Wszystko o bezpieczeństwie. Spotkanie z kursantami szkoły nauki jazdy

„On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego” to było hasło przewodnie spotkania a tym samym projektu Starostwa Powiatowego w Gołdapi realizowanego wspólnie z Komendą Powiatowa Policji w Gołdapi. Miejscy policjanci spotkali się z kursantami gołdapskiej szkoły nauki jazdy. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie.

 

 

 

 

W ostatnim czasie policjantka z gołdapskiej komendy spotkała się z kursantami miejscowej szkoły nauki jazdy. Podczas spotkania funkcjonariuszka omawiała zagrożenia na drodze oraz prawa i obowiązki każdego uczestnika ruchu drogowego. Dzięki wykorzystaniu alkogoogli i narkogoogli ci, którzy egzamin mają jeszcze przed sobą mogli przekonać się, jak zmienia się koordynacja ruchowa pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Dzięki funkcjonariuszowi Państwowej Straży Pożarnej Jackowi Klimko – który jednocześnie jest ratownikiem – kursanci mogli utrwalić i uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jak również sprawdzić swoje umiejętności pracując z fantomem. Ponadto wszystkim uczestnikom spotkań rozdawane były karty ICE.

Takie spotkanie z kursantami to profilaktyka, dzięki której zwiększa się świadomość na temat zagrożeń z jakimi mogą spotkać się na drodze. To również doskonała okazja do rozmowy nad ich przyszłością, dlatego podczas spotkań mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi Policji.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Red. KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły