List do redakcji

Szanowna Redakcjo, jestem mocno zbulwersowany faktem, że MOS i R w Gołdapi nie chce zarabiać , choćby na kortach tenisowych przy Gimnazjum czy na ul Stadionowej,które pomimo ,że są gotowe do użytkowania a pogoda sprzyja są zamknięte.

Osobiście jestem miłośnikiem tenisa ziemnego i od 40 lat uprawiam ten sport, sam wybudowałem 5 kortów tenisowych od podstaw i przez wiele lat użytkowałem. Znam sie więc na tym jak mało kto w Gołdapi. Przez kilka ostatnich dni odwiedziłem obydwa obiekty i zakomunikowałem Dyr. MOS i R L. Kowalczykowi, żeby oddali obiekty do użytkowania. Niestety moje argumenty i prośby zostały zlekceważone.Szkoda ponieważ i pogoda sprzyja i chętnych nie brakuje, ale dziwi mnie również niechęć do zarabiania na tych obiektach.

Nigdy nie byłem zwolennikiem kierownictwa MOS i R widząc ich fatalne błędy i rozrzutność naszych publicznych pieniędzy ,ale teraz to już będę nagłaśniał każdy taki fakt co może wreszcie skłoni nowego Burmistrza do radykalnych zmian o,których nas przed wyborami zapewniał.Moja inicjatywa społeczna położenia bieżni tartanowej na stadionie też niestety jest odkładana w czasie czy wręcz torpedowana.

Andrzej Tobolski

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

15 komentarzy do “List do redakcji

 1. Janusz Wierkowski

  Panie Tobolski a czym Pan nie jest zbulwersowany? Chyba tylko własnymi działaniami, za to wiele osób jest ZBULWERSOWANA Pana działaniami. Pluje Pan na ludzi, dostrzega Pan drzazgę w oku innych a we własnym nie widzi Pan belki. Smutne…
  Niech że Pan już przestanie, nie dobrze robi mi się na to, co Pan pisze i wypowiada. Niech Pan da spokój dla OSiR w Gołdapi (moim zdaniem w Gołdapi nigdy nie było MOSiR, był OSiR) atakuje Pan jednostkę urzędu i jej dyrektora tylko z własnych osobistych pobudek. Pamiętam jak OSiR wyglądał i funkcjonował wcześniej. Moim zdaniem z chwilą, kiedy Pan Marek Kuskowski objął funkcję dyrektora OSiR dokonał wielu zmian na lepsze. Zaczął pozyskiwać nowe środki finansowe, zainicjował i wdrożył nowe imprezy oraz rozwinął działalność OSiR (czego np. nie robi inna instytucja gminna – DK). Jestem przekonany Panie Tobolski ze Pan potrafi tylko niszczyć. Rozlał Pan już nie jedne mleko, jednak do sprzątania Pan się nie garnie.
  Jeżeli chodzi o Pana doświadczenie to mam do tego ogromne wątpliwości. Proszę o dokładną informację (skoro Pan tak to argumentuje) gdzie są umieszczone te korty, które Pan sam wybudował? Czyżby Pan proponował dla nowego Burmistrza swoją kandydaturę na dyrektora OSiR?
  A i dodam jeszcze jedno – pogoda ładna jest może od około 3 dni, wcześniej było wiecznie i deszczowo. Moim zdaniem nie ma Pan pojęcia o zarządzaniu ludźmi. W takich instytucjach jak OSiR wiele rzeczy jest planowanych na długi okres do przodu i dlatego mam wrażenie ze Dyrektor Kuskowski zaplanował użytkowanie obiektów OSiR np. od 1 maja. I moim zdaniem nie racjonalne byłoby gdyby zmieniał to na prośbę każdego jednego mieszkańca. Ale przecież Pan Panie Tobolski tego nie zrozumie, bo to Pan chce rządzić wszystkim i wszystkimi w naszym mieście.
  Jeżeli Pan Burmistrz Luto będzie słuchał takich doradców jak Pan to jeszcze trochę i nic nie będziemy już mieli.
  Odniosę się jeszcze do Pana inicjatywy
  Moja inicjatywa społeczna położenia bieżni tartanowej na stadionie też niestety jest odkładana w czasie czy wręcz torpedowana.

  Nic nie jest odkładane w czasie ani torpedowane. Ja tez, jako mieszkaniec mogę mieć wiele pomysłów, nie pokrytych żadną analizą ani diagnozą i w związku z tym ze ja chcę (tak jak Pan chce Panie Tobolski) to niech te „urzędasy” robią, bo to przecież ich obowiązek, bo JA PRZECIEŻ CHCĘ. A jak nie zrobią to ich obrzucę błotem – taki Pan jest.
  Tak na marginesie, każdy z nas jest człowiekiem i każdy z nas ma takie same prawa. Nie ważne czy jestem urzędnikiem, sprzątaczkom czy bezrobotnym – jestem człowiekiem.
  Panie Tobolski życzę Panu zrozumienia i pokory.
  Pozdrawiam
  Janusz Wierkowski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. pola

  No Panie Tobolski. Pan, jako „przedsiębiorca” od biznesu poczytnych ulotek wyborczych zna Pan chyba dobrze zasady prowadzenie biznesu jako takiego. Odnosi Pan sukces ekonomiczny „inaczej” oraz wyróżnia się Pan szczególną „wrażliwością” na warunki pracy i płacy Pana pracowników. Pan zaleci do kolegi burmistrza i wynajmie korty, bieżnię i może, co tam jeszcze od czego jest Pan fachowcem, a nawet i szeryfem, i pokaże Pan tym nieukom, i „lewusom” jakim jest Pan niedoścignionym wzorcem i człowiekiem sukcesu – zapewne czego Pan dotknie to zamieni się w złoto (?), albo raczej w … Czekam na efekty, abyśmy mogli Pana podziwiać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Toffik

  https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/87453/FPH-PLANT-Sp.-J.-Andrzej-Tobolski-Irena-Tobolska

  https://www.dlugi.info/dlugi-nip/7391026986

  Pan się najpierw ogarnie a później zacznie miastem sterować. A to linki znalezione w internecie, myślę ze nie łamię prawa, jeśli tak to proszę o usunięcie komentarza szanowna redakcjo. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. swojak

  W Gołdapi nie ma MOS i R jest tylko OSiR panie Tobolski!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Andrzej

  Do Wierkowskich.
  Gwoli przypomnienia informuję ,że Dyrektor Kuskowski znany był dotychczas jako jeden z filarów tamtej rozrzutnej władzy ,jako pseudo-prawnik uczestniczył w wyprzedaży naszego tj.publicznego majątku za bezcen z Piękną Górą jako symbolem.Każdy normalny obywatel wie ,że 1 500 000 zł za takie obiekty to kwota śmiesznie mała ,a tyle gminie zostało.Poza tym odsyłam do raportu komisji rewizyjnej po kontroli Ośrodka Sportu i Rekreacji i podejrzanej twórczości tego pana.
  Informuję również ,że moja krytyka jest wielce konstruktywna dla nowego Burmistrza,który mam nadzieję zacznie tam „sprzątać”.
  Jeżeli chodzi o mnie to mogę się pochwalić ,że już 30 lat pracuję na swoim a aktualnie nasza Spółka odprowadza blisko 200 000 zł rocznie różnego rodzaju podatków dla państwa w tym 40 000 do gminy.Czy Wierkowscy mogą się pochwalić podobnym zasilaniem budżetu ? Czy jesteście na pokażnych pensyjkach z naszych podatków ? Ja działam transparentnie ,a wy jak widać „zza węgła”.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. rokoko

  Panie Tobolski, skończ Pan wstydu oszczędź, albo pisz Pan te banialuki całe miasto z kowboja się pośmieje, kabaretów w tym roku jakoś mało to może Pan nadrabiać i niech Pan tu nie wyskakuje z etatami za nasze pieniądze bo jak się nie mylę to Pańska małżonka też ma pokaźną pensyjkę z naszych podatków.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. rokoko

  A no i gdzie te korty się znajdują, które Pan wybudowal? Pan potrafi to tylko odpowiadać na to co chce a nie na to co ludzie pytają. Może tak zacząc wymagać od siebie a potem od innych co

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Temida

  Panie Toffik, tyle starań aby opublikować linki do nieaktualnych długów Spółki Jawnej państwa Tobolskich, która nie istnieje już od 2001 r. Co ciekawe aby zamieścić linki, trzeba mieć konto na portalu http://www.info.dlugi. Czyżby Pan był na tym portalu stałym bywalcem?
  Generalnie dla większości długów termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczeń o świadczenia okresowe (np. roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej) – 3 lata.
  Doskonale Pan wie, że jeśli jakieś informacje rozpowszechnią się w internecie, to ich usunięcie graniczy z niemożliwością a Pan pisząc niepochlebne rzeczy o Panu Tobolskim zawsze umieszcza w komentarzu linki o zadłużeniu spółki, której już nie ma.
  W przeciwieństwie do innych gołdapskich przedsiębiorców poprzedni burmistrz nie umarzał Panu Tobolskiemu podatków, stąd proszę nie pchać się na afisz z takimi sensacjami, które Pan zamieścił!
  Pan Tobolski jak każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów i to czyni. Chodzi po prostu o to, że każdy człowiek ma prawo wyrazić dowolny pogląd i to nie wymaga zatwierdzania przez nikogo. Prawo do wyrażania własnych poglądów staje się iluzoryczne, niezwykle trudne do realizacji przez uprawnionego. Jest tak dlatego, że niektórzy ludzie o mentalności totalitarnej nie są w stanie zaakceptować skutków działania tego prawa, skutków wolności. Przypominam wszystkim, że żyjemy w wolnym kraju!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. cent

  Nie lubię pana A.T. i absolutnie się z nim nie zgadzam, ale nie mogę nie zgodzić się z Temidą, bo sporo racji jest w Twojej wypowiedzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Toffik

  Jeśli temat jest nieaktualny to przepraszam. widziałem ostatnio i wstawiłem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Dziubdziub

  Cytuję p. tobolskiego: „…Ja działam transparentnie …” .
  Pan Tobolski „transparentnie”, pan burmistrz „transparentnie”… . A cóż to za zbieżność w wypowiedziach??? Jeden od drugiego się nauczył?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. qaz

  A czy ktoś może powiedzieć, czy w związku z”co najmniej złym ” wynikiem pokontrolnym OSIR miasto planuje jakieś kroki w stosunku do kierownictwa?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Andrzej

  Korty w Olecku są czynne od 2 (dwóch tygodni) i zarabiają a przecież mamy tą samą strefę klimatyczną.
  Dla Rokoko:jednym z kortów był ten opisany w biuletynie ,przy szpitalu w Gołdapi,gdzie wszyscy grali za darmo i chwalili jego jakość.Z zemsty Mirosa został niestety stracony i zarósł a ja zainwestowałem 25 tys zł. Odsyłam do mojego biuletynu gdzie dokładnie opisałem bieg zdarzeń z tym związany.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. gostyś

  Proponuję wybudować sobie własny kort na własnej działce i problem z głowy. Skoro tyle chętnych jest na granie to zarobi pan na wynajmie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. ja

  Opisał Pan jeden kort w który Pan zainwestował, a inwestowanie nie jest budowaniem od podstaw. A co z drugim kortem? Tez Pan doinwestował? Olecko nie jest Gołdapią, nie ma tężni, pięknej góry, w sumie nie ma nic co przyciąga turystę jak Gołdap a Pan tu z kortem startuje. Niech chociaż korty ma Olecko. Ale co Panu tłumaczyć jak prawda jest zawsze jedna PAŃSKA PRAWDA I PANA ARGUMENTY.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...