczył złoty medal podczas VI Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w kategorii do 82,5 kg.

Zawody odbyły się 16 listopada we Wrocławiu. Do zaciętej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęło około 140 osób, m.in. ze Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Wojsk Obrony Terytorialnej, ABW, SOP i Straży Pożarnej.

Sierż. SG Kamil Wojciechowski reprezentujący Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej, podnosząc sztangę ważącą 192,5 kg, zajął I miejsce w kategorii do 82,5 kg oraz III w kategorii Open. Zawodnik Straży Granicznej już IV raz zdobył tytuł Mistrza Polski.

Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.