List do redakcji

Wczoraj na fb Pan Burmistrz Tomasz Luto wezwał mnie do tablicy i w sposób pejoratywny poddał w wątpliwość moją wiarygodność.

Rozumiem, że pamięć Pana Burmistrza jest ulotna, dlatego pragnę przypomnieć, że w dużej mierze to moja ulotka z 2014 r. PT. „Gmina Jak rodzina” w 5 tys. nakładzie pozwoliła Panu zostać burmistrzem, gdyż w innym wypadku do dzisiaj sierżant Luto, by liczył z nudów w latające wróble czy zające w Puszczy Rominckiej.

Miał Pan Luto również swoje 4 lata jako radny Rady Miejskiej i przyzwalał Pan na błędy oraz nieprawidłowości urzędników, ponieważ nie słyszałem, żeby kiedykolwiek się Pan zbuntował i alarmował społeczeństwo o patologiach.

Powiem więcej, uchwalał Pan Luto prawo lokalne i głosował m.in. za likwidacją Gminnej Spółki PEC, którą wcześniej oddłużył za pieniądze podatników. Gmina oficjalnie straciła 3 miliony, ale przecież nowy dostawca ciepła przejął prawie cały majątek spółki wart wiele milionów.

Innym przykładem niekompetencji i przyzwolenia Pana Luto na kradzież publicznego dobra był jego udział w Komisji Gminnej ds. nadzoru budowy zalewu, gdzie m.in. Zdzisław G. wydobył przez 4 lata setki tysięcy ton żwiru i piasku, które sobie przywłaszczył. Komenda Wojewódzka prowadziła postępowanie i zebrała setki stron dokumentów, ale prokuratura umorzyła postępowanie z powodu przedawnienia.

Do wyborów w 2014 r. szedł Pan Luto z głównym hasłem zniwelowania zadłużenia i „Czas na zmiany”. Efekty są niestety fatalne, gdyż prawie podwoił Pan zadłużenie, a zmiany okazały się iluzoryczne, pasujące do przysłowia „zamienił stryjek siekierkę na kijek”.

Mistrz ujęć wodnych Jarosław Dzienis został prezesem największej Gminnej Spółki PWIK i tak sobie „świetnie” radzi, że spółkę trzeba było dokapitalizować i umorzyć podatki na blisko 5 milionów zł. z pieniędzy podatników, gdyż w innym razie straciłaby płynność finansową z zagrożeniem powtórki z PEC (bankructwo). Ale za to posłusznie zatrudnił Mariana Podziewskiego na stanowisku Dyrektora Zakładu Przyrodoleczniczego w ciągłej budowie za setki tysięcy również publicznej kasy.

Skoro Pan Burmistrz Luto uważa, że nie jestem merytoryczny to proszę publicznie odpowiedzieć na poniższe i kto jest za to odpowiedzialny?

1. Kto jest odpowiedzialny za gigantyczne (blisko 60-milionowe) zadłużenie Gminy Gołdap?

2. Kto zakupił nowy samochód Skoda za 186 000 zł za pieniądze podatników praktycznie do Pana użytku prywatnego?

3. Kto zmusił radnych do zwiększenia wkładu własnego o blisko 9 milionów na budowę Zakładu Przyrodoleczniczego z pieniędzy podatników?

4. Z powodu czyich błędów Inspektorzy Nadzoru Inwestorskiego wstrzymali budowę ww. zakładu i kto za to zapłaci?

5. Kto wyjeżdżał na wycieczkę do Chin w 2019 r. za pieniądze publiczne i bez jakichkolwiek korzyści?

6. Kto odpowie za brak inwestycji z II Rządowego Funduszu Lokalnego?

7. Kto nakazał utworzenie fikcyjnego stanowiska dla Mariana Podziewskiego za setki tysięcy zł?

8. Kto dał przyzwolenie na utworzenie prywatnego wysypiska odpadów Zdzisławowi G. przy ul. Konstytucji 3-maja za darmo przez 5 lat?

