List do redakcji. Interpelacja radnego w sprawie podwyżek ciepła

Szanowna Redakcjo. Mijają tygodnie od ujawnienia podwyżek ciepła, a nasi najważniejsi samorządowcy nie robią nic. „Nabierają wody w usta”, a to tylko oni są uprawnieni do działań i rozmów ze  S. Andrysiewiczem. Chociaż znam odpowiedzi na wiele moich pytań proszę o upublicznienie mojej interpelacji. Poniższą interpelację wysyłam równolegle do Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej. Konieczna jest komisja do wyjaśnienia tych spraw, ponieważ jest to jedna z największych afer w Gminie Gołdap. Andrzej Tobolski

 

 

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

22 komentarzy do “List do redakcji. Interpelacja radnego w sprawie podwyżek ciepła

 1. Wojtek

  Prezydenci Miast i Burmistrzowie występują w mediach i podejmują próby działania. W Gołdapi Luto jedyne co robi to buja się Superbem za 200 tyś i co najwyżej to pojedzie sobie z p.Białek na polowanie, co można zobaczyć na ogólnodostępnym fejsbuku. A w najbliższym czasie, przy okazji wystąpienia, nie będzie ważne to że głosował za likwidajcą PECu w Gołdapi wraz z Hołdyńskim, będzie to wina poprzednika. Nie ważne, że to już kolejna zmarnowana kadencja szans dla Gołdapi. A poprzednik był ile lat temu – 7 ??? Kadencja Lutego będzie dobiegała końca to będzie 9 lat tez będzie mówił, że to poprzednik. To pytam się co zrobił Luto przez tyle lat? A wiem WIATY.

  Ocena: 4.84/5. z 50 głosów.
  Please wait...
 2. Bo gdyby sami korzystali z tego gazu to inaczej by mówili. A tak ani jeden ani drugi w bloku nie mieszka. To i dramat mieszkańców trudno zrozumieć. Ich interesuje tylko diety podwyższać sobie, pensje i wszystko zwalać na innych.

  Ocena: 4.89/5. z 37 głosów.
  Please wait...
 3. ABC

  Panie Tobolski opisuje Pan sytuacje sprzed 7-10 lat! Czemu od razu nie zajął się Pan tą sprawą? Wydaje mi się, że to bardzo spóźniona interwencja i służy tylko „biciu piany”. Jestem odbiorcą ciepła ze wspomnianej tu sieci i oczywiście martwi mnie wzrost cen, ale też nie można zapominać, że od razu po zmianie właściciela sieci cieplnej w 2012 roku ceny mocno spadły i nie były zmieniane do tej pory. Gmina też nie musiała przez ten czas dokładać do tego interesu. Jeśli popełniono jakieś przestępstwo to czemu nie zajęły się tym odpowiednie służby, np. prokuratura?

  Ocena: 2.44/5. z 48 głosów.
  Please wait...
 4. Temida

  Jeżeli faktycznie potwierdzą się dowody ,że panowie nie zrobili nic w tej sprawie ,czyli oddali majątek wspólny za darmo dla pana Andrysiewicza to jak nic art .231 KK.
  W Gołdapi na stałe powinny być biura CBA lub Prokuratury.

  Ocena: 4.69/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 5. ja

  Wysłuchałem pytań radnych i odpowiedzi pana Andrusiewicza i jestem zdumiony,jaki to ten przedsiębiorca z Tarnobrzega ma dobre serce,chłopina co miesiąc dopłaca do interesu w Gołdapi 500tys. a pozatym oprócz pytań pana Tobolskiego jeden wielki bełkot,aż uszy bolą.

  Ocena: 4.76/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 6. ABC niezbyt uważnie uczestniczy w życiu publicznym skoro pisze takie rzeczy.
  Przytoczę raz jeszcze fakty i proszę je zapamiętać.
  Rok 2015 -ujawniłem wiele nieprawidłowości ,w tym nielegalne korzystanie z ciepła pana Hołdyńskiego (10 marca 2015 ) ,a 27 418.39 zł przepłacili mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Warszawska 1
  Rok 2017- zawiadomiłem Prokuraturę Rejonową w Olecku , która wszczęła dochodzenie z art. 231 KK. Po 6 miesiącach umorzyła postępowanie uznając mnie za osobę nieuprawnioną do reprezentowania Gminy, wskazując ,że to rola Burmistrza
  Rok 2018 złożyłem interpelację do Burmistrza w tej sprawie. w Odpowiedzi Burmistrz napisał, że zawiadomi organy ścigania. Do dzisiaj nie zrobił nic ,chroniąc siebie i Hołdyńskiego.
  Czy coś jest niezrozumiałe dla ABC.?

  Ocena: 4.38/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 7. Irek

  To kryminał za takie sprawy. Proszę innych radnych do poparcia Tobolskiego i powołanie komisji doraźnej. Chłop wreszcie ma szansę na jakąś komisję ale za darmo.

  Ocena: 4.08/5. z 26 głosów.
  Please wait...
 8. Swobodny Dzordz

  Jak juz czynsz, z przyleglosciami, przekroczy – w goldapskich warunkach – tysiac zlotych, to wtedy sierzant „zlozy urzad”, i oznajmi, ze to nie jego wina.

  I „bujaj sie Fela!”..

  I „pisz do mnie na Berdczow”.

  Kto kuma, ten zdrow!

  Kto nie qma… – no coz: kto nie kuma, tego jego wina.

  Ocena: 3.68/5. z 22 głosów.
  Please wait...
 9. Halina

  Mam jedno pytanie i oczekuję na nie rzeczowej odpowiedzi. Panie Andrzeju Tobolski i Panie Mirosie. Czemu przejście graniczne Gołdap-Gusiew pozostaje nadal zamknięte?

  Ocena: 2.22/5. z 23 głosów.
  Please wait...
  1. ja

   Oj Halina Halina zanim coś napiszesz to pomyśl,a nie robisz z siebie ……dopisz co uważasz

   Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
   Please wait...
  2. Tytus A

   Rzeczowej odpowiedzi na to pytanie powinnaś Halino oczekiwać od obecnego rządu i jego polityki sąsiedzkiej z Rosją. Panowie Tobolski i Miros nic do tego nie mają. To pytanie i kierowanie go do tych obu panów jest po prostu niemądre.

   Ocena: 4.33/5. z 6 głosów.
   Please wait...
 10. Moja wiedza w tej sprawie jest taka, że jest to decyzja władz centralnych ,a nawet rządowych.
  Szanse na poprawę stosunków i relacji i ewentualne przywrócenie tzw. małego ruchu granicznego
  nie leżą w kompetencjach samorządów lokalnych . A szkoda. Jestem zdecydowanym zwolennikiem otwarcia granicy. Tracimy kontakty bezpośrednie z normalnymi ludżmi , ogromne pieniądze dla firm i mieszkańców po dwóch stronach granicy.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.83/5. z 24 głosów.
  Please wait...
  1. kolega zza krat

   Żeby był normalny burmistrz, przynajmniej taki jak Miros to przejście już dawno było by otwarte. A że burmistrzem jest luto „nic nie rozumiem, o niczym nie mam pojęcia” to mamy zamkniętą granicę. jaki pan taki kram – każdy widzi. Wszystkie możliwe podatki i opłaty mamy maksymalne, a zarobki minimalne i pracy brak lub byle jaka, za to wierchuszka w gminie z sierżantem na czele ma się dobrze budują nowe domy i co roku podwyżki pensji i diet o 40 – 60% do góry. Żyć nie umierać, tylko czego te ludzie się ich czepiają?!!

   Ocena: 4.67/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. Anonim

    No nie kolejny… Jak ja nie mogę słuchać, że jest brak pracy. Słuchajcie praca jest ale trzeba chcieć. Odnośnie zarobków, myślę że da się zarobić lepiej ale trzeba pokazać, że się zasługuję.
    Co do reszty w pełni się zgadzam.

    Ocena: 5.00/5. z 8 głosów.
    Please wait...
   2. Mocny Tur

    90% z tego co „kolega…” napisał to prawda, ale te podwyżki pensji i diet „co roku o 40-60 %” to naturalnie bajki wyssane z palca. Jasne, że ostatnie podwyżki diet dla radnych i zarobki samej wierchuszki samorządu gołdapskiego to skandal ponad miarę, ale to się nie dzieje co roku, więc pisze „kolega” bzdury. Trzeba trzymać się faktów „kolego”.

    Ocena: 3.00/5. z 4 głosów.
    Please wait...
 11. Halina

  Dziękuję Panie Andrzeju.

  Ocena: 4.00/5. z 12 głosów.
  Please wait...
 12. ja

  Trochę z innej beczki,ale tez ciekawe

  Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42 osobom oskarżonym w związku z nieprawidłowościami w działalności stowarzyszenia „Helper”. Oskarżeni to głównie osoby sprawujące władzę na przestrzeni lat 2010-2017.

  Wśród oskarżonych osób znajdziemy również m.in. Jarosława S. – zastępcę prezydenta Olsztyna w latach 2015–2019, a także Mariana P. – byłego wojewody warmińsko-mazurskiego w latach 2007-2015.

  Ciekaw jestem jaką opcję polityczną reprezentują ci panowie

  Ocena: 4.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
  1. Pankrac

   Nie udawaj, że tego nie wiesz „ja”, jaką obaj panowie opcję reprezentują. Piszesz to złośliwie, próbując „ukarać” PSL i PO, a gdybyś był w porządku to napisałbyś przedstawicielem jakich grup politycznych jest główny winowajca w tej sprawie – agent Tomek i jego małżonka. Wszystkich należy traktować jednakowo. Winny – ukarać, nie patrzeć na poglądy polityczne.

   Ocena: 5.00/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 13. ja

  Dodam jeszcze tylko jedno zdanie,że znowu wstyd dla Gołdapi

  Ocena: 4.60/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 14. Temida

  pis rządzi – pis sądzi… Dodajmy tyko, że sprawa dotyczy „specjalnego” działacza pisowskiego.

  Ocena: 4.43/5. z 14 głosów.
  Please wait...
 15. Profesor

  Jeśli luto tak ciśnie kolegów aby mu pracę doktorską pisali, to ja się zastanawiam, kto mu pisał pracę magisterską?

  Ocena: 5.00/5. z 20 głosów.
  Please wait...
 16. Swobodny Dzordz

  No przeciez to Sierzant zatrudnil Misiewicza (swoja droga – co za nazwisko! … nie wypada drwic z nazwisk, imion… wiem… no ale nie moglem sie powstrzymac); :-p

  Wiedzial (sierzant) kto zacz.

  A teraz „klotnia w rodzinie”.

  Czy raczej – pozar w bu… ; we w „przybytku rozkoszy”.

  :-p

  Ocena: 5.00/5. z 2 głosów.
  Please wait...