Kolejne sukcesy gołdapskich Piorunów

pioruny_gizycko_11

pioruny_gizycko_11Trzy złote, 4 srebrne i 6 brązowych medali – to dorobek gołdapskich pływaków podczas X Wiosennych Otwartych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka, które odbyły się w dniach 13-14 kwietnia na pływalni w Giżycku.

W zawodach wzięło udział 425 zawodników z 30 klubów z całej Polski oraz Rosji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. MUKS „Piorun” Gołdap reprezentowało 12 pływaków którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Rewelacyjnie spisała się najmłodsza zawodniczka reprezentująca nasz klub, 9-letnia Natalia Zapolnik, która wystartowała dwa razy na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym. W stylu grzbietowym (biorąc pod uwagę fakt, że startowała po raz pierwszy na dystansie 50-metrowym) zajęła bardzo dobre 6. miejsce z rewelacyjnym czasem 0.51,94 s. Spośród starszych zawodników bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Tyszlak zdobywając 1. miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 2. miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

W konkurencjach stylu klasycznego medale zdobył Kacper Taudul 1 miejsce na 100 i 2 miejsce na 50 m stylem klasycznym, dwa brązowe medale w stylu grzbietowym na 50 m oraz 200 m wywalczył Mateusz Sztuk. Jak zwykle bardzo dobrze wykazał się Dawid Sobolewski zdobywając 2 miejsce na dystansie 50 m dowolnym, 3 miejsce na 200 dowolnym, 4 miejsce na 100 m dowolnym oraz 4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym Miłosz Januszkiewicz w znacznym stopniu poprawił swój rekord życiowy i w bardzo dobrym stylu wywalczył brązowy medal. Bardzo miłym zaskoczeniem było zwycięstwo Andrzeja Staniaszka na nietypowym dla niego dystansie 50 m stylem grzbietowym. W drużynie PIORUNÓW nie zabrakło także medali zdobytych przez dziewczęta, które stawały na podium po rywalizacji w stylu klasycznym. Julia Zduniewicz wywalczyła 3. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz 3. miejsce na dystansie 50 m, natomiast Basia Mejcz stanęła na drugim miejscu podium na dystansie 200 m stylem klasycznym i pechowo dwukrotnie zajęła 4 miejsca na 100 i 50 m klasycznym. Pozostałym zawodnikom z różnych względów nie udało się wywalczyć miejsc medalowych, natomiast poprawili swoje rekordy życiowe. W klasyfikacji generalnej zawodów w swojej kategori wiekowej Dawid Sobolewski zajął doskonałe – trzecie – miejsce (wyprzedziło go tylko dwóch reprezentantów z Ukrainy), natomiast Kacper Taudul uplasował się na miejscu piątym. Warto nadmienić, że udział w zawodach klubów zagranicznych znacznie podniósł poziom rywalizacji sportowej, który i tak już stał na bardzo wysokim poziomie.