List do redakcji

Miał być skok cywilizacyjny Gołdapi „Wszystko jest pod kontrolą” – takie były zapewnienia Burmistrza Luto dotyczące budowy Zakładu Przyrodoleczniczego, którego budowa, wg wypowiedzi wiceburmistrz Joanny Łabanowskiej na sesji Rady Gminy, miała być już wznowiona. Oczywiście były to bajki, a działania Urzędu Miejskiego były bezprawne, gdyż:

– wprowadzono w błąd Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego;

– wprowadzono w błąd radnych i społeczeństwo;

– wezwano kierownika budowy do wznowienia robót – nie podając w wezwaniu żadnej podstawy prawnej takich działań ze strony Urzędu;

– o działaniach Urzędu nie informowano inspektorów nadzoru, których zdanie w sprawie

wznowienia robót było odmienne;

– próbowano w ten sposób wymusić na kierowniku budowy wszczęcie robót z wadliwą i niekompletną dokumentacją.

 

Ale okazało się, że:

kontrola budowy i dokumentacji dokonana przez SANEPiD ujawniła kolejne wady projektu, które uniemożliwiają uzyskanie pozwolenia na użytkowanie Zakładu Przyrodoleczniczego, zaś Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zmienił swoje stanowisko dotyczące braku potrzeby uzgodnienia zmian, wskazując jednocześnie błąd proceduralny popełniony przez UM przy składaniu wniosku, a także nieprawidłowości w zakresie zaprojektowanych zmian.

Protokół z tej kontroli i pismo PWIS miażdżące projektantów i rzeczoznawcę ds. higieniczno-sanitarnych, który to pozytywnie zaopiniował projekt budowlany, a potem wprowadzone do niego zmiany (w zakresie architektury), prezentujemy poniżej.

Z całości wynika, że gdyby kierownik budowy, kierownicy robót i inspektorzy nadzoru ugięli się pod naciskami urzędników – i Burmistrza Luto (głównego sprawcy nacisków – gdyż to on odpowiada za pracę podwładnych), doszłoby do tragicznego w skutkach marnotrawstwa publicznych pieniędzy – tj. wykończenia budynku wg wadliwego projektu i w efekcie braku możliwości jego użytkowania.

Pragnę nadmienić, że to dopiero jeden z aspektów całej sprawy. W przygotowaniu jest opinia w zakresie ochrony pożarowej budynku – która wg wstępnych analiz również nie zostawi na projektantach i rzeczoznawcy ds. ppoż. „suchej nitki”.

Na dzień dzisiejszy praktycznie nie ma możliwości wznowienia robót, gdyż byłoby to zwykłe marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Urzędnikom wydawało się, że jakoś to będzie i wszystko uda się załatwić później, aby tylko teraz wznowić prace, bo mit głównego budowniczego Luto, musi być bez skazy. Przecież w swoim ostatnim wywiadzie opowiadał o uruchomieniu zakładu w połowie 2021. Prawda jest taka, że budynek Zakładu Przyrodoleczniczego z obecnym układem pomieszczeń nie kwalifikuje się do użytku. Lecz teraz jeszcze wnętrze budynku można przeprojektować i po pewnych przebudowach doprowadzić do właściwego stanu umożliwiającego eksploatację zakładu. 

Burmistrz pewnie teraz powie, że o niczym nie wiedział, że też został wprowadzony w błąd przez swoich podwładnych, że się na budownictwie nie zna, lecz przeczą temu dokumenty i korespondencja kierowana do jego osoby – wiedział o wszystkim, lecz bagatelizował problem w imię propagandy sukcesu (swojego). A jest totalna porażka.

