Zabrał matce samochód i znalazł się w rowie

mms_img-1620745216Za kierowanie na zakazie i w stanie nietrzeźwości odpowie 20-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie. Mężczyzna zabrał matce auto, a następnie wjechał nim do rowu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał promil alkoholu. Jak ustalili policjanci Szymon T. nie posiadał uprawnień do kierowania a seata prowadził mając sądowy zakaz.

Wczoraj ( 29.03) kilkanaście minut po godz. 19:00 gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z informacji wynikało, że samochód seat Toledo w Wólce (gm. Banie Mazurskie) zjechał z drogi i wpadł do rowu. Wysłani przez oficera dyżurnego policjanci ruchu drogowego szybko ustalili, że kierowcą samochodu jest 20–letni Szymon T. Mężczyzna bez wiedzy matki zabrał seata i wybrał się na przejażdżkę.

Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 20-latka. Okazało się, że był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania a za kierownicę wsiadł pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.

Mieszkaniec gm. Banie Mazurskie trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Matka nie zdecydowała się na złożenie wniosku o ściganie za zabór samochodu bez jej wiedzy. (Red. KPP Gołdap)

mms_img854375954


Aktualności

Powiązane artykuły