List do redakcji

Szanowna Redakcjo,

Niestety prawdopodobnie szykują się dwa „czarne scenariusze” dla mieszkańców całego powiatu gołdapskiego.

 

 

Jeżeli do 15 października br. nie zostanie ponownie otwarty oddział wewnętrzny w Szpitalu Powiatowym to wpadniemy w „czarną dziurę” i w ogóle funkcjonowanie tego obiektu stanie pod wielkim znakiem zapytania. Trzeba stanąć na „głowie” żeby chociaż na miesiąc zakontraktować kilku lekarzy.

Szpital, to sprawa wszystkich obywateli, a nie tylko Zarządu Powiatu, dlatego Rada Miejska musi w trybie natychmiastowym przeznaczyć pieniądze jako pomoc doraźną na opłacenie kilku lekarzy. Skoro Burmistrz wyjmował dziesiątki milionów złotych „jak białe króliki z kapelusza” na Zakład Przyrodoleczniczy, oczyszczanie jeziora, wycieczki do Chin, zakup nowego samochodu do swoich prywatnych celów, to musi znaleźć środki na lekarzy i ja jako radny zgłoszę taki wniosek zaraz po złożeniu ślubowania.

Drugim „czarnym scenariuszem” jest potwierdzenie moich przypuszczeń w kwestii przewidywanych kosztów i strat w funkcjonowaniu Zakładu Przyrodoleczniczego.

W dniu 3 września br. odbyło się spotkanie w UM w tej sprawie, na którym Kierownik UM Ewa Bogdanowicz-Kordjak stwierdziła jednoznacznie, że budowany za ponad 30 milionów zł. Zakład będzie przynosił straty nawet 7-8 lat, albo i dłużej. Chciałem zadać kilka pytań w tym zakresie, ale Burmistrz odebrał mi głos oświadczając, że moje pytania nie są na temat, a on jako gospodarz spotkania nie będzie odpowiadał na złośliwości.

Oto moje zadane pytania:

1. Jakie przyczyny spowodowały opóźnienia w zakończeniu budowy Zakładu Przyrodoleczniczego? Czy Burmistrz wystąpi do wykonawcy o utracone korzyści i kary umowne?

2. Jakie są efekty i korzyści z zatrudnienia na stanowisku kierowniczym Mariana Podziewskiego w PWiK-u, ile Gminna Spółka wydała pieniędzy na ten etat?

3. Skąd Gmina weźmie pieniądze na funkcjonowanie Zakładu Przyrodoleczniczego skoro przez wiele lat będzie przynosił straty, a i tak z budżetu co roku dopłacamy do tężni, pijalni wód i zbędnego etatu Mariana P.? Ostatnio 500 000 zł.

Skoro Burmistrz odebrał mi głos to oświadczam, że te i wiele innych pytań zadam podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Andrzej Tobolski radny – elekt


Aktualności

Powiązane artykuły