List do redakcji

Szanowna Redakcjo.  

Na portalu Gołdap.info trwa przepychanka dotycząca zainteresowania CBA sprawą umorzenia podatków od nieruchomości przez Burmistrza Marka Mirosa. 

Ucinając wszelkie spekulacje informuję, że to ja Andrzej Tobolski złożyłem zawiadomienie do CBA jako przedstawiciel społeczeństwa obywatelskiego, które ma prawo patrzeć władzy na ręce ponieważ radni nie interesują się ważnymi kwestiami, a często głosują za wnioskami Burmistrza nie wnikając w szczegóły, nawet kiedy sprawa dotyczy wielkich pieniędzy.

Otóż przywołane umorzenie podatków z odsetkami, którymi interesuje się CBA dotyczy Agencji Handlowo –Usługowej Targowiska i Hale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która to nie stworzyła ani jednego miejsca pracy w Gołdapi a dostała bonus od Burmistrza w kwocie ponad 440 tys. zł (czterysta czterdzieści tysięcy).

Ja również nie przesądzam o winie Burmistrza, od tego są powołane instytucje, ale jak przeczyta się uzasadnienie, to można tak myśleć, ponieważ Burmistrz argumentował to głównie chorobą Prezesa zapominając, że za zobowiązania Spółek prawa handlowego odpowiada Zarząd Spółki, a w tym przypadku członków było dwóch a nie tylko Prezes.

Andrzej Tobolski


Aktualności

Powiązane artykuły

42 komentarzy do “List do redakcji

 1. katia

  A czym się ta firma w Gołdapi zajmuje?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. abcd

  Brawo. I dlatego nowy powiew we władzach jest potrzebny. Żeby stare ścieżki poucinać i nowego ducha dodać. Niech władza będzie dla ludzi. Niech każdy kierownik w Gołdapii będzie traktowany jak każdy inny obywatel tego miasta. W końcu jest tylko urzędnikiem gospodarującym pieniędzmi mieszkańców.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. pit

  BRAWO !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. .....................

  No to żadna nowina że Tobolski doniósł toć sam mówił co on ma na kogo. Żadnej rewelacji nie zrobił tylko pośmiewisko z siebie. Szkoda ze Tobolskiemu nie umorzył, dlatego takie wielkie halo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Kazimierz

  Kolejny koleżka z Warszawy. Działki na terenie strefy zostały sprzedane pod warunkiem inwestowania na nich, a nie po to aby spekulować ! Już tyle lat minęło a na tej działce dalej nic się nie dzieje. A Pan Wrzosek też twierdzi że burmistrz podjął słuszną decyzję. Mam pytanie, czy gdyby to były wasze pieniążki też byście je tak ochoczo rozdawali?

  Jestem za tym że już najwyższa pora na zmiany, czas wreszcie przegonić wszystkie trutnie wyjadające z miód z naszego ula. Bo kolejnej zimy nie przeżyjemy. Człowiek z żółtą barierką na szyi niech wraca do Warszawy !

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. profesor

   Drogi Kazimierzu,umorzenie było zasadne,tylko trzeba znać przyczyny,Przyjść do urzedu i zapytać ,a potem zabierać głos Ci co najwięcej krzyczą najmniej płacą, albo wcale pozdrawiam

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 6. Mariusz

  Szanowny Panie Andrzeju, dziękuję pomógł mi Pan podjąć decyzję na kogo głosować, oddam głos na obecnego burmistrza i nie za zasługi…. ale żeby urzędował na przekór Panu jeszcze ze 25 lat. A Pan szybciutko porządki w dokumentach robi ….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. oli

  @Mariusz, a może wpłacisz 440 tys. zł, które ja, jak i mieszkańcy Gołdapi straciliśmy ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mariusz

   a gdzie napisałem, że jestem z tego zadowolony (jeśli to prawda)? Proszę czytać ze zrozumieniem.
   Poza tym to są tylko dywagacje jednego Pana , póki się winy nie udowodni jest domniemanie niewinności, nie będę osądzać czegoś o czym nie mam wiedzy. Może umorzył, może nie umorzył, może miał podstawy może nie miał… i tyle wiemy.
   Wiem o złożeniu doniesienia do CBA, o wkroczeniu CBA do urzędu poza tym nie wiem nic i na tej podstawi nie będę pisał czy źle zrobił czy się należało czy nie.
   jeśli ma Pan głębsza wiedzę podpartą dokumentami proszę ją nam udostępnić, aby łatwiej było „wydać wyrok”. Napisałem tylko, że niesmak mój budzi taka akcja przed wyborami. I jeśli tacy ludzie idą za Panem Luto to ja wolę głosować na starą władzę.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
  2. profesor

   Kwota 2 razy zawyżona ,trzeba zapytać u źródła powody zadłużenia Ja też bym umorzył

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Józef

  Szanowni komentatorzy – wykropkowany ……….. i Mariusz.
  Wam chyba burmistrz umorzył jakieś należności skoro stajecia w jego obronie.
  Za wode płacimy jak na Saharze ,za ścieki maksymalnie,najwyższe podatki a za 20 metrów kwadratowych pod garazem i podatek 470 zł rocznie. Jeszcze troche a zdłużenie miasta wyniesie 100 % budżetu.Potem tylko upadłość.
  A co na to radni ,ktorzy są współwinni takiej sytuacji.Niektorzy siedzą po kilkadziesiąt lat i udają opozycję.Panie i panowie was też dosięgnie ręka temidy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. ups

  panie Józef a od kiedy opozycja coś może. Daj Pan chociaż jedną opozycję która może coś przegłosować. Nie bądź pan halo.
  A pan luto też już się przestraszył i już nie chce debat.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. bodzio

  Coraz brudniejsza ta kampania. Zmasowany atak na człowieka, który tyle dobrego zrobił dla Gołdapi. Panie Marku. Jestem z Panem. Ma Pan głos mój i mojej licznej rodziny. A ci, którzy udają troskę o dobro ogółu niech zaczną płacić należności za śmieci i inne daniny publiczne. Ciekawe ile jeszcze listów do redakcji o oświadczeń ukaże się do 16 listopada, po to by podgrzać atmosferę

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Mariusz

  Wyjątkowo zgodzę się z Panem Józefem , owszem wszystko jest drogie podatki, woda, czynsze …burmistrz nic mi nie umorzył i nawet nie pałam sympatią w tę stronę , ale nie lubię takich tanich zagrywek przedwyborczych. Mógł Pan Tobolski dawno zgłosić do CBA jeśli miał ku temu podstawy a nie przed samymi wyborami. Ta kampania wyborcza jest żenująca

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. Do józefa

  Nie trzeba było długo czekać żeby się ciemniak odezwał…….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Darek

  Czy dobry ojciec rodziny,dobry gospodarz trwoni nasze publiczne pieniądze, a potem
  zadłuża rodzinę w banku ,kiedy już na chleb brakuje ? Darek

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. ...........

  Panie Jousefie, nikt mi nic nie umorzył zarabiam na siebie sam, bez włażenia nikomu w cztery litery i nie robie z siebie niewiadomo kogo na forum. Jak Pan taki uczciwy to czemu na Pana Andrzeja nie doniesiesz gdzie trzeba że nie płaci pensji itp. Swoją drogą Panie Andrzeju Pokazał Pan klase na poziomie długości spodni. Robisz tylko Burmistrzowi reklame bo każdy kto ma Pana mądrości dość pójdzie i zagłosuje na Mirosa. Bo przynajmniej mija takich jak Pan z daleka. Porządki juz Pan u siebie porobił?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Mariusz

  nie trwoni, nie naraża rodziny , nie rozwija się, nie poprawia rodzinie bytu, bo kredytów boi się wziąć żeby kupić nowe maszyny i wprowadzić nowe technologie. I kiedy wszyscy idą do przodu to on powoli zostaje z tyłu mówiąc wszystkim w około jak mu to okropnie źle się żyje.Żeby się rozwijać trzeba ponosić i koszty
  Nie liczmy, ze nowa władza zrobi od razu tu eldorado, każdy będzie miał pracę, mieszkanie, w urzędach wszyscy będą milo was obsługiwać, otworzą się przedszkola i nowe szkoły….
  a nad jeziorem znowu będą ciemniaki ….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Józef

  Kapowanie to nie moja specjalność.Skoro pan uważa inaczej to prosze pana Tobolskiego zakapować. Ma pan chyba kłopoty z odwagą.Nie stać pana nawet na podanie imienia.Na zakończenie proponuje aby nauczył się pan poprawnie wymawiać imiona..Jest to dziecinnie proste.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. olo

  Józef podał swoje imię 🙂 🙂 🙂 hellou Józef!!! Co za odwaga 🙂 apropos pana Tobolskiego, szkoda ze nie okazuje troski o Goldapian, którzy tyrali w jego manufakturze…przedwyborcze poczucie sprawiedliwości 🙂 Miros mu zapewne czegoś nie załatwił ….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. Andrzej

  To dziwne ,że są jeszcze tacy żarliwi obrońcy patologii i rozdawnictwa naszych-publicznych pieniędzy.A przecież wystarczy trochę wyobrażni ,ponieważ jak doda się
  inne umorzenia podatków od nieruchomośći ,choćby Budomexowi czy Cedatowi (przypominam,o kwotach ponad 40 000 zł rocznie każdemu przez wiele lat) to z pewnością można by wyremontować kilka ulic-choćby Nadbrzeżną.To wstyd ,żeby oddalona o 200 metrów od Urzędów ulica,gdzie ruch jest wielki tak wyglądała.
  Zapewniam wszystkich swoich „miłośników” ,że finałem walki z marnotrawieniem naszych-publicznych pieniędzy będzie pozew zbiorowy przeciwko Markowi Mirosowi za niegospodarność .To nieuchronne.Pozdrawiam.A.Tobolski
  PS.Można się również spodziewać kolejnych zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstw.Za wszystko odpowiada Burmistrz,ale kilku urzędników też nie może spokojnie spać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mariusz

   A Pan znowu swoje, kto nie z Panem ten przeciwko, własnego zdania mieć nie można …
   Jakby Panu Burmistrz umorzył podatek byłby Pan zadowolony i nie krzyczał że pieniądze są marnotrawione. Tak jak olo napisał : ” szkoda ze nie okazuje troski o Goldapian, którzy tyrali w jego manufakturze…” Poza tym dlaczego gmina ma remontować drogi powiatowe???
   Pisze Pan : „.To wstyd ,żeby oddalona o 200 metrów od Urzędów ulica,gdzie ruch jest wielki tak wyglądała.”, Pan wyjdzie przed swój zakład pracy stanie i popatrzy to wstyd żeby firma oddalona o 300 metrów od urzędu , przy ulicy gdzie ruch jest wielki tak wyglądała.
   Zmieni Pan swoją manufakturę w porządną firmę a potem Pan uzdrawia świat.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 19. do Olo

  Miros Tobolskiemu podatku nie umożył, ot cała filozofia

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. ..............

  Panie Jousefie, tak jak mi Pasuje tak piszę jak Pan nie potrafi napisać ziemniaki poprawnie tylko z ciemniakami wyskakuje. Wie Pan co to sarkazm? Poza tym przedstawienie się imieniem? co z tego że Pan Józek pisze jak się możesz Pan Zdzisiek nazywać.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Józef

   Szanowny panie ………… wiem co to jest sarkazm.Jest to cecha pańskiego charakteru, podbarwiona złośliwościa i pogardą w stosunku do innych.
   Z panem merytoryczna dyskusja nie jest możliwa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 21. ..............

  I nie stajecia w obronie Panie Jousefie tylko stajecie!!. Pan na swoja pisownie spojrzy i nie kozaczy

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. abcd

  Jeżeli to rzeczywiście firma dl a firmy , która nic gołdapii nie dała to skandal. Myśli o Panu Burmistrzu same się cisną do głowy. Mam nadzieję że poznamy wyniki z CBA. Prosiłbym Portal .info o śledzenie tej sprawy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. panie andrzeju

  Panie Tobolski wie pan co to strefa ekonomiczna? jak pan sie znajdzie w takim towarzystwie jak firmy które pan wymienia to też panu umorzą podatki. Przeniesie pan swoj extra dobytek na strefe, zmodernizuje i temat zamkniety. tylko na to trzeba miec jeszcze kase, ups

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mariusz

   „Panie Tobolski wie pan co to strefa ekonomiczna? ”
   nie wie bo jego strefa ekonomiczna tam nie sięga, nie da się handmade przenieść w takie miejsca , ale mógłby się przejechać i zobaczyć jak prawdziwe zakłady, linie produkcyjne, logistyka, biura i sekretariat wyglądają

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 24. panie andrzeju

  Jakby gmina drogę powiatową wyremontowała to by pan doniósł
  że znowu nielegalnie środki przekazuje i źle gospodaruje. O co Panu chodzi? A błoto u Pana pracownikom nie przeszkadza?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. oddalona o 200 metrów od Urzędów

  ale żona tamtędy do pracy nie chodzi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. J. Mazurek

  Wiele wskazuje na to, że Andrzej Tobolski, mimo obsesyjnych działań, nie ma szans by stać się wiarygodnym w oczach gołdapskiej społeczności. Po prostu: „Koń jaki jest – każdy widzi”.

  Wystarczy tylko przypomnieć sposób jego działania podczas gołdapskiego referendum, potem „kajanie się” w liście przepraszającym burmistrza. Gdyby ktoś ten list zacytował…

  Pytanie – jakie intencje kierują Andrzejem Tobolskim? Na pewno nie patriotyzm lokalny i troska o burmistrzowskie auto, ale wyłącznie zwolnienie od podatku jako skutek nieudolnie prowadzonej firmy.

  Ciekawe, gdyby pan Tobolski ponownie został zwolniony z podatku – niewykluczone, że znów by napisał podobny „skruszony” list.

  Dobrze by było gdyby pan Tobolski spojrzał z zewnątrz na swoje zachowania. Bo wygląda to karykaturalnie i, niestety, chorobliwie. Zaś w Gołdapi pan Tobolski znajduje śladowy poklask i to tylko wśród garstki nienawistników.

  I na koniec kolejna smutna wiadomość także dla pana Tobolskiego – dziś sąd w trybie wyborczym odrzucił wniosek opozycji o wycofanie materiałów wyborczych Marka Mirosa.

  J. Mazurek

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Do Wszystkich a w szczególności do Mazurka:)

  hahahahahahahahahahahahah Najpiękniejszy komentarz jaki w życiu czytałam, dziękuję Panu(i) Mazurek za tak mądre słowa i może raz w życiu Tobolski się do czyiś słów ustosunkuje, a nie tylko pluje na władzę.!! Tyle osób już mu wytkało nie płacenie podatków a on dalej swoje. Kto komu ile. Brak mi słów, a Mazurka najserdeczniej pozdrawiam cmok

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. michalina

  Panie hello Józef widzi Pan coś poza czubek własnego nosa? jest Pan niedoczytany, niedoinformowany, i jeszcze się Pan mądrzy, został Pan gdzieś na etapie swoich ciemniaków.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Józef

   Ale ma pani Michalina wiedzę w temacie wybory burmistrza,inteligencję,elokwencję i Bóg wie jeszcze co.Gratuluję ! No , ale przede wszystkim pała miłością do bliżniego.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 29. kate

  Brawo za odwage

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 30. Mariusz

  za jaką odwagę ? Powiedziałbym powtórka z 2009 r przed wyborami samorządowymi w 2010r.
  „Kontrola CBA
  Inny bardzo żywo dyskutowany temat, to kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego. (…) Najpoważniejsza uwaga pozostawiona przez kontrolujących dotyczyła zwolnień z podatku od nieruchomości,głównie firm ze specjalnej strefy ekonomicznej.”
  http://img.iap.pl/s/146/201978/wystapienie.pdf

  Mam wrażenie, że jeśli Pan Burmistrz zostanie wybrany w tychże wyborach ponownie na to stanowisko to w 2018r może spodziewać się kolejnej kontroli CBA 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 31. michalina

  kocham bliźniego swego ponad siebie samego amen
  Józefie I lowe ju

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 32. michalina

  Drogi Józefie zmieńmy razem świat na lepsze
  Ty będziesz moim burmistrzem a ja Twoim ciemniakiem
  Twoja Michalina

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 33. Józef

  Za póżno,już jestem zajęty. Na burmistrza też nie kandyduje Przykro mi ,że muszę odmówić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 34. Mariusz

  i rozczarował Pan, Panie Józefie żeńską część wielbicielek Pańskich komentarzy 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 35. Kaśka

  podsumowując Pan JOzef powinien policzyć ile dostał czerwonych łapek a ile zielonych, i kto ile godzin spędził przed monitorem a na koniec pomnożyć to przez dni jakie widnieje donos na stronie.
  Pozdrawiam wszystkich komentujących oprócz tobolskiego

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...