Gołdapianie walczyli w Rzeszowie

kick_1

kick_1W dniach 28-30 czerwca odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Ponad 120 zawodników reprezentujących 53 jednostki z całej Polski przyjechało do Rzeszowa, by sprawdzić swe umiejętności w w tej dyscyplinie sportu w formułach pointfighting oraz kick-light.

W zawodach startowali funkcjonariusze i żolnierze służb mundurowych, m.in. ze Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło również zawodników z Gołdapi – Damian Szafran reprezentował 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy, startując w kategorii wagowej – 84kg pointfighting wywalczył I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. Kolejnym reprezentantem 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego był Krzysztof Zdancewicz startujący w kategorii wagowej 89 kg pointfighting, który wywalczył II miejsce i zdobył tytuł Wicemistrza Polski Służb Mundurowych, trzecim gołdapianinem był Łukasz Mentel który reprezentował Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi startując w kategorii wagowej 89 kg pointfighting – wywalczył III miejsce i zdobył tytuł II Wicemistrza Polski Służb Mundurowych.

Zawody uroczyście otworzył dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie ppłk Andrzej Leńczuk, który wraz z dowódcami i komendantami służb mundurowych uczestniczących w zawodach dopingował i kibicował rywalizującym zawodnikom. Dyrektora Generalnego Służby Więziennej reprezentował kpt. Leszek Kołtun starszy inspektor w Biurze Kadr i Szkolenia CZSW. Oprócz stojącej na bardzo wysokim poziomie rywalizacji sportowej uczestnicy zawodów mięli możliwość nawiązania nowych znajomości i wymiany swoich doświadczeń związanych z pracą zawodową. Duże zainteresowanie uczestników wzbudził również wykład zdobywców tytułów Mistrzów Świata – Iwony Nierody i Leszka Kołtuna, którzy w interesujący sposób opowiedzieli o swojej drodze do zdobycia mistrzowskich pasów. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów obejrzeli pokaz umiejętności funkcjonariuszy wchodzących w skład rzeszowskiej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej.

Godną podkreślenia inicjatywą składu sędziowskiego obsługującego zawody, było przekazanie honorarium na rzecz dofinansowania wypoczynku letniego wychowanków Domu Dziecka ,,Mieszko” w Rzeszowie.

Szczególne podziękowania od organizatora i zawodników należą się panu płk. dr. Bogusławowi Musiałowi Dowódcy 15. Pułku Przeciwlotniczego za umożliwienie startu dwóm żołnierzom z Gołdapi oraz panu mjr. SG Tomaszowi Makowskiemu Komendantowi Placówki Straży Granicznej w Gołdapi za umożliwienie startu funkcjonariuszowi SG.