List do redakcji

Według mojej wiedzy i w poczuciu patriotycznego obowiązku uważam, że należy ogłosić ALARM dla miasta Gołdap, które tonie w długach i grozi nam wieloletnia stagnacja, a Pan Marek Miros, który jest głównym sprawcą tej sytuacji i prawdopodobnie zechce ponownie kandydować na stanowisko Burmistrza czyli pogłębiać i tak fatalną sytuację ekonomiczną.
Władza zbyt długo sprawowana deprawuje, a blisko 60 milionowe zadłużenie przy podobnej wysokości budżecie to potwierdza ponieważ te długi obciążają tylko obywateli wbrew ich woli, a to właśnie pan Miros traktuje gminę jak „prywatny folwark”.
OBYWATELE  TRZYMAJCIE SIĘ ZA PORTFELE.
Andrzej Tobolski


Aktualności

Powiązane artykuły

51 komentarzy do “List do redakcji

 1. 1234567

  nie mówię że Pan nie ma racji, nie mówię że ma, ALE zbliżają się wybory samorządowe, czy Pan Andrzej Tobolski zamierza startować w wyborach ???????

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. GOŁDAPIANIN

  A jakie ma pan propozycje na rozwiązanie tego problemu zawartego w apelu (ALARMIE), abyśmy nie musieli trzymać się za portfele???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Pan Marek

  Panie Andrzeju.
  Poproszę o fakty ,bo inaczej będzie to wyglądało na coś osobistego.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. zainteresowany

  Obecny- „długopanujący” Pan Burmistrz przy takim zadłużeniu gminy , do czego doprowadził swoimi rządami- powinien podziękować za współpracę z Radą – (która pozwalała na takie długi )i NIE STARTOWAĆ W WYBORACH. Wiele słów krytyki czyta na swój temat, więc trzeba mieć honor i zakończyć karierę samorządowca.Powinien założyć PRYWATNY BIZNES i zobaczyć jak to jest wydawać WŁASNE ZAROBIONE PIENIĄDZE!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Małgorzata Tobolska

  „Wszelka władza deprawuje człowieka, a władza absolutna deprawuje go absolut­nie” . Władza, jako dobro jedyne i najwyższe, nie może pozwolić na wolność w żadnym zakresie. Najlepiej sprawować władzę nad „ciemnym” narodem albo takim, który przyklaskuje wszelkim poczynaniom. Podobno mamy demokrację, czyli taki stan kiedy źródło władzy stanowi wola większości obywateli. Najbliższe wybory ukażą wolę ludu, wybierzemy burmistrza i radnych. To od nas samych zależy kogo wybierzemy. Chciałabym aby każdy kandydat zaprezentował swoje dotychczasowe osiągnięcia, przedstawił założenia i plany na dalszy rozwój naszej gminy, podzielił się poglądami i opiniami na nurtujące lokalne problemy. Może warto zamieścić tu na tym portalu sylwetki wszystkich kandydatów aby móc zadawać im pytania i czytać ich odpowiedzi aby później nie było tak, że dokonaliśmy złego wyboru 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. GOŁDAPIANIN

  Na innej stronie w komentarzach napisał Pan:
  „Chciałbym Pana Burmistrza poinformować, że niebawem opublikuję biuletyn informacyjny o Panu w oparciu o znane mi fakty.
  Nie mam innego wyjścia skoro odmawiacie mi zabrania głosu na sesji Rady Miejskiej stosując „białoruskie standardy”
  Andrzej Tobolski”

  Kiedy i gdzie będzie można zapoznać się z treścią biuletynu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Andrzej Tobolski