9. Kto pełni nadzór właścicielski nad Gminną Spółkę PWIK w taki sposób, żeby pompować kolejne 5 milionów podatników, żeby utrzymać płynność finansową? (w innych miastach spółki radzą sobie bez pomocy publicznej, albo same zaciągają kredyty).

10. Czy wydanie kilkudziesięciu tys. zł na finansowanie dokształcania kilku urzędników jest zgodne z prawem (czy kwalifikacje będą potrzebne w pełnieniu obecnych stanowisk)?

11. Czy Pan Burmistrz ujawni i wyjaśni nieprawidłowości przy informatyzacji Urzędu Miejskiego?

12. Kto poniesie konsekwencje za błędy przy budowie odcinka drogi w Galwieciach?

13. Kto poniesie konsekwencje za nieprawidłowości związane z zamianą (miała być równowartość) dwóch gminnych mieszkań (Wolności 13), do których dopłaciliśmy ok. 50 tys. zł, a drugie mieszkanie przy ul Jaćwieskiej 11 stoi do dzisiaj puste ze względu na fatalny stan techniczny? 

14. Kto wprowadził do debaty publicznej zniesławienia, pomówienia i obelgi kierowane do osoby publicznej, będącej na służbie takie, jak „konfident, oszust, pieniacz, kłamca, idiota, złodziej, pedofil”.

Informuje Pana, że może Pan używać sformułowania będącego oceną wyłącznie w imieniu własnym, a nie mówić „wszyscy wiemy”.

Andrzej Tobolski

 


Aktualności

Powiązane artykuły

59 komentarzy do “List do redakcji

 1. Batuta

  Cała Gołdap śpiewa z nami *********** z muchomorami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Król

  Nic nie poradzisz bracie mój gdy na tronie siedzi ….
  https://www.youtube.com/watch?v=v699phBmr_c

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. chory w olecku

  wszystko dzięki p. tobolskiemu, wszystko ! mirosa wysiudał, luto zatrudnił, basenowego zwolnił hołdynskiego złapał, dzienisa naznaczył, mam odruch wymiotny jak widzę panskie wypociny, burze w szklance wody, pisał pan w ulotce że szpital to dla pana pikuś,uruchomi go pan natychmiast, jak na pana zagłosujemy, nie jest pan kłamcą ? przecież to takie wszystko proste.. jak się patrzy z tylnego siedzenia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Odruch wymiotny to mam na te głupoty które piszesz. Ile jeszcze czasu nie będziecie mogli pogodzić się z tym że Luto jest Burmistrzem a nie Miros.Tak to boli?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Krystek

    Patrz to musisz sie czuc bardzo osamotniony …aninimie biedny

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 4. W interesie Gołdapi.

  Gdyby Tomasz Luto miał cywilną odwagę, był osobą wiarygodną to sam zachęcałby wyborców, aby głosowali na Marka Mirosa. Wybór Marka Mirosa na radnego pozwoliłby bezpośrednio, na forum rady miejskiej udowadniać i bronić swoich racji i dokonań w zarzadzaniu gminą. Nie wspomnę już o wykorzystaniu wsparcia merytorycznego i doświadczenia Marka Mirosa i jego szerokich kontaktów, co raczej jest elementem deficytów obecnego burmistrza. A tak, strach i małostkowość w wykonaniu Tomasza Luto bierze górę. Odwagi panie burmistrzu. Jeżeli jest pan człowiekiem czystych rąk i intencji, a nade wszystko człowiekiem prawym, to proszę symbolicznie „zaprosić” Marka Mirosa do RM. Przecież dla dobra Gołdapi i Gołdapian warto dogadywać się nawet z symbolicznym „diabłem”, nieprawdaż, panie burmistrzu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Muchy w nosie muchomora

   W interesie Gołdapi – Luto nikogo nigdzie nie zaprosi a tym bardziej byłego Burmistrza Mirosa. Te zaproszenie w wystąpieniu Lutego to ściema, przecież on wie że i tak by nie doszło do żadnej współpracy z jego strony bo Miros to konkurencja, kto umie myśleć to wróg, popatrzcie na radnych po stronie Lutego nie mają własnego zdania, milczą jak zaklęci wykonują tylko polecania podniesienia ręki. Od początku swojej władzy cały czas szuka coś na poprzednika. Słuchałeś uważnie tego bełkotu Lutego? Bełkot który nie odpowiada tak naprawdę na żadne zarzuty Mirosa – Chociaż lizusy na FB piszą że w końcu merytorycznie Luto odpowiedział – ja p… k… Wg. niego Miros na niczym się nie zna a tym bardziej na budżecie, to jak ma pomóc Lutemu i o czym chce rozmawiać Luto z Mirosem. Temu człowiekowi nie da się pomóc bo tylko on ma we wszystkim rację i na wszystkim się zna. Popytajcie pracowników Urzędu jakim jest pracodawcą. Starzy pracownicy są z nim na Pan ci co jeszcze zostali a młode lalki na Ty. A na imprezach młodzieży słychać Tomek to, Tomek tamto i ehy i ahy. A wystarczy zajść później i czegoś dowiedzieć się do tych lalek – o zgrozo, brak podstaw. I mamy później takie kwiatki jak zatrzymanie budowy ZPL, niedoróbki we wszystkich inwestycjach. Dodam że Luto nie dorasta do pięt dla Mirosa i coraz to częściej słyszy to sam Luto i trzaska drzwiami, prawda Panie Luto. Takiej bryndzy w tym mieście jeszcze nie było. Panie Luto proszę się tak nie marszczyć i napinać bo panu żyłka pęknie. Panie Tobolski „władca much w nosie” nie odpowie panu na żadne pytanie to nie w jego stylu żeby komuś się tłumaczyć. Ser Luto Gołdap za twojej kadencji nie rozwija się wręcz cofamy się, pogrążasz tą gminę. Pochwal się swoimi inwestycjami ? Wiaty! Ambony! Skoda! Interes Lutego to własny czubek nosa no i może Skarbniczki. Luto by odpowiedział publicznie na uwagi Mirosa ale by musiał kłamać przed kamerą, w tym jest problem że mogłoby to zostać wobec niego wykorzystane, to co ma powiedzieć bełkocze.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Muchomor phallus

  W odpowiedzi na bezczelny tekst Lutego cyt. „Lepiej się kształcić niż wydawać pieniądze na wódkę” chce powiedzieć, że lepiej ugościć i wypić z wieloma ludźmi, którzy potem okazują sympatię i pomagają w trudnych decyzjach Gołdapi np. w uzyskaniu wielomilionowych dotacjach niż na nikomu niepotrzebne studia, z których pożytek ma tylko muchomor bo w hotelu miał kilka wspólnych godzin ze swoimi koleżankami w pracy.
  Na którym wydatku bardziej skorzystała Gołdap? Bo bzdurne studia nie pomogły uzyskać nawet 1 zł z RFIL a imprezy Marka np. basen, halę sportową, jednostkę wojskową czego byłem świadkiem!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. radny

  co też pan Burmistrz Tomasz Luto uczynił, oficjalnie zaprosił go do siebie, do rzeczowej i merytorycznej rozmowy, w odpowiedzi na apel p. Mirosa jesteś nie uważny i myślę że nie działasz w interesie Goldapi, tylko w czyimś interesie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Człowiek bez cienia moralności

  Burmistrzu Tomaszu Rafale Luto podnieś przyłbice i odstaw skodę pod urząd i oddaj kasę za studia.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jak Miros odda to i Luto odda.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Marek Aleksander Miros

  Do sztambucha T. Luto
  Wzruszył mnie burmistrz Luto wielokrotnie. Nazywał mnie co chwila drogim Markiem. No cóż.
  A teraz do rzeczy
  1) Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w ogóle nie dotyczy tego co zawarłem w swojej wypowiedzi. Przypomnę, że dotyczyła ona kilkudziesięciomilionowych różnic w dokumentach, które pan i pani skarbnik Białek w ciągu zaledwie 6 dni listopada przedstawili radnym. W ogóle się pan do tego nie odniósł Bo to są twarde dane. Sami takie dokumenty podpisujecie. Lekceważycie radnych i mieszkańców, albo nie macie pojęcia co podpisujecie.
  W ogóle nie odniósł się pan w wypowiedzi do tego co panu i pani skarbnik zarzucam. Ale to u pana normalne
  2) Nie odniósł się pan również do sfinansowania z budżetu gminy:
  a) Studiów podyplomowych dla siebie na łączny koszt prawie 14 tys. złotych,
  b) Kursu do rad nadzorczych dla obecnej pani wiceburmistrz na sumę 3 tys. złotych,
  c) Studiów i kursu do rady nadzorczej dla obecnej pani skarbnik, na łączna sumę 13.4 tys. złotych i to bez kosztów, które gmina poniesie za delegacje, noclegi, diety itp.
  Per analogia skoro różnica między czesnym za pańskie studia a łącznymi kosztami, jakie poniosła gmina na pana wyjazdy to ponad 4 tysiące złotych należy do sumy 13.400 dodać sumę podobną Tak więc gmina za dokształty pani skarbnik poniesie koszt ponad 17 tys. złotych
  d) Studiów dla pani sekretarz na sumę 10,4 tysiąca złotych, która oczywiście powiększy się o koszty delegacji, diet, dojazdów itp. co może dać ponad 14 tysięcy złotych
  e) Łączne koszty które gmina już poniosła lub poniesione (nota bene z naruszeniem prawa, ale o tym przy innej okazji) to:
  Burmistrz prawie 14 tys.
  Obecna wiceburmistrz 3 tys.
  Obecna skarbnik około 17,5 tys.
  Sekretarz ponad 14 tys.
  Daje to łącznie dla ścisłego kierownictwa, z naszych podatków około 48, 5 tys. złotych.
  f) Dlatego pańska lapidarna wypowiedź, że woli pan podnosić pracownikom kwalifikacje, a nie wydawać na wódkę jest rozpaczliwą próbą ucieczki od odpowiedzialności. Od cwanego jak się panu wydawało myku, dzięki któremu po cichu sfinansujecie sobie dokształty i zdobędziecie uprawnienia do rad nadzorczych. Tylko dlaczego za pieniądze gminy. Czy pan naprawdę nie czuje jak dalece takie zachowanie jest sprzeczne z tym co pan opowiadał o jakiejś transparentności, gospodarności itd. Czy może pan już tak pewnie się poczuł, że w swoim mniemaniu mógł pan sobie pozwolić na taką nieprzyzwoitość?
  3) Nie jestem dla pana drogim Markiem. I nie potrzebuję pańskich specjalnych względów. Dość dobrze daję sobie radę bez pana, a pan w kontaktach jest dość toksyczny. Wolę rower i spacery, dobrą książkę i pisanie książek i publikacji. Kto wie. Może i o panu coś skrobnę
  4) O zadłużeniu, zarządzaniu gminą, efektywności, zakładzie przyrodo-leczniczym, do którego w bardzo różnych aspektach będziemy wracać, przestrzeganiu prawa, cwaniactwie, 100 hektarach i wielu innych sprawach, o których nie wykluczam, będę informował stopniowo opinię publiczną. Doznania trzeba dozować.
  5) I niech pan sobie nie pochlebia, że mam do pana jakieś osobiste urazy. Szkoda mi tylko gminy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Pingwin

   Jak w Madagaskarze. No i o to chodzi. Lew wreszcie ryknął – hiena w długą 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. ty anonim

   tak,byłeś bardzo drogim Markiem…… dla gminy.Ty i Twój dwór kosztował nie mało gminę przez ten okres jak rządziłeś… na emeryturę czas , panie chory na władzę.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Utr

    Prawdziwe koszty funkcjonowania na urzędzie burmistrza Tomasza Luto poznamy dopiero za następnego burmistrza. I okaże się wtedy kto bardziej był rozrzutny, niegospodarny, kto zorganizował większy dwór. Ile i komu przyznajesz nagrody, niepotrzebne zlecenia swoim znajomym, dotowanie Wasilewskiego, Dzienisa, Podziewskiego. Kto zatrudnia w gminnej szkole swoją żonę – Miros? Nie! Luto!
    (fragment usunięty przez redakcję)

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Zdziwisz się jeszcze kto ile dostał i za co i po co Ci to będzie .Luto ciśnie w inne osoby niż wymieniłeś. Słabe masz wiadomości.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   2. Zygi

    Nie tak Drogi jak Pan Obecny…
    Miros nie dbał o własny interes, nie dorabiał sie, pracował na rzecz gminy,
    Nie jest chory na władzę, bo jakoś do tej pory milczał, znosił nawet to , że nie wolno mu było ( jak to jest w normalnych gminach) brać udziału w życiu publicznycznym w kontekście piastowanego tyle lat stanowiska. Przez parę dobrych lat był „tabu” na gminnych uroczystościach, podległym nie wolno było ani zapraszać Mirosa a ni nie daj Bog sie z nim pokazywać, znosił to godnie bo jest ponad to. „ty anonim” wiesz tyle co zjesz.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 9. Strażnik Teksasu

  No to tak:
  1) Łabanowska i Białek – oddawać gminne pieniądze tudzież i moje za dokształcanie i wypad okradać swoje gminy nie moją!
  2) Luto i Rawinis – oddawać gminne pieniądze tudzież i moje za dokształcanie, nie ma przyzwolenia mojego na okradanie naszej gminy i jej mieszkańców!
  Nie ma tu miejsca dla cwaniaków i złodziei!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Rudy cwaniak

   Luto! zabieraj się ze swoją świtą do Jabłońskich nie chcemy cię tutaj oglądać. i zwróć kasę z…..!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. UMIG Gołdap

    myślę że p. Burmistrz powinien namierzyć kto pisze te wulgarne komentarze i również pociągnąć do odpowiedzialności. to grupa sfrustrowanych wielbicieli p. Mirosa. a może p. Miros wypisze swoje wydatki ? kto u niego zdobywał wykształcenie za pieniądze gminy ? sekretarz ? kto jeszcze ? śmiało p. Marku

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Były

     Przestań z tym porównywaniem do byłego, przecież do jasnej ciasnej… miało być lepiej (transparentnie, uczciwie, przejrzyście, oszczędnie, kompetentnie), a tym czasem jest o wiele gorszy syf i bagno, niż wcześniej

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
     1. Anonim

      Syf i bagno było.I chcecie żeby ponownie wróciło w styczniu.Stuknij się w głowę.A Luto myśli dobrze ale musi więcej myśleć sam.

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
     2. Były

      Sam się stuknij Anonimie i zacznij czytać ze zrozumieniem. Nie błyszczysz intelektem, ale szczerze prawdę mówisz „Luto myśli, ale nie sam”

      Nikt jeszcze nie głosował.
      Please wait...
    2. Trak

     Uwazaj zeby ciebie nie namierzyl…

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 10. xyz

  Prawda „Strażnik Teksasu”. Dodam jeszcze, że p. Luto, po usunięciu przez Gminę nielegalnego wysypiska masy bitumicznej na Konstytucji 3 Maja, powinien zwrócić do gminnej kasy kwotę, którą trzeba będzie zapłacić……. lub daną kwotę odebrać od monopolisty Zdzisława G. Nie zgadzam się, by z moich podatków opłacano uprzątanie terenu miasta, tym bardziej, gdy „brudas” jest znany.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Kogucik

  Tomasso jeszcze będzie wspaniale, nowy rok tuż, tuż. Show must go on, master of disaster.
  https://m.youtube.com/watch?v=7HV5v07ufAU

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Mariusz S.

  Luto w swoim bełkocie nie zapomniał wspomnieć i podkreślić wartość merytoryczną słów wypowiadanych przez Pana Tobolskiego, jaką wartość merytoryczną niosą pana, panie Luto, słowa, nigdy nie mogę zrozumieć sensu pańskiej wypowiedzi? Żałosne. Luto mówcą. Lepiej się nie wypowiadać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Fun of luto

  Chciałbym pogratulować wszystkim klakierom na fb, tym którzy są uzależnieni od Tomcia. Jestem ciekaw czy będą poznawać Tomcia na ulicy jak już Tomcio nie będzie burmistrzem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Tadeusz

  Drodzy Mieszkańcy okręgu wyborczego nr 5, mieszkańcy Sołectw: Bałupiany, Barkowo, Jany, Juchnajcie, Łobody, Niedrzwica, Pietraszki, Rożyńsk Wielki, Wiłkajcie, mieszkańcy obszaru Podstrefy Gołdap Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej , z ulicami: Ekonomiczną, Przemysłową, Graniczną, Strefową, którzy zamierzacie wziąć udział w styczniowych wyborach uzupełniających do naszej Rady Miejskiej. Zwracam się do Was z apelem o to, żebyście podejmując decyzję o swoim głosie zechcieli popatrzeć szerszym okiem na całą gminę, nie tylko na swoje sołectwo czy wieś. Przez wiele poprzednich lat doskonale poznaliście pana Marka Mirosa, który jeszcze ciągle waha się, czy wziąć udział w tych uzupełniających wyborach, czy też nie. W rozmowach prywatnych, coraz częściej jednak powtarza, że obserwując to co dziś dzieje się w Gminie Gołdap i w naszej Radzie Miejskiej, bardzo chciałby swoją wiedzą tę Radę wzmocnić. A ja dodam, że także doświadczeniem i samorządowym kunsztem wysokiej próby.
  Dlatego apeluję do Was, żebyście swój głos w styczniowych wyborach uzupełniających oddali na kandydaturę byłego burmistrza pana Marka Mirosa. Sytuacja w Gminie i w Radzie w sposób wyraźny pokazuje, że na chwilę obecną to pan Marek Miros byłby osobą najbardziej odpowiednią do zajęcia wolnego mandatu radnego. To człowiek, który potrafi skupiać wokół siebie ludzi, ma ogromną wiedzę, doświadczenie samorządowe, jasne cele i patrzy na całą Gminę, nie na wybraną miejscowość czy sołectwo. Zachęcam Was żebyście w tych styczniowych wyborach wsparli jego kandydaturę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Tu w tym miejscu apel nie wystarczy, trzeba udać się do poszczególnych mieszkańców i z nimi bezpośrednio rozmawiać!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Tadeusz

    To już chyba sam kandydat, nie ja.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 15. Prokurent ZMP

  Panie Luto…tutaj więcej wiedzy https://forum-rozwoju-lokalnego.pl/
  Oddaj Pan nasze pieniądze do budżetu gminy.
  http://bip.goldap.pl/files/files/WA.1431.99.2020%281%29.pdf

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Po lutym przyjdzie wiosna

  Jak wysłuchałem tej górnolotnej mowy lutego do narodu gołdapskiego, to się dłuższy czas zastanawiałem o czym on mówi. Doszedłem do wniosku, że luto musi być chyba historykiem, w ogóle nie odniósł się do teraźniejszości, chłop zapomniał z tego wyluzowania, jakie widziałem na jego twarzy. A ten golf, chyba Calvina Kleina, nadał takiej powagi i napięcia sytuacji, że nie mogłem doczekać się finału, o którym chyba też zapomniał.
  Doszedłem do wniosku, że jego ten trajkot jest mydleniem nam oczu, odwracaniem kota ogonem, ucieka z odpowiedzią na wszystkie pytania i zarzuty, które są kierowane pod jego adresem.
  Przy okazji, próbuje wciągnąć jeszcze do tego pracowników UM.
  Panie Luto jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za ten chaos, który stworzyłeś w naszej przestrzeni. Po tobie już nic gorzej nie będzie. Odejdź jak najszybciej, nie zwlekaj. Zmiłuj się nad nami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ola

   Ja zrozumialam ze w 2013 bylo jeszcze zle , dlugi patologia ale w w 2014 już dozo lepiej zwlaszcza od listopada

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Ola

    …czyli cud !!!!

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 17. Misio Uszatek

  Burmistrz Luto obiecywał pomoc i wsparcie gołdapskim przedsiębiorcom, bo to oni w dużej mierze wypracowują podatki pośrednio i bezpośrednio, i co mamy? Brak możliwości rozwoju i rozbudowy firm. Dlaczego? Brak zainteresowania i działań ze strony naszego włodarza. Jest ignorancja i wszystko inne, tylko nie to co trzeba.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. Dwulicus

  Jak luto mówi o uczciwości, podniesionej przyłbicy, współpracy, dyskusji czy bycia fair to po prostu śmiech mnie ogarnia. Ludzie, nie pozwólmy żeby on nas tak traktował. To nie my dla niego, tylko on dla nas. Powinien nas rzetelnie informować o wynikach swojej pracy. A co mamy?Jesteśmy cały czas tumanieni przez naszego wybrańca. A ta jego mowa powtarzana wielokrotnie dla niektórych staje się chyba prawdą. Zastanówmy się tylko, co on po sobie zostawi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Black Ninja

  Luto musi odejść!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Dlaczego?Dajcie żyć.Miros ile kadencji miał jak w raju i ile sikorek miało dobrze?No…pamiętamy!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 20. WSTYD

  Dziś, wstydzić powinni się wszyscy ci, którzy zagłosowali w ostatnich wyborach na Tomasza Luto. Zastanówcie się ludzie coście nam wszystkim takim nieprzemyślanym i nieracjonalnym wyborem uczynili, tak – nam wszystkim. I sobie zresztą też. Teraz trzeba jakoś „połkać te żabę”, choć jest to trudne i na świeżo przejrzeć na oczy. Nie róbmy już więcej sami sobie szkody. Wystarczy, że obecny rzad już o to zadbał.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Don Kichot z la Manchy

   Ty rzeczywiście nie masz wstydu dokonując porównania do obecnego rządu. Porównaj to do rządu Tuska lub kłamczuszki Kopaczowej. do wyprzedaży majątku Polski, do strzelania do górników, do nie liczenia się z Polakami, do akcji „widelec”, do spalenia budki wartowniczej, do rozbijania obchodów 11 listopada, do całej destrukcji Państwa Polskiego, itd,itd…
   A ty bezwstydniku negujesz programy 500+, 300+, Fundusz Dróg Samorządowych, Fundusz Inwestycji Lokalnych, rozbudowy Polski, odkupienie sreber narodowych, przywrócenie wieku emerytalnego a nie praca do śmierci, 13 emerytura a w 2021r może i 14, lekarstwa dla seniorów, tarcze antykryzysowe, dbanie o bezpieczeństwo poprzez dofinansowanie i dosprzętowienie instytucji państwowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Weterynarii, Sanepidu, itd…, podniesienie wynagrodzeń, stawki godzinowej, obniżanie podatków, młodzież do 26 r.ż, przywrócenie godności Polakom i długo by jeszcze wymieniać.
   Wstydniku ty wstydź się za siebie, bo pewnie jesteś w tej grupie „tłustych kotów”, którym zmniejszono emeryturę lub którym hitlerowski piorun przeorał mózg i rozumiem że trudno ci „świeżo przejrzeć na oczy” więc nie rób sobie szkody i innym swoimi dywagacjami!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. sancho pansa

    Pojechałeś mój panie „błędny rycerzu” po tych wiatrakach.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Narrator

     Hmmm wiatry powiały i mgła z nad Wutehu spowiła krainę łowców przygód, aż Sanczo oddalił się dla ratowania swojego honoru.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
   2. Kajak

    Don Kichot za tą dyktaturę i rozdawnictwo zapłacimy jeszcze a długi będą spłacać nasze dzieci. Popatrz na siebie jaki z ciebie fachowiec a wszędzie jest takich wielu, wstydu nie macie obsadzacie się na wysokie stanowiska. Luto przytula się do was bo myśli że go uchowają jak swego. Z tą 13 emeryturą nie przesadzaj bo wszyscy dostają tyle samo a nie emeryturę! Z lekami też nie przesadzaj bo zaraz się okaże ze wszystko za darmo. Co do służb mundurowych to rozjechaliście je widać w mediach co zroniliście z policją prywatna ochrona. W tym kraju teraz mają najlepiej niepracujący, im się wszystko należy a ty pracuj i płać. Wszystko podrożało te 500zł to już jakieś 200zł. Piszesz o piorunie – to już idiotyzm z twojej strony. Leżycie krzyżem a macie tyle za uszami. Widać tą godność na ulicach. Boże broń przed takimi ludźmi.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Don Kichot z la Manchy

     Oj kajak chyba opiłeś się mętnej wody. Jak te pieniądze brała mafia to było ok, ole jak dać ludziom to coś strasznego, koniec świata! To są strachy na lachy. Źle a nawet „straszno” by było gdyby udało się wam odwrócić wszystkie pojęcia dobra i zła, co czynicie bez żenady i wrócić do władzy. Ale to wam się nie uda.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 21. AdwokatDiabła

  Najlepiej jak pan Tobolski atakuke pana Luta a mozna tez sie przyczepic do pana Tobolskiego ktory mysli ze cos tam dziala w urzedzie to cos mu mozna wiecej a nawet nie umie sie zachowac z kultura w sklepie bylem swiadkiem jak do ekspedietki sie odzywal zwykly prostak cham malo takich nie idzie lepiej te owoce swe zbierac co placi marnie ludziom ciekawe czy pieniadze czy jak kiedys lodami i pierogami.Nie pamieta jak wodociagi chcialy mu wode w jego fabryce zakrecic i nie tylko to zamykal swe wrota i nie otwieral…prostak

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. anioł stróż

   No cóż takie jest życie, jedno nie wyklucza drugiego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. xyz

   Faktycznie, „AdwokatDiabła” wzorcowy, merytoryczny komentarz. Może i p. Tobolski nie grzeszy kulturą (zapewne tak jak Ty)……. tylko co ma piernik do wiatraka….. Tu nie o Tobolskim mowa…..

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  3. Anonim

   Prawda.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  4. Lusi

   Ja pracowałam kilka lat w Plancie i pierogami nikt nie płacił.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Yeti zimne kotleti

    Do psiej budy nie trzeba było włazić?

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 22. Andrzej

  Podobne oskarżenia wobec mnie padały w kwietniu br. ze świetlicy w Jabłońskich, która to musiała być zamknięta . Prokurator ustalił IP komputera ,który należał rzekomo do żony burmistrza Luto. Teraz też nie mam wyjścia i AdwokatDiabła czeka na proces sądowy.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Idź do domu Panie.Nie wiesz już na kogo masz pluć.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 23. Wielbiciel gogusia

  Pamiętacie jak Luto miał oszczędzać i chciał zlikwidować fajerwerki noworoczne dobrze sobie przypominam? A tu popatrzcie studia za free, samochód za free, piękne życie a przed seansem w kinie zespół Koguty, pewnie wystąpił za darmo i zapraszał w imieniu burmistrza do seansu i na imprezy jak dobrze pamiętam. Kto musi oszczędzać niech oszczędza ale nie Luto mu się po prostu należy. Jeszcze Pomnik chciał sobie postawić, ciekawe kto by zrobił na tym pomniku. Czy on ma chociaż krztynę moralności ? Chyba nie!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Styczeń

  luto na wszelkie pytania i zarzuty kierowane pod jego adresem nie odpowiada, jedynie zaczyna swój monolog nie wiadomo o czym. Przyznałbym mu pierwszą nagrodę w konkursie złote usta.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. Podróżnik za cudze

  czy ktoś mi może powiedzieć jaki był cel wyjazdu burmistrza do Chin za nasze pieniądze?
  Proszę panie Luto, zawsze rwie się pan do odpowiedzi, słuchamy. Tylko nie udawaj, że tego nie czytasz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. .WrtoiP

   Chiński mur i giełda Alibaby

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. Myśliwy

   Może tam też mają ambony?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 26. Obserwator

  Kochani w wyborach wycieliście M. Mirosa i to bardzo skutecznie! Co wybraliście to macie! A teraz skruszeni plujecie na swojego wybrańca i z podkulonymi ogonami, żałosnym głosikiem wołacie: MARKU WRACAJJJJJ! Panie Marku, ludziska przemyśleli swój wybór. Proszę rozważy ć swój powrót do samorządu dla dobra gminy. Pozdrawiam!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...