Trzeba tutaj stwierdzić, że tak naprawdę tylko dzięki obecnemu kierownictwu budowy i inspektorom nadzoru nie doszło do zmarnotrawienia milionowych kwot ze środków publicznych. Jak się okazało osoby te najpierw zostały wprowadzone w błąd przez pracowników urzędu poprzez dostarczenie im do realizacji niewłaściwego projektu, a po wstrzymaniu robót były pod ciągłą presją ze strony jak to mówi burmistrz jego „kompetentnych” urzędników, którzy za wszelką cenę chcieli wznowić prace na podstawie wadliwej dokumentacji. Kierownictwo budowy i inspektorzy nadzoru potrafili się jednak przeciwstawić patologiom i manipulacjom świty burmistrza, niestety to użeranie się trwa już 9 miesięcy, a końca nie widać.

Andrzej Tobolski – radny Rady Miejskiej w Gołdapi

Fot. pixabay.com


Aktualności

Powiązane artykuły

35 komentarzy do “List do redakcji

 1. I.

  Czy radni, którzy poparli burmistrza w realizacji tej inwestycji, są choć trochę odpowiedzialni za ten „sukces”?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. dawny obserwator

   Radni jak zwykle są bezradni. To najwygodniejsze stanowisko.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. J

   Sukces byłby gdyby wszystko przy realizacji tej prorozwojowej inwestycji było w porządku. Ale nie jest i nie z winy radnych, którzy w 2017 projekt poparli , tylko z winy władz miasta!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Mieszkanka

  I co pan n a to panie Luto?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Wkurzony

  Pięknie ***** pięknie. Co z dotacją Panie Luto? Proszę to wyjaśnić. Kiedy i kto zrobi w końcu ten projekt? Dlaczego marnotrawstwu tak dużych pieniędzy zapobiegają kierownicy i inspektorzy nadzoru jako osoby nie będące z naszego miasta, a nie urzędnicy odpowiedzialni za tą inwestycję. Dlaczego nasi urzędnicy popełniają non stop błędy? Kogo Pan tam zatrudniasz?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. KTOŚ

  Szanowni Gołdapianie!Należy się Panu Tobolskiemu dobre słowo- dziękujemy,że ujawnił Pan aferę stulecia.Dzięki Panu (jak dotychczas żaden radny nie stanął po stronie Pana Tobolskiego, nawet przewodniczący komisji rewizyjnej ) widzimy PATOLOGIĘ URZĘDU MIASTA I BURMISTRZA.Mam PYTANIA DO pana Andrzeja.(bo inni radni nie mają pojęcia o tej inwestycji)
  1.Proszę podać datę podpisania umowy przez Burmistrza z firmą która zrobiła ten byle jaki bubel nazywany projektem.
  2.Proszę podać datę wydania decyzji- pozwolenia na wykonanie inwestycji.
  3. Proszę podać datę ogłoszenia konkursu na wykonawcę.
  4. Proszę podać datę zakończenia konkursu na wykonawcę
  5. Proszę podać datę rozpoczęcia budowy.
  6. Proszę podać datę podpisania umowy Burmistrza z Urzędem Marszałkowskim na przyznanie dotacji. Dokładna analiza tych dat uświadomi wszystkim ” Kto za tym stoi” i kto doprowadzi gminę do RUINY!
  Nie zapominajmy o tych radnych, którzy podpisali się za zwiększeniem dotacji gminy na tę inwestycję.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kierowca Super B z wycieczki do Ułan Bator

  Druzgocące, a co na to Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi, wskazany jako właściwy w zakresie nadzoru nad realizacją i odbiorem inwestycji? Czy realizowali dotychczas swoje obowiązki? Czy sprawdzali tylko maseczki i zamknięte sklepy? Myśle ze czas skończyć tą farsę i rozliczyć zaangażowanych w ten proceder urzędników. Czy sprawa działalności urzędników została zgłoszona również do NIK?
  „ NIK kontroluje wszystkie urzędy, instytucje, przedsiębiorstwa, w których pojawia się grosz publiczny. Izba sprawdza, czy te jednostki wykonują swoje zadania na rzecz obywateli w sposób najbardziej efektywny i oszczędny.”

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. To jest poważny problem.

  Czy można prosić jakiegoś odważnego radnego powołującego się na głos mieszkańców o zapytanie burmistrza na sesji lub złożenie petycji z prośbą o wyjaśnienie – czym kierował się burmistrz miasta Gołdap, Tomasz Luto rekomendując Radzie Miejskiej podniesienie wkładu własnego ze środków budżetu gminy w kwocie około 6 000 000 zł na uzupełnienie kwoty niezbędnej do rozstrzygnięcia przetargu na budowę Zakładu Przyrodo-Leczniczego.
  Dlaczego burmistrz nie unieważnił przetargu po otwarciu znacząco drogich ofert ze względu na brak wystarczających środków budżetowych i błędnie wykonany kosztorys. Dlaczego burmistrz nie podjął procedery ponownego uruchomienia przetargu z już właściwie skorygowanym kosztorysem i odpowiednio powiększonym o bardzo znaczny udział środków zewnętrznych, z programu uzdrowiskowego prowadzonego przez Urząd Marszałkowski.
  Proszę Państwa i prosze Radnych to są podstawowe pytania dla „być” lub „nie być” naszej gminy. Należy też tu zaznaczyć, że te „ekstra” wykrojone 6 mln zł z budżetu gminy (zdaje się, że w ramach powiększenie długu gminy), jako środki własne gminy można było przemnożyć x 3 w ramach wkładu do różnych programów inwestycyjnych z dotacjami dla samorządów i otrzymać kwotę około 18 000 000 zł na realizację „twardych” gminnych inwestycji. Te pieniądze i inwestycje na takie kwoty po prostu przepadły. Nie zostały tu zainwestowane i „przerobione” przez lokalne firmy i gołdapian tam pracujących. Bardzo proszę, aby ktoś wnikliwie i na podstawie szczegółowo zabranej wiedzy zadał te pytania burmistrzowi i zażądał jasnej, merytorycznej i popartej faktami odpowiedzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. dawny obserwator

   Tam nie ma „odważnego radnego” za wyjątkiem pana Tobolskiego. Proszę zauważyć, że rada nie chce go powołać do żadnej z komisji a jest ich chyba pięć. To też są jaja.Muchomor oczywiście zaciera ręce i kpi ze wszystkich. Tak można rządzić do końca kadencji.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Anonim

  Kiedy odchodził Jacek Morzy pisałam, że dopiero teraz się zacznie. I się zaczęło- pokazał koleś, przez niektórych burmistrzem zwany, jak się udaje, że się wie, jak się rządzi. Kiedy któryś tam burmistrz Ostródy zawalił coś z jakimś mającym powstać dużym przedsiębiorstwem, natychmiast go powiezli w referendum. Ale ja poczekam, teraz już nie wystarczy, żeby „mistrz zarządzania” przegrał wybory, musi jeszcze ponieść konsekwencje swojego bezmyślnego I karygodnego postępowania. Dorobiles się gościu sporej grupki ludzi, którzy ci życzą jak najgorzej. Ja też.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Sam tego chciałeś GD

  Z tego co wiem prokuratura prowadzi sprawę w sprawie zakładu przyrodoleczniczego. Pan Luto jak go znamy zapewne będzie próbował zwalić winę na wszystkich, tylko nie na siebie.
  Nie uda się panu. A swoją drogą jeśli ktoś prywatny interes przedkłada nad publiczny, pełniąc przy tym funkcje z wyboru, to mieszkańcy prędzej czy później go rozliczą. Dotyczy to nie tylko Luto, który myślał, że na bajerze można w nieskończoność. Dotyczy to również tych radnych, którzy nie mają moralnego kręgosłupa.
  To jest początek końca pana Luto.
  W wariancie łagodnym przegra najbliższe wybory.
  W wariancie poważniejszym (co nie jest mało prawdopodobne) czekają go postępowania prokuratorskie i sądowe)
  A infamia spadnie również na tych, którzy dla wygody przymykali oczy na jego czyny.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Marian

  Chyba nadszedł czas Państwo Radni wziąć się w garść i w końcu pokazać co najmniej żółtą kartkę Burmistrzowi. Kiedy ukarzą go finansowo, chociażby obniżając mu pobory ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. dawny obserwator

   Nigdy, zgodnie z zasadą ręka rękę myje.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Krecik

  Ile można jeszcze patrzeć na te partactwa tego partacza? Przecież to nie piaskownica! Niech ten gościu zabiera swoje wiaderko z grabkami i wraca do swojej piaskownicy w Jabłońskich, aha niech zabierze jeszcze ze sobą swoje koleżanki, bo ich też tu nie chcemy, niech idą się bawić gdzieś indziej!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Hej

  http://tygodnikketrzynski.pl/co-dalej-z-ketrzynskim-stadionem/
  http://info-ketrzyn24.pl/temat-tygodnia-audyty-prokuratura-ugoda-sprawa-ketrzynskiego-stadionu-czesc-i/

  Kolejna inwestycja, na której idzie z powodu błędów zrobić sobie odszkodowanie? Ja serio widzę patologię inwestora u nas, ale nie można tak jednostronnie patrzeć na wykonawcę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. xxx

  Ile trwa kadencja wójta, burmistrza i prezydenta miasta, rady …
  Zgodnie ze znowelizowanym Kodeksem wyborczym od 2018 r. wybory samorządowe będą odbywały się w Polsce co 5 lat.

  Oznacza to wydłużenie kadencji wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych (gminy, powiatu, sejmiku wojewódzkiego) z czterech do pięciu lat. Po wyborach samorządowych w 2018 r. na kolejne przyjdzie nam zatem poczekać do 2023 r.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. JUTRO

  A, czy ktoś się zastanowił nad tym, że jak ta inwestycja dobiegnie kiedyś do końca, to wykonawca może – uwaga – rozważać wystąpienie do gminy o odszkodowanie za źle przygotowaną inwestycję w tym projekt budowlany, i w związku z tym poniesione przez wykonawcę straty finansowe. I obawiam się, że przy zaangażowaniu mocnego biura prawnego kwoty mogą pójść w miliony! Obecnego burmistrza już może nie być, a cały „spadek zobowiazań” po nim przejmie jego następca i mieszkańcy. Halo! – są w tym mieście jacyś radni gminni?!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Panie Andrzeju życzę dalszej determinacji w pracy w radzie [ celowo z małej litery bo to bardzo mierna rada).Kropla drąży skałę.Ja na osobę ,na którą głosowałam nie oddam już swojego głosu i jak deklarują moi bliscy również.Zawiedliśmy się na całej linii.Chociaż usłyszałam głos na oststniej radzie, A…,jeszcze podoba m się pani radna, która zabiera głos tylko dziękując i przerywając dyskusję .Brawo pani radna, bo tylko tyle ma pani do powiedzenia?Myślę że wielu mieszkańców otworzy oczy na to jakch włodarzy i radnych mamy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Książę Machiavelli

  Powtarzam to nie radni, dementuje, to radni-BEZRADNI, z wyjątkiem Pana Andrzeja Tobolskiego. Szacunek Panie Andrzeju.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Nie mogę podawać żadnych szczegółów ponieważ to ja powiadomiłem prokuraturę i obowiązują mnie pewne zasady. Przypominam tylko, że podjąłem ten temat po 4 miesiącach od zatrzymania budowy i to Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Hołdyński powinien podejmować takie kroki a nie ja, który dopiero 29 września został radnym.. Można dodać wiele innych nieprawidłowości i przekrętów
  życia publicznego ,które również zostały ” zamiecione pod dywan ” przez radnych i Hołyńskiego.
  Słowo o apelu pracowników Opieki Społecznej. Zdecydowanie popieram ich i dodam skąd ewentualnie Burmistrz może wziąć na to środki.
  -zwrot pieniędzy za wycieczkę turystyczną do Chin przez Panie Rawinis i łabanowską oraz Burmistrza Luto
  -obciążenie firmy PGK ( rodzina Pani Rawinis ) za bezpłatne i bezumowne wykorzystywanie gminnych gruntów za kilka lat ( na przykład 300 000 zł )
  -zlikwidowanie kilku etatów na pijalni wód .Obecnie jest 11 pełnych z Marianem P.
  -zmniejszenie o połowę wynagrodzeń Prezesa PWIK, ADM czy kilku urzędników Urzędu
  Miejskiego ( odsyłam do oświadczeń majątkowych w BIP )
  -zaprzestanie dotowania CIT z Prezesem Wasilewskim ( ostatnie w kwocie 180 tys. zł)
  Andrzej Tobolski Radny Rady Miejskiej w Gołdapi

  Ocena: 1.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  1. Sulpicjusz Kręty

   Wszystko ładnie pan robi, panie Tobolski, ale proszę i radzę unikać ciągłego powtarzania „to ja”. Ludzie już wiedzą, że to pan i nie trzeba tego ciągle przypominać bo to brzydko wygląda. Nikt panu, oprócz wrogów, zasług nie odbiera, ale po co takimi tekstami przeginać? Troszkę skromności i będzie w porządku.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. KTOŚ

    Szanowny Panie Sulpicjuszu Kręty, Gołdapianom trzeba przypominać kto odkrył aferę stulecia i powtarzać o tym. Ludzie szybko zapominają. Wiemy, że sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą. W przypadku Gołdapi obecny burmistrz, przewodniczący rady miasta i pozostali radni żyją jakby w innej rzeczywistości. Niczym się nie przejmują, niczym się nie martwią. Każdego miesiąca na konto wpływają pieniążki!Żadnych inicjatyw UZDRAWIAJĄCYCH życie Gołdapi.Gdyby te osoby odpowiadały swoim prywatnym majątkiem za podejmowanie „głupich i szkodliwych dla społeczeństwa decyzji”- wyścig na radnego byłby szybko zatrzymany , jeszcze przed „egzaminem z wiedzy ogólnej”. Gołdapianie-nie zapominajmy, że dzięki Tobolskiemu może uda się „URATOWAĆ GMINĘ” PRZED BANKRUCTWEM.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Sulpicjusz Kręty

     Ależ ja doskonale wiem kto jest kim w tej radzie i kto jak się zachowuje. I nie trzeba mi tego kilkanaście razy przypominać. Żeby pana/panią uspokoić ja też pochwalę pana Tobolskiego . Dobra robota. Ale nie będę tego powtarzał co tydzień. Wiem i już.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
    2. Mieszkaniec

     Radni i ich przewodniczący to marionetki lutego, mają gdzieś nasz społeczny interes, sprzedali się, są tam tylko i wyłącznie dla kasy. Wstydźcie się radni bezradni. Rozliczymy was przy kolejnych wyborach, marnotrawicie nasze pieniądze.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
  2. Obrzydzony

   U burmistrza to podwyżki dostają tylko ci co albo donoszą na swoich kolegów, albo mu liżą 4 litery. Niestety reszta zostaje z niczym.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Styczeń

    Potwierdzam, to jest prawda panie luto, jesteś pan niegodny tego urzędu.
    Jak taki człowiek może mógł zostać burmistrzem?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
  3. Hej

   Szanowny panie radny Rady Miejskiej w Gołdapi. Proszę wobec pańskiej transparentności o odpowiedzi:
   1) jaka cześć przychodów działalności niedochodowej spółki jaka pan zarządza stanowią środki publiczne?
   2) ile osób pan obraził lub zdążył im grozić w przeciągu 2 ostatnich lat? Ile z tych gróźb stanowiło naruszenie prawa?
   3) ile kosztuje jabłko płacone przez rządową agencje Armir za które otrzymuję pan wynagrodzenie w ramach programu dla szkół?
   4) ile gminnych szkół zaopatrza pan w te owoce z programów dotowanych z budżetu państwa?
   5) dalej będzie pan mieszał osobowości prawnej różnych spółek i organizacji nie mających związku mimo prowadzenia spółki, która działa głównie za środki publiczne?
   Niebawem się widzimy.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Podatnik

    A co ty zaglądasz do prywatnej kieszeni? Jak masz chęci i możliwości to również możesz zaopatrywać w żywność gminne szkoły. Nikt ci tego nie broni. Zaglądać to możemy do kieszeni burmistrza, gdyż to my jesteśmy jego pracodawcą i to my płacimy mu za jego nieudolną pracę.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Hej

     Ja patrzę na to co dostał z państwa nie prywatnej. Ja czuję się pracodawca Tobolskiego, bo on moim zdaniem dostaje jako plant sp z o o publiczne przychody. I będę kontrolować kolejnego chwasta, który tylko czeka na państwowe projekty i udaje, że ich nie realizuje. To jak jest panie chwastów kupa?

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 17. Hej

  Po pierwsze, jeśli Tobolski nie ma nic na sumieniu, nie doi państwa, odpowie. Jeśli nie jest tak, to nie odpowie, bo wie doskonale, że doi jak tylko idzie i niebawem wydrukujemy na ten temat pismo wraz z wypowiedziami jego pracowników. Byłych, ale bardzo wylewnych. Tak w stylu autora.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. facetoface

   brawo, bo to co już odwala samozwańczy szery to kpina

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Swobodny

   p. Hejoo, Hoojoo… – czy jak panu tam…

   Byl kiedys taki festiwal. W latach… no w latach odleglych; Festiwal Piosenki Prawdziwej;

   1981, hala „Oliwii”, Gdansk… (na YT se mozna… wyjutubac);

   I tam byla wykonywana, m. in., taka piosenka o Titaniku…

   ze „gdy Titanic tonal, to tez orkiestra grala”…

   panie Hejoo… – wcale bym sie nie zdziwil, gdyby pan „nie squmal bazy”…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. Hej, „tchórzliwy przyjacielu ” mogę podjąć dialog z każdym, kto ma nazwisko i imię ,ale nie z takimi jak ty. Nawet nie chce mi się obnażać tego idiotycznego bełkotu ,ale jak się ujawnisz to
  z przyjemnością mogę przekazać tobie pewne rady ze swojego doświadczenia w prowadzeniu firmy, a mija już 36 lat kiedy zaczynałem. Czuję zazdrość , która ciebie zżera .Jak masz zakład produkujący żywność, magazyny, chłodnie, samochody dostawcze to również możesz zdobywać rynek ,a nie zazdrościć innym. To takie niby proste, ale chyba tobie się za bardzo nie wiedzie.?
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Nikodem Dyzma

  Brawo Luto! Widzę, że jesteś prawdziwym profesjonalistą w tym co robisz. Szkoda, że mieszkańcy tak późno to dostrzegli. Wybudowałeś drugi dom i staw. Jak tego wszystkiego dokonałeś? Proszę, podziel się z nami tę wiedzą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Po lutym będzie wiosna

  Szanowny Panie Tobolski,
  wiem, że pan luto nie raczy odpowiadać na zadawane, niewygodne pytania, choć jest do tego zobowiązany. Tym samym pokazuje jakim jest ignorantem i burmistrzem. Proszę zaproponować na najbliższej sesji, aby conajmniej raz w roku ,ten burmistrz, przykładem prezydenta Rosji, zechciał odpowiedzieć na pytania mieszkańców, bo mamy ich mnóstwo, bo w końcu został przez nas wybrany ( mam nadzieję, że nigdy więcej) i jest winny nam na nie odpowiedzieć, mamy prawo do informacji o tych wszystkich jego sprawkach. Niech w końcu powie nam prawdę. Czy ma na to odwagę? Czy ma honor? Jeżeli nie, niech odejdzie. Nie chcemy ignoranta, ani dyletanta, który nie ma dla nas szacunku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...