  Po pierwsze oświadczam,że nie będę kandydował w wyborach samorządowych.
  Po drugie nie mam żadnego osobistego interesu ,a jest to próba walki z patologią
  i chorobą jaka dopadła naszą gminę, a właściwie państwo.Więc jest to wyłącznie postawa patriotyczna.Według mnie patriota to obywatel,który nie pyta co może dać mu władza,społeczeństwo czy rząd,tylko pyta co ja mogę dla tego państwa i społeczeństwa zrobić.
  I najważniejsze :to prawda ,że najłatwiej krytykować bez konstruktywnych wniosków
  Mam pewne pomysły, ale podstawą jest nie dopuścić Marka Mirosa i jego ugrupowania Gołdap Razem do dalszej destrukcji.Tej jesieni do rady powinno popierać się przede wszystkim młodych bo to wasza „mała ojczyzna” i przyszłość.Już teraz wiadomo ,że mamy blisko 60 mln długów więc nowy Burmistrz i radni zastaną „spaloną ziemię” a należy realnie doliczyć koszty i odsetki od tej kwoty co w perspektywie np.10-letniej da nam co najmniej 100 mln do spłacenia.Oczywiste jest ,że to my obywatele i mieszkańcy gminy Gołdap musimy spłacić te zobowiązania za głupotę i marnotrawstwo Burmistrza i większości radnych,którzy przez wiele lat dawali jemu przyzwolenie na traktowanie gminy jak „prywatnego folwarku”.
  Najskuteczniejszą formą odsunięcia od władzy „dyktatora „Marka Mirosa są wybory
  samorządowe.Ale gdyby kolejny raz udało mu się je wygrać to należy natychmiast wystąpić do Sądu przeciwko niemu o niegospodarność,marnotrawienie publicznych pieniędzy(…). Mam również cichą nadzieję ,że Ci,którzy mówili o …) potwierdzą to przed organami ścigania.To byłaby patriotyczna postawa.
  Mam sporą wiedzę, ale niestety żadnych dokumentów. Jestem pewien,że chciałbym mieszkać i żyć w Gołdapi nie zaś w „Mirosiewie”
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Niestety zmuszeni jesteśmy cenzurować niektóre komentarze, głównie te które sugerują łamanie prawa. Nie jesteśmy właściwym miejscem do przedstawiania takich denuncjacji. Zgodnie z art. 304 § 1 k.p.k. każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym fakcie prokuratora lub Policję.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. Gołdapianin

  A ja chciałbym poznać nazwiska tych 16 radnych i ich argumenty, tak zapatrzonych w burmistrza, którzy głosowali za obciążeniem naszych kieszeni obligacjami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. nawiedzony

  Na pewno wybory blisko. W parku widuje się dziadka, który dobrotliwie pozdrawia ludzi i uśmiecha się do dzieci. Nie widziano go tu chyba ze 4 lata bo wiadomo, salony władzy, ministerstwa – a teraz chodzi i zaczepia ludzi.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Małgorzata Tobolska

  Nie bój się wyrazić własnego zdania…. ono liczy się tak samo jak zdanie władzy:-).

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. Kazik

  Tobolski kłamie jeśli chodzi o zadłużenie. Dokumenty i fakty panie Tobolski. To po pierwsze.
  Sprawa zadłużenia i nie tylko jest bardzo dokładnie wyjaśniona w posłaniu, które jest w dyspozycji każdej gołdapskiej rodziny. Ja je przeczytałem dokładnie. To po drugie. Wystarczy przeczytać.
  Czy Tobolski będzie startował? Już próbował. W ostatnich wyborach uzyskał kompromitujący wynik , bo ludzie go znają. Wystarczy sprawdzić w danych Państwowej Komisji Wyborczej. Kompromitacja i żenada. Kilka głosów. Nie pamiętam, ale chyba trzy. To, że się tak wyrażę obciach i prawdziwy sprawdzian dla tego co Tobolski reprezentuje i jaką ma wśród ludzi opinię To po trzecie.
  I po czwarte. Redakcja ma rację. Jeśli ma wiedzę Tobolski o czymś czym powinny zająć się organy ścigania, jego obywatelskim i jak to nazywa patriotycznym obowiązkiem jest złożenie odpowiedniego doniesienia. Karty na stół panie Tobolski.
  Na tej samej zasadzie można napisać, ze rzeczony jest pedofilem. Tylko nie mam dowodów. Ja oczywiście tego nie stwierdzam. Ale skoro Tobolski może to ja też. Mam pewną wiedzą, ale nie mam dokumentów.
  A po piąte, niech się pan rozejrzy po najbliższym otoczeniu i wsłucha w opinie chociażby swoich pracowników. Nie tylko byłych.
  Alarm Tobolski winien ogłosić w swojej pierogarni, bo miasto jest kolorowe, a zakład szary, bury, odrapany i po prostu brzydki. Może dlatego, że cytuję za Tobolskim głupota i marnotrawstwo nie pozwalają na odrobinę porządku i estetyki. Może, bo nie jestem pewien.
  Dane dotyczące tych 60 milionów, które nagle urosły do 100 winny być poparte dokumentami.
  Jeśli się nie pojawią, to znaczy, ze Tobolski jest kłamcą. Z mojej wiedzy wynika, że się nie pojawią.
  I jeszcze jedno. Na tę ilość komentarzy ciut za dużo nazwiska Tobolski. Jeden patriota. I pani Tobolska taka zatroskana. To wzruszające.
  Tym bardziej, że patriota ma pomysły, które ujawni, ale dopiero po odsunięciu od władzy tego, czy owego.
  Panie Tobolski. Gołdap łaknie pańskich rozwiązań. Jeśli pan je ujawni, być może zastanowię się by zagłosować na pana. Albo skoro się pan tak zarzeka, że nie (rozumiem- trauma po tych trzech głosach), to być może na kogoś z pańskiej nowej rodziny.
  Tylko o fakty i dokumenty proszę.
  Bo jeśli nie, to ostrzegam. Będę głosował na Mirosa

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. napchany jajecznicą

  Kaziu, a raczej Marku , dni twojego panowania w Gołdapi już się kończą. Powinieneś wreszcie pomyśleć co będziesz z sobą robił przez te parę lat które ci zostały do emerytury. Mógłbyś poszukać pracy na strefie bądź w jakimś zakładzie instalacyjnym, ale tam trzeba pracować fizycznie za najniższą. Pamiętaj że nawet najbliższe ci osoby, które zabierasz na wycieczki, te które z tobą tak chętnie pozują do zdjęć mają serdecznie dość twojego rozdętego ego i megalomanii. Wg najnowszych sondaży masz tylko 7% poparcie. A wszystkie twoje zabiegi mające na celu utrzymanie się przy władzy są nam mieszkańcom Gołdapi przewidywalne do tego stopnia że możemy je odhaczać z listy np; to kiedy i w którym kościele się pojawisz.
  Zejdź wreszcie na ziemię Marku

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Małgorzata Tobolska

  Ja przynajmniej mam cywilną odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem a Panu najwyraźniej tej odwagi brakuje. Nie będę wdawać się z Panem w polemikę bo jest pan dla mnie anonimem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Andrzej Tobolski

  Uderz w stół ,a nożyce się odezwą. Spodziewałem się ,że MIros się odezwie sam albo za pośrednictwem anonimowego Kazika.Te metody ma przećwiczone.
  Fakty.Proszę bardzo. Kto jak nie Marek Miros od 24 lat korzysta z samochodu służbowego do celów prywatnych,czyli na koszt podatników.Dodam ,że Marek Miros wielokrotnie woził swoje dzieci,synową na lotnisko do Warszawy a jest to ponad 600 km w dwie strony.Przez te 24 lata koszty korzystania z samochodów słuzbowych można liczyć w setkach tysięcy zł .Kto,jak nie Marek Miros przez 24 lata jeżdził po Goldapi i do Boćwinki(…*). Oświadczam,że jestem świadkiem i mam innych świadków takich zdarzeń.
  Podam do publicznej wiadomości inne kompromitujące Mirosa fakty ,ale znajdą sie one w biuletynie.Spodziewam się każdego scenariusza więc informuje ,że wszystko co wiem opublikuję z poczuciem odpowiedzialności karnej .
  Skoro nie stać pana Kazika na podanie swojego nazwiska,można pisać wszystko ale ten bełkot i insynuacje nie są warte dalszego komentarza .Przeczytacie prawdziwe informacje o Panu Mirosie.
  Jeszcze jedno, mnie się nie przestraszy,nie kupi (jak panią Beatę Otto) i nie zmusi do milczenia.Trzeba być tchórzem i poplecznikiem „szkodnika” pisząc takie dyrdymały panie Kazik. Ktoś wreszcie musi pisać prawdę i odkłamywać wiedzę o krystalicznym Mirosie ,a to będzie bolało. Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. maad

  Panie Tobolski, jeśli miasto ma wyglądać jak Pana pierogarnia, z czasów króla ćwieczka , to ja dziękuję, żadne argumenty Panu nie pomogą nie zagłosuję na Pana

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. Andrzej

  Ja nie kandyduję, ale płacę ok 30 000 (trzydzieści tysięcy) rocznie podatków do gminy i jak każdy obywatel mam prawo wiedzieć jak Burmistrz gospodaruje m.in moimi pieniędzmi. A przecież używanie samochodu służbowego do celów prywatnych stoi w sprzeczności z prawem i jest moralnie naganne.
  Jaki to gospodarz umarza miliony zł .z naszych podatków dla najbogatszych przedsiębiorców ,a następnie zadłuża gminę do wys. ok 60 mln zł .Gwoli przypomnienia – gmina aktualnie ma 42 mln kredytów,obligacje wyemitowane są
  również zadłużeniem publicznym ( koszt ok 13 mln.zł) -doliczmy do tego koszty odsetkowe i jak nic wychodzi 60 mln.zł.To na tą chwilę,ale trudno sobie wyobrazić,że gmina spłaci te zadłużenie w ciągu 5-7 lat.skoro obligacje są na 10 lat.Roczne odsetki od tego zadłużenia to wydatek rzędu 4-5 mln zł.Kto tu nie umie liczyć proponuję zakupić kalkulator i nie kpić ,ponieważ sytuacja jest nadzwyczajna.
  Nie mam dostępu do dokumentów ,ale z dużą dozą prawdopodobieństwa uważam,że koszty zadłużenia mogą przerosnąć wszystkie dotacje unijne ,na które te zobowiązania zostały zaciągnięte.Kwestia tylko w jakim czasie zostaną spłacone.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. profesor

   Pisze pan ile płaci podatów na rzecz Gminy,a może pan napisze ile zalega z nimi za 2013/2014,Trochę odwagi.Płacenie podatków to wyraz patriotyzmu

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 17. J

  Ależ pan Tobolski sypnął „faktami”. No powalił mnie na kolana. Mój Boże – „używanie samochodu służbowego do celów prywatnych stoi w sprzeczności z prawem i jest moralnie naganne”. Pewnie że tak, i jest to naganne, jeśli miało miejsce. Ale autor artykułu wręcz ALARMUJE!!! Więc gdzie te alarmujące fakty? Jaki to tajemniczy „biuletyn” mamy wkrótce otrzymać? Gdzie on jest? Bo pisać to można dużo, potrzebne są jednak przede wszystkim fakty poparte dowodami.
  O zadłużeniu nie piszę bo autor myli liczby i tym co wypisuje wskazuje, że nie ma podstawowej wiedzy ekonomicznej.
  A pisanie, że burmistrz kogoś „kupił” i tym samym zamknął komuś usta zasługuje moim zdaniem na zainteresowanie „zainteresowanej” osoby.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 18. W 2011 roku obsługa długu publicznego Gminy Gołdap wyniosła 1 650 727,24 zł.
  W 2012 roku obsługa długu publicznego Gminy Gołdap wyniosła 2 768 577,31 zł.
  W 2013 roku obsługa długu publicznego Gminy Gołdap wyniosła 1 621 076,34 zł.
  W 2014 roku obsługę długu publicznego Gminy Gołdap zaplanowano na kwotę 2 610 000,00 zł.

  Jeżeli plan na 2014 rok zostanie wykonany to łączny koszt obsługi długu wyniesie 8 650 380,89 zł podczas przysłowiowej kadencji.

  „Udział samorządów w zadłużeniu sektora publicznego to około 8%, a około 90% stanowi zadłużenie sektora rządowego.
  To jest prawdziwa skala. Proporcje są oczywiste. Wnioski nasuwają się same – to polskie samorządy wzięły na siebie ciężar inwestycji, przyczyniając się do rozwoju Polski i tworzenia miejsc pracy. Natomiast system finansowania polskich samorządów jest niewydolny. Stąd zadłużenie. Zadłużenie, bez którego Polska byłaby w innym, gorszym położeniu.
  Bardzo dobrze obrazuje to wypowiedź wieloletniego samorządowca, obecnie europosła, Jana Kozłowskiego:
  Rząd musi znaleźć rozwiązanie, żeby gminy mogły się zadłużać na inwestycje – powiedział w Elblągu Jan Kozłowski. Europoseł był gościem debaty „Świadomość obywatelska – lepsze jutro” zorganizowanej przez PAP i prezydenta Elbląga. – Gmina powinna być permanentnie zadłużana na inwestycje bo wtedy się rozwija – podkreślił Kozłowski. Jego zdaniem kluczem do wykorzystania unijnych funduszy z nowej perspektywy będzie odpowiednia konstrukcja mechanizmu ograniczającego deficyt sektora samorządowego. – Ministerstwo Finansów musi znaleźć takie rozwiązanie, żeby gminy mogły się zadłużać, żeby inwestować – zaznaczył.”

  Źródło: „INFORMACJA BURMISTRZA GOŁDAPI O STANIE FINANSÓW GMINY NA PRZEŁOMIE LAT 2013 – 2014, ZAMIERZENIACH INWESTYCYJNYCH NA NAJBLIŻSZE LATA ORAZ O STANIE ZAAWANSOWANIA NIEKTÓRYCH ZADAŃ NA TERENIE NASZEJ GMINY.”
  strony: 30 i 31.

  Skoro Pan Burmistrz powołuje się na takich osobników jak Jan Kozłowski, to moim buja w chmurach oderwany od realiów. Zresztą tak jak wiele osób z którymi się fotografuje, np. Sławomir Nowak i Ryszard Kalisza (s. 91 ww. publikacji), czy Hanna Gronkiewicz-Waltz (s 118 ww. publikacji)..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 19. Marlena Markowska

  Panie Tobolski, o Pan sobą reprezentujesz??? Pensji Pan na czas nie płacisz a innym wytykasz. Firma ogólnie żal. pl, Pensje w kilku ratach można brać ale jak się zarabia kilka tysięcy a nie 1100,jak ktoś po swoje przychodzi to zamykasz i psy puszczasz. O czym Pan dyskutuje?? Po co z siebie robić pośmiewisko/? A może chce Pan tą swoją pseudo fabrykę wyremontować i na piętro z piwnicy wynieść? A może gierkowskie meble w biurze zamienić na urzędnicze?? Żenada

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 20. Andrzej Tobolski

  Kobieto ,nigdy nie byłaś w mojej firmie,dawno nie mam psów a o wypłatach piszesz głupoty.Faktycznie żenada.Kim jesteś to widać,poziom intelektualny dokładnie stawia ciebie w jednym szeregu z tymi uprawiającymi czołobitność,to taki lokalny sport trenera Marka M. Pomówić,oczernić,nakłamać czy obrazić, to wasze reakcje na słowa prawdy o waszym „guru”.To mój ostatni wpis i nie będę więcej zniżał się. do tego poziomu . Człowiek się rodzi z inteligencją albo bez.Ty niestety miałaś pecha.Zegnam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 21. Beata

  J, – nad oszołomem mogę tylko z politowaniem pokiwać głową, ale nie będę się z nim wdawać w dyskusję. Jako ta warta kupienia, cenię się na tyle, żeby nie zniżać się do pewnego poziomu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 22. J

  Tak. Raczej tak, Beata.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 23. Józef

  Szanowni Państwo ! Nadokładaliście sobie nawzajem nie zawsze na temat.Dla złagodzenia atmosfery przedstawiam pod dyskusję „Deklaracje Niepodległości ” z 4 lipca 1776 r o treści,
  Uważamy następujące prawdy za oczywiśte: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi , że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami , że w skład tych praw wchodzi życie , wolność i swoboda ubiegania się o szczęście , że celem zabezpieczenia tych spraw wyłonione zostały wśród ludzi rządy, których sprawiedliwa władza wywodzi się ze zgody rządzonych , że jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów , to naród ma prawo taki rząd (burmistrza i radę) zmienić lub obalić i powołać nowy , którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla szczęścia i bezpieczeństwa.
  Jeżeli chcecie żyć w wolnym kraju ? Mieć bezpieczne granice i równy dostęp do ochrony zdrowia ? Zabespieczone prawo do uczciwej pracy i płacy ? Sprawiedliwe sądy i td i tp. to uruchomcie mózgi i ruszcie tyłki obywatele i odpowiednio zagłosujcie. Samo nić się nie zrobi.
  Należy na koniec stwierdzić , iż 25 lat rządów Marka Mirosa w zupełności wystarczy.Każdy statystyczny mieszkaniec gołdapskiej gminy został zadłuzony przez tego pana jako burmistrza na kwotę około 25 000 zł.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 24. Zygmunt

  Józef. Nucz się liczyć demokrato niepodległościowy. 25000 x 20500 mieszkańców daje ponad 512 milionów złotych zadłużenia. Złość ci przesłania logikę myślenia, czy to już demencja? Co by nie było. Tobolski kłamie. Ale przy tobie to wzór cnoty prawdy. Następnym razem zamiast cytować historyczne dokumenty, weź grube okulary i liczydła. Nie daje to żadnej gwarancji, ale może spróbuj. i jeszcze jedno. Słowo zabespieczone w języku polskim nie występuje. ale to już drobiazg

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 25. Według planu zawartego w budżecie gminy Gołdap na 2014 r., na każdego mieszkańca gminy, w tym na każde dziecko, ma przypaść koszt 127,87 zł z tytułu obsługi długu publicznego gminy. Ja uważam że to dużo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 26. Kaśka

  Szanowny Panie, to co napisała Pani Marlena to nie jakieś mrzonki, Wszyscy którzy u Pana pracowali znają i Pana i Pana firmę i nie ma co się obrażać bo takie właśnie są fakty. Nie ma psów? A co płot się rozleciał i nie ma gdzie ich trzymać? Jakoś o pensjach Pan nie wspomniał a doskonale Pan wie jak Pan płaci, Pan innym wytyka a sam moralnością nie grzeszy, o czym świadczy ilość rodzin itp. Tak nawiasem proponuje zmienić styl. BO spodnie przed kostkę na wysoką wodę są modne ale dla kobiet, nazywają się 7/8, a dla Panów to pasują takie sięgające do butów. Tyle w temacie. Pozdrawiam Forumowiczów, Marlenkę i Panią co pisze o pierogarni jak za króla ćwieczka. Cała Prawda o Panie Andrzeju.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 27. Ona

  Szanowny Panie Tobolski, to że ktoś przeciwko Panu , nie zawsze znaczy że z Mirosem. Pan poprawi standard pracy w swoim zakładzie , da ludziom zarobić ponad najniższą krajową, zrobi Pan porządek u siebie a potem zacznie świat naprawiać. Bo u kogoś źdźbło Pan widzi a w swoim oku i belki nie zobaczy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 28. Józef

  Szanowny Zygmuncie .Coś jest u ciebie nie tak z kojarzeniem faktów.Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i wyjaśnij gdzie widzisz moją złość ?
  Demencja to dopadła ciebie. Powiem więcej , nie czytasz tego co zostało napisane ale w chamski sposób chcesz błysnąć elokwencją.
  Zygmunt -wazeliniarzu „nucz ” się pisać i prawidłowo kojarzyć fakty.
  Na koniec przysłowie – uczył Zugmunt Marcina a sam głupi jak św…..
  Zegnaj i nie rób wstydu swoim imiennikom.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 29. zainteresowany

  Szanowni Gołdapianie! tematem tego forum POWINA BYĆ DYSKUSJA NA TEMAT NOWEGO BURMISTRZA GOŁDAPI! takiego Burmistrza, który nie będzie przez kolejne lata wraz z Radą Miasta zadłużał Gołdap! Tematem nie powinien być Pan Tobolski a mądry wybór NOWEGO BURMISTRZA!Czas zastanowić się nad tematem JAK WYPROWADZIĆ GOŁDAP Z OGROMNEGO ZADŁUŻENIA!!!!NADSZEDŁ CZAS NA ZMIANĘ BURMISTRZA I JEGO SWITY czyli Radnych Miejskich!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 30. .........

  A o co pan tobolski walczy? śmietnik ma wokoło siebie a burmistrza się czepia. Fakt pan burmistrz posiada to stanowisko przez „zasiedzenie” ale pan tobolski to co proponuje? to samo co na swoim poodwórku? jak pana zagroda wyglada? co pan w firme inwestuje? wezmie pan wstydu oszczedzi i juz sie nie odzywa. próbuje pan elokwencją zaskoczyć ale tu ani polotu ani elokwencji, zeby miec coś do kogoś to trzeba mieć ARGUMENTY, których panu drogi panie brakuje tak samo jak mi pieniędzy, robi pan z siebie pośmiewisko, tylko ja się pytam po co? Gołdapianie bardzo dobