Szanowna Redakcjo,

W dniu 09 marca 2020 r. złożyłem  skargę na Przewodniczącego Rady Miejskiej Wojciecha Hołdyńskiego oraz wniosek do Rady Miejskiej w Gołdapi o odwołanie Pana Hołdyńskiego z funkcji Przewodniczącego. karga dotyczyła rażącego naruszenia praw konstytucyjnych obywatela.

Rada Miejska w Gołdapi chcąc pozbyć się podejmowania decyzji w tej sprawie odesłała moją skargę do Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a biuro prawne UW stwierdziło nieważność uchwały Rady Miejskiej z dnia 31 marca br. z powodu istotnego naruszenia procedury rozpoznawania składanych przez obywateli skarg, wniosków i petycji.

Jako obywatel podtrzymuję swój wniosek do Rady Miejskiej w Gołdapi o odwołanie Pana Wojciecha Hołdyńskiego z funkcji Przewodniczącego i dodatkowo argumentuję, że Wojciech Hołdyński w obecnej kadencji posiadając pełną wiedzę i informacje na temat nieprawidłowości budowy odcinka drogi w Galwieciach w 2018 r, oraz konfliktu interesów państwa Dzienis, nie podjął żadnych czynności prawnych, a wręcz  toleruje patologie i działania na szkodę interesu publicznego władz samorządowych. Przypominam, że Wojciech Hołdyński

w latach 2010- 2014 był również odpowiedzialnym za sprzedaż i likwidację Gminnej Spółki Piękna Góra i PEC przez co budżet gminy stracił wiele milionów złotych.

W mojej ocenie Wojciech Hołdyński nie jest ani uczciwym ani wiarygodnym samorządowcem, a obowiązki Przewodniczącego wypełnia  niewłaściwie.

Andrzej Tobolski


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Szanowna Redakcjo,

 1. KTOŚ

  Panie Andrzeju Tobolski-brawo i dziękuję,że Pan uczestniczy w życiu naszego miasta.Czas już zakończyć „wieczne” urzędowanie urzędnika powiatowych struktur i przewodniczącego Rady Miasta.Gołdap zasługuje na Radnych i Przewodniczącego takich osób, które potrafią w końcu COŚ NOWEGO wnieść do życia tego miasta.Jedynie Pan konkretnie ocenia układy i układziki w tym mieście.Widząc Pana ostatnie piękne i wielkie inwestycje stwierdzam,że potrafi pan zarządzać finansami.A nasza Rada z przewodniczącym nie potrafią czytać ze zrozumieniem urzędowych pism. Panie Andrzeju, proszę dalej działać i ujawniać prawdę o tutejszych notablach.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Piotrek

  Zapomniał pan o mnie. Jak tak można? Kogo jeszcze chcesz pan zwolnić i kogo zatrudnić jak pewną księgową bez papieru? Ile trupów na stanowiskach widzi niejaki pan Andrzej? ~~ pomijając lokalny grunt: nawet mały sukces oczami człowieka pozbawionego jakichkolwiek zasad oznacza spektakularne zwycięstwa psychopatów i troglodytów

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Obserwator

  Już pisałem: Co wybraliśmy to mamy! Pisze Pan o nie prawidłowościach i słusznie! Ale jest to wołanie na puszczy! Jakie tego będą skutki? Pisał Pan o Panu Rancie i jego poczynaniach i co cisza! A były szumne zapowiedzi wyjaśnień i wyciągania konsekwencji wobec Pańskiej osoby! Życzę zdrowia Panu i Gołdapianom w oczekiwaniu na jakąkolwiek reakcję naszych wybrańców!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Andrzej

  Wyjaśnię ponownie na czym polega problem.
  1.Jesienią 2019 r. zwróciłem się do Wojewody z prośbę o wykładnię prawną
  czy zachodzi konflikt interesów u Państwa Dzienis.
  2.Odpowiedż ,którą otrzymałem jest jednoznaczna ,że konflikt zachodzi.
  3.Złożyłem więc wniosek do Przew. Rady Miejskiej Wojciecha Hołdyńskiego o wygaszenie mandatu radnej Teresie Dzienis.
  4.Rada Miejska odrzuciła jednogłośnie mój wniosek uchwałą.Ale konflikt interesów pozostał.
  5.Chciałem ten temat poruszyć na sesji Rady Miejskiej 20 lutego 2020 składając pisemny wniosek o umożliwienie zabrania głosu.
  6.Wojciech Hołdyński na sesji 20 marca nie udzielił mi głosu,więc złożyłem skargę do Rady Miejskiej za łamanie moich konstytucyjnych praw.
  7.Rada Miejska chciała pozbyć się niewygodnego tematu i odesłała skargę do Urzędu Wojewódzkiego.Ten zwrócił skargę do ponownego rozstrzygnięcia i radni muszą ten temat rozstrzygnąć.
  Pan Hołdyński ,chce trudne sprawy „zamiatać pod dywan” a ma kompetencje i obowiązek,żeby wszelkie nieprawidłowości załatwiać.
  Informuję ,że Jarosław Dzienis jako Prezes Gminnej Spółki PW i K otrzymuje nienależne wynagrodzenie i musi zostać odwołany z tego stanowiska skoro Pani Teresa Dzienis zostaje radną. Do dzisiaj kwota nienależnych pensji Jarosława Dzienisa wynosi ok 220 000 zł.
  Podobne zaniechanie Hołdyńskiego dotyczy nieprawidłowości przy budowie odcinka drogi w Galwieciach. Totalna patologia z udziałem najwyższych urzędników i samorządowców nie może i nie będzie tolerowana przeze mnie.Jestem obywatelem, działaczem społecznym,podatnikiem i mam prawo uczestniczyć w życiu publicznym patrząc władzy na ręce.Nikt nie ma prawa kneblować mi ust i naruszać moich konstytucyjnych uprawnień.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Jadwiga

  Z pisma Urzędu Wojewódzkiego wynika jedynie, że Rada miejska źle zakwalifikowała pismo które złożył p. Tobolski. Zamiast podania uznali to za skargę. Żaden tu sukces Tobolskiego. Urząd Wojewódzki kazał jedynie dobrze rozpoznawać kierowane pisma do Rady miejskiej i tyle. Nie ma w piśmie żadnej wzmianki o tym czy p. Tobolski ma rację czy też nie ma chcąc odwołać p. Hołdyńskiego. Ale Tobolski zamieszania musi narobić i tak to przedstawić żeby było na jego korzyść.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. KTOŚ

   Pisałem wcześniej,że przewodniczący i radni nie umieją czytać pism ze zrozumieniem i dlatego tacy obywatele radni nie powinni sprawować swoich funkcji ponieważ nie rozumieją do czego zostali powołani.Skompromitowali się swoim zachowaniem.Dlatego taki przewodniczący nie powinien być przewodniczącym.Andrzej Tobolski naświetla te patologie to pozwólmy aby dalej zapoznawał społeczeństwo o łamaniu prawa gołdapskich notabl.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Ola

  Przykrym jest fakt, że na portalu umieszcza sie pisma p. Tobolskiego, który na tym samym portalu oczerniał i oczernia nadal innych, a przy tym w paru przypadkach nie wykonuje orzeczeń sądowych. Jaka jest wiarygodność takiego człowieka, który kłamie, zniekształca informacje i manipuluje osobami rządnymi igrzysk. „Człowiek jest tyle wart, ile jego słowa”.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Arek

  Panie Tobolski, jest Pan bardzo aktywny ale tylko w jednym kierunku co widać w Pana wpisach. Może zaangażuje się Pan w takim oto temacie. Podobno komisja bezpieczeństwa i porządku działająca w starostwie wystąpiła do Burmistrza Gołdapi z wnioskiem o wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych w Gołdapi. Co Pan na to ? Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł. W miastach które takie zakazy wprowadziły mieszkańcy bardzo sobie to chwalą.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Tom

   A co ma do tego pojedynczy obywatel? Tak samo i z takim samym skutkiem można by o to spytać pana Stasia , który siedzi w parku i się nudzi.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Michał

  Smieszy mnie pseudoprofesjonalizm dziennikarza, który prowadząc portal uniemozliwia komentowanie pod interesującymi materiałami, np:
  – „Gołdap z wyróżnieniem specjalnym”;
  – „Wsparcie samorządu województwa na sołeckie inicjatywy”;
  – „Region. 2 tony nielegalnego tytoniu…” .
  A zostawia taką możliwość pod materiałami, które zainteresowania nie wywołują. Co widać często po braku komentarzy.
  Śmieszy mnie kiedy w końcu zamieszcza po interwencji komentarze a potem je usuwa bo ktoś mu to sugeruje. To jest profesjonalizm dziennikarski? Co najwyżej pseudo.
  Zobaczymy czy ten komentarz się ukaże. Na innych portalach zapewne tak. I to wcale nie będzie pana redaktora śmieszyło.

  -„

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...