APEL Do radnych Rady Powiatu Gołdapskiego oraz radnych Rady Miejskiej Gołdapi

W poczuciu odpowiedzialności za mieszkańców powiatu gołdapskiego zwracamy się do Was z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie waszego stanowiska przekazania części udziałów Spółki GoldMedica właściciela szpitala, gminie, w celu zwiększeniu możliwości jego dalszego funkcjonowania i rozwoju.

Pomysł ten był omawiany i pozytywnie zaopiniowany przez dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Zakrzewskiego w Olsztynie, który zadeklarował wszelką pomoc po utworzeniu szpitala miejsko-powiatowego.

Teraz konieczne są decyzje Rady Powiatu w zakresie formalnego przekazania części udziałów samorządowi gminnemu za symboliczną cenę, a Rada Miejska powinna podjąć uchwałę o przejęciu tych udziałów. Burmistrz miał wielokrotnie okazje i szanse na przejmowanie udziałów Spółki GoldMedica, ale niestety tego nie czynił, ze szkodą dla wszystkich.

Obecna sytuacja pandemiczna, zamknięty szpital, strach i zachwianie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu zmusza nas wszystkich do natychmiastowych działań.

Samorząd gminny w ciągu kilku ostatnich lat przekazał na inwestycje będące w gestii Starostwa Powiatowego w Gołdapi ponad 4 200 000 zł (cztery miliony dwieście tys. zł.), co już daje podstawy do przekazania udziałów gminie. Stworzenie nowej struktury udziałowców otworzy duże możliwości finansowania szpitala z pieniędzy podatników na co z pewnością również można liczyć.

Wszystko jest w rękach radnych, a wasza akceptacja powyższej koncepcji stworzy szanse i nadzieje na normalne funkcjonowanie szpitala, czego społeczeństwo oczekuje i żąda.

Andrzej Tobolski

Radni, którzy tą koncepcje akceptują: Marzanna Wardziejewska, Wacław Grenda, Leszek Retel, Anna Falińska i Andrzej Tobolski

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

38 komentarzy do “APEL Do radnych Rady Powiatu Gołdapskiego oraz radnych Rady Miejskiej Gołdapi

 1. ja

  Przestańcie ciągle wałkować temat tym szpitalem,zlikwidować te dziadostwo,a nie ciągle to kolej to szpital

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Jak lekarze tu nie chcą!!!! Młodzi zostają w dużych miastach.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Pacjent medycyny alternatywnej

    Lekarze chyba coś ślubowali. Pacjent powinien być dla nich najważniejszy. Zapytaj każdego medyka to ci odpowie, że „Od dziecka chciałem/chciałam ratować ludzkie życie”. Ja już kiedyś, wydawać się mogło w bardziej profesjonalnym szpitalu w Olsztynie, poznałem się na nich. Coś jest nie halo.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Ślubowali…ale teraz światem rządzi kasa..

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 2. Anonim

  Bądźmy szczerzy… Ten budynek nie jest szpitalem… To przechowalnia trzydniowa i dalej do Olecka, Ełku czy Suwałk…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Mieszkaniec

  Jestem ZA szpitalem niech on będzie mały ale ojca czy matkę chciałbym mieć na miejscu jak tylko zajdzie taka potrzeba. Czy Andrzeju Tobolski wierzysz w to że się może udać. Ja straciłem nadzieję i ręce już mi zupełnie opadły odnośnie naszej rady czytaj radnych, obserwuje to wszystko z boku nie uczestniczę w komisjach i wszystkiego może nie wiem. Oglądam wszystkie sesje, rozmawiam z wieloma ludźmi. Jak ma być dobrze kiedy radni chcą włożyć swoje rzeczy do budżetu a przechodzi tylko jedna pozycja, Luto ma władzę nad radą, radni podnoszą mu wynagrodzenie za darmo to moje zdanie. Luto prywatnie jeździ samochodem służbowym radni nic. Wydał ogromne pieniądze na samochód radni nic. Leci do Chin radni nic (pojechał organizować wymianę młodzieży bez pedagogów, kpi z was). Prowadzi spotkania w sprawie kolei transparentnie bez radnych, radni upominają się a my co. Informatyzacja leży i kwiczy radni nic kupa kasy w błoto. Program wiata na wsi radni nic, nikt z nich praktycznie nie korzysta. Droga w Galwieciach bez przetargu radni nic (nie powiadamiają odpowiednich służb). W informatorze wykonuje prace z kasy sołectw chwali się że to on, radni nic. Rozpoczął studia on i inne razem jeżdżą kupa kasy, radni nic (sorry Mioduszewski pyta). Wykonanie parku wszyscy widzą jak z jakością, radni nic (na Początku Mieruński i Anuszkiewicz ale już nic). Jakość obsług UM spada drastycznie wystarczy popytać w mieście radni nic. Brak kandydatów na Dyrektorów OPS DK radni nic, sorry DK już jest teraz 5 razy może więcej będą ogłaszać nabór na Dyr.Biblioteki – radni nic, wy nie wiecie dlaczego tak się dzieje i nic z tym nie robicie, wy cały czas udajecie. Nie widzę światełka w tunelu ale nie dla tego że coś chce pan zrobić ale dla tego że w tej radzie nie ma z kim współpracować, no może jeszcze z Mioduszewskim. Odnoszę prywatnie wrażenie że Luto radnym pluję w twarz a oni, sami sobie dopowiedzcie. Gdzie te hasła wyborcze szanowni radni, wszystkie wpisy na FB i obietnice radnych gdzie one są. Radny Wawrzyn oderwany od rzeczywistości jak coś powie to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Radny Jańczuk śpi jak radni Lutego ale oni mogą bo tylko ręce muszą podnosić. Gdzie te zaangażowanie Radnej Anuszkiewicz które było na początku, Mieruńskiego i innych, chyba wypaliło się, komisje podzielone, kasa przytulona, obraz nędzy i rozpaczy ta rada. Luto zadłuża dalej, radni go popierają, jeszcze kolej będą budować, kolejne obciążenie dla gminy. Na końcu Luto wam powiem kochani radni to wy głosujecie na tak, jak z podniesieniem podatków. On ma ręce czyste to można było usłyszeć na ostatniej sesji, to wy głosowaliście za podniesieniem podatków do kwot maksymalnych nie Luto, daliście się zmanipulować. W najnowszym informatorze Luto napisze radni przegłosowali podniesienie podatków. A o sobie napiszę że on wnioskował o zmniejszenie obligacji z 10 do 7 milionów, już nie radni. Dlaczego Hołdyński nie reaguje na zarzuty Luto do Tobolskiego czy „pan wie skąd mamy wziąć pieniądze i za co mamy wybudować drogi i inne rzeczy w gminie” (dyskusja w sprawie podniesienia podatków). Nikt nie reaguje z radnych. To Luto powinien wiedzieć skąd ma wziąć kasę to jego obowiązek. Ale nikt z radnych tego nie przerywa amoku głupoty wszyscy siedzą cicho bo mnie nie to nie dotyczy. Radna Dzienis też to mogła przerwać i inni z obozu Luto ale po co jest fajnie. Wstyd … wstyd.
  Tobolskiemu życzę powodzenia ale będzie bardzo ciężko. (chociaż nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem, czy napisze)
  Nie miałem na celu nikogo urazić, wypowiedziałem swoje prywatne zdanie jako mieszkaniec. Wielu moich znajomych z pracy, ze spotkań towarzyskich też tak uważa.
  Kończąc, co do szpitala mam wrażenie że Miros wsiadłby w samochód pojechał gdzie trzeba i załatwił.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Myśliwy

   „Miros wsiadłby w samochód pojechał gdzie trzeba i załatwił”

   Luto jak to przeczytał, też wsiadł w samochód i pojechał gdzie trzeba. Na ambonę. I załatwił.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Czytelnik - myśliciel.

    Burmistrz Luto, jak widać w powyższych komentarzach i wielu, wielu wcześniejszych stał się już publicznie, postacią groteskową. Zastanawiam się, czy on ma jeszcze szansę na odbudowę chociaż strzępków autorytetu, który każdy burmistrz powinien posiadać? Naszemu miastu jako wódz potrzebny jest człowiek, który ma oczywisty szacunek i autorytet, człowiek który łączy wokół ważnych spraw swoich mieszkańców, który buduje lokalny patriotyzm i ma wiarygodny wieloletni, zrozumiały i realny program rozwojowy. Czy z tych cech Tomaszowi Luto jeszcze coś pozostało? Czy posiadał on w ogóle takie cechy? Dokąd zatem zmierza nasze miasto i społeczność lokalna pod kierownictwem takiego burmistrza, pod przywództwem takiej rady? Nie wiem. Ale ten tunel, do którego razem wjechaliśmy nie ma na końcu światełka. Tam jest ściana.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
   2. Anonim

    KOGO W TEJ AMBONIE USTRZELONO???

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
    1. Anonim

     Mówią że most w Kośmidrach będzie miał jej imię.

     Nikt jeszcze nie głosował.
     Please wait...
 4. chory w olecku

  Bełkot, z zaświatów. skoroś taki mocny,wszechwiedzący to się popisz !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   chory z olecka nadajesz ze świetlicy?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. xyz

   Daj przykład i się podpisz. Po kiego chcesz coś… skoro sam nie potrafisz się podpisać. Że chory to szkoda, ale jeśli z Ole<cka, to co Ci do Gołdapi?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Alek

  Trzeba zacząć od tego, że Radni powiatowi (Marzanna Wardziejewska, Leszek Retel, Anna Falińska), a szczególnie Radna Wardziejewska jest niewiarygodna w tym co podpisuje. Sama jest we władzach powiatowych już chyba 3 kadencję i nadal toleruje Ciołka i Sendową. Więcej, to Pani Starosta przydziela Ciołkowi dodatek za walkę z COVID! Może trzeba wesprzeć finansowo tych którzy naprawdę to robią, np. pracowników SANEPID-u? Może trzeba przejrzeć wynagrodzenia najwyższych urzędników powiatu i urealnić je? Oczekuję od Pani Starosty dokładnego sprawozdania z tego co zrobił wicestarosta w ramach dodatkowych obowiązków związanych z walką z COVID! Czy nie czas dokonać prawdziwych zmian we władzach powiatu i odsunąć takie persony jak Ciołek i Senda, którzy są we władzach minimum 10 lat i osobiście odpowiadają za stan gołdapskiego szpitala? Czy prawdą jest że to przez osobiste konflikty z Ciołkiem lekarze nie chcą pracować w naszym szpitalu? Nie dziwię się Burmistrzowi i Radnym miejskim, że nie chcą z tym Zarządem Powiatu współpracować, bo oni po prostu są niewiarygodni, a kasa „im się po prostu należy”!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Niewierny Tomasz

  Proszę o namiary na tę słynną ambonę, też chciałby odwiedzić, jeśli jej użytkownik, oczywiście, pozwoli.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Kompromitacja !!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Mieszkaniec

  Szanowny Panie Tobolski,
  ubolewam nad Pańską ideą, która oczywiście jest słuszna. Ubolewam dlatego, że tego burmistrza i tę radę na to nie stać ( nie w sensie finansowym). Dla jednego ambona jest ważniejsza dla innych diety, i po co robić coś, czego nie potrafią ani nie czują. Żeby to ziścić, należy dokonać zmian w radzie i na stołku burmistrza.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Dwa komentarze poszły do kosza. W jednym z nich autor podawał zarobki osoby, która nie pełni funkcji publicznej. Proszę nie podawać takich informacji…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. KTOŚ

  Bardzo mądry projekt na temat szpitala.Czas usiąść do rozmów i dogadać się,nie zważając na animozje i układy polityczne. Jesteśmy małą społecznością, znamy się więc i szanujmy. Szpital jest potrzebny dla nas wszystkich.Panie Andrzeju, Gołdapianie wierzą,że potrafi Pan „załatwić” sprawę szpitala.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. J

   Pan Andrzej sam sprawy nie załatwi. Trzeba żeby rozmawiał z innymi radnymi i konstruował jakąś grupę , która może coś przegłosować. Niestety w tej radzie będzie z tym trudno. Może zapewne liczyć na pana Mioduszewskiego, być może na pana Makarewicza. Co do reszty nie bardzo jest dziś z kim rozmawiać.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 10. Andrzej

  Jeżeli jakiś radny ma wątpliwości co do słuszności pomocy w funkcjonowaniu szpitala to proszę zwrócić się do swoich wyborców, którzy na was głosowali.
  Po drugie to informuję ,że Burmistrz w ostatnich latach wydał ok. 40 milionów zł. nie pytając społeczeństwa o zdanie i zgodę.
  Po trzecie to również jest wiele przykładów niegospodarności i trwonienia publicznych środków przez Burmistrza Luto. Choćby zakup nowej Skody za 185 000 zł. głównie na swoje prywatne potrzeby, bezsensowna wycieczka do Chin, wydanie ok. 2 000 000 zł (dwóch milionów) dla Gminnej Spółki PW i K ,w której stworzono fikcyjne stanowisko dla jego przyjaciela Mariana P.
  czy remont drewnianego mostu w Kośmidrach .
  Uprzejmie informuję ,że do grupy inicjatywnej dołączył Radny Marek Kuskowski.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Ja

  Szanowna redakcjo,
  dlaczego nie pokazujecie wszystkich komentarzy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Dziś dwa zostały odrzucone – jeden, bo ktoś mówił o zarobkach osoby niepublicznej (to jest prawnie zabronione), drugi zawierał rodzaj groźby w stosunku do osoby publicznej…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 12. Anonim

  A może najpierw trzeba sprawdzić na co szły pieniądze przekazane przez gminę na szpital.Druga myśl, zobaczyć ile jest personelu, co z tego, że są łóżka jak butle z tlenem to chyba z 1960 r.!!!!! Jeżeli gmina przekazała tyle kasy to co zostało zrobione i kupione. Zapytać lekarzy jaka jest prawda czemu odeszli i poszli do innych szpitali???? Może ktoś, nie umie rozmawiać? Uratować budynek i co dalej? No tak przekazać wszystko i niech się inni martwią!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Brawo.Wszystko robione jest od d….. strony. Jetem ciekaw sprawozdania na co poszły pieniądze z gminy na szpital, jest też wiele innych pytań.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 13. były radny

  Panie Tobolski proszę podać KONKRETY!
  1. Jakie środki są potrzebne na reaktywacje szpitala?
  2. Kto będzie zarządzać i nadzorować to co dzieje się w szpitalu? Skoro obecny Zarząd Powiatu i Zarząd Spółki Goldmedica nie radzi sobie, to chyba trzeba dokonać zmian personalnych? Jaka jest Pana opinia w tej sprawie?
  3. Ile będzie rocznie kosztować gminę Gołdap wejście do Spółki jako udziałowca?
  4. Skąd gmina Gołdap ma wziąć środki na dofinansowanie szpitala? Proszę tylko nie przywoływać na co już wydano środki, bo „to mleko się już rozlało”.
  5. Czekam na konkrety, a nie opowiadanie o „gruszkach na wierzbie” – może jakiś dokument, plan, harmonogram działania by Pan gdzieś zamieścił?
  Pozdrawiam
  były radny

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Seweryn

   Panie były radny, jako były radny pan powinien wiedzieć, że radny nie jest od tego żeby wyszukiwać środki i podawać tutaj takie informacje. Radny jest raczej do wspomagania radą, jak nazwa wskazuje, jak też do nadzoru , a organem wykonawczym, za dużą kasę, jest burmistrz. To on powinien dniami i nocami szukać tego co znaleźć w tej sytuacji trzeba. Poprzedni burmistrz jak miał taki problem to wiedział z kim i jak rozmawiać i sprawę najczęściej załatwiał. Ktoś powie, to czemu nie załatwił sprawy szpitala? Tak, ale przyznacie chyba, że taki naprawdę poważny problem ze szpitalem zaczął się nie dalej jak 5-8 lat temu. Proszę pamiętać, że radny Tobolski jest tylko radnym, nie ma obowiązku zastępować w myśleniu i pracy burmistrza.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. były radny

    Pani S. rzucanie pomysłów i czekanie że ktoś złapie i je zrealizuje to dość dziwne podejście. P. Tobolski „rzuca” pomysły i problem w tym, że ich nikt nie chwyta – ani burmistrz, ani starosta, nikt! Gdy byłem radnym za Mirosa i za Lutego też rzuciłem kilka pomysłów – kilka zrealizował Miros, może nie w pełni, ale jednak. Lansowanie się Pana Tobolskiego na szpitalu i kilku innych rzeczach to czysty populizm z którego nic nie wynika. Jeśli przekonał do siebie Panią Wardziejewską to czekamy na konkretne działania pani Starosty i odsunięcie od władzy tych, którzy odpowiadają za obecny stan szpitala. Założę się z każdym o 5 000 zł że nic takiego nie nastąpi.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 14. Doktor Styczeń

  Czy nasi Radni bezradni oraz pan doktor „jak zwykle Pan kłamie …” czytają te komentarz? (wierzę, że tak). Czy mają jakieś przemyślenia? ( chyba nie)
  Chętnie Wam pomogę i zaproponuję: odejdź burmistrzu i rado miejska, nie kompromitujcie się , i nas również, jako mieszkańców miasta i gminy Gołdap. Wybaczcie nam, pomyliliśmy się w wyborze.
  Dajcie żyć.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Również odejdź starosto i rado powiatowa!!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 15. Obserwator

  Do: były radny.
  Powiedz Pan , coś Pan zrobił, jak Pan byłeś radny w tej sprawie? ( najprawdopodobniej nic, stracony czas i kasa)
  Jeżeli burmistrz nie wie co ma zrobić i jak pokierować/zorganizować tak ważną sprawą dla mieszkańców, niech odejdzie. Po co on nam?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Anonim

  Drodzy Radni,
  rozliczcie burmistrza z jego niegospodarności, a pieniądze się znajdą na szpital, drogi i inne sprawy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   Rozliczcie, też starostę za niegospodarność. O to wtedy będzie kasa. Bo to starostwo ma szpital i co zrobiło???? To po co nam starosta i rada ???

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 17. Anonim

  Zwracam się z apelem do radnych i przyszłych władz spółki szpitala, jeśli dojdzie to do skutku. Nie dopuście tylko aby Luto mógł tam rządzić i decydować, a nie daj Boże mógł obsadzać tam stanowiska. Bardzo was o to proszę. Chyba widać jak jest. Szpital potrzebuje ludzi znających problem i wykwalifikowanych specjalistów a nie ładnych…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   Drogi Anonimie, o kim mówisz, że ładny no cóż, o gustach się nie dyskutuje. Z resztą komentarza zgadzam się w 100 %

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 18. Andrzej

  Chętnie bym odpowiedział byłemu radnemu pod warunkiem ,że nie będzie się wstydził swojego nazwiska ,wtedy sprawdzimy czego, jako radny dokonał .Ale przypomnę z jaką wielką troską o przedsiębiorców wypowiadał się na ostatniej sesji Burmistrz Luto cyt.: „skąd panie radny Tobolski wziąć pieniądze na pomoc i umarzanie podatków dla przedsiębiorców”. Faktycznie troskliwy gospodarz umorzył za 2019 r podatek od nieruchomości dla 6 podmiotów , najwięcej dla PW i K z Dzienisem i Podziewskim- 200 849.00 zł. oraz swojemu przyjacielowi i kandydatowi do Rady Miejskiej Andrzejowi D. 8 162.00 zł. Dodam jeszcze podniesienie podatku od nieruchomości do najwyższej stawki ,z pewnością dla dobra i ku radości tychże przedsiębiorców. Na wniosek Burmistrza.
  Mam więcej ciekawych informacji o niegospodarności Burmistrza. Zapraszam do oglądania mostu drewnianego w Kośmidrach, za który zapłacono dwa razy więcej od ceny ofertowej, a jakość widać „gołym okiem”. To kwalifikuje się do prokuratury ,ale nie w Olecku.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Po-most

   Jeżeli z tym przecudnie wyremontowanym mostem w Kośmidrach jest tak, jak pisze wiele osób, to może pora nadać jemu imię, honorowego patrona. Kogoś kto szczególnie zasłużył się „temu mostu” :). Jakieś propozycje, może …

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. Andrzej

  Do 'byłego radnego ” Ja nazywam się Andrzej Tobolski i przyjmuję pański zakład , ale proszę natychmiast ujawnić swoje nazwisko i imię, Jeszcze jedno , czy wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom społecznym jest lansowaniem ?
  Panie były radny ,w ostatnich 3 latach przekazałem w formie darowizny produkty spożywcze i przemysłowe oraz gotówkę na kwotę ponad 50 000 zł. dla kilku szpitali i dla Zakładu Pielęgnacyjno-opiekuńczego w Gołdapi. Czy też uważa Pan ,że się lansowałem ?
  Na wszystko posiadam dowody i podpisy z pieczątkami szpitali. Ujawnię te dokumenty jak Pan podpisze się swoim nazwiskiem na portalu goldap org. Kilka lat temu napisałem ulotkę pt.”Ratujmy Szpital ” z konkretnymi propozycjami. Mam ich jeszcze kilkaset. Proszę podać adres..
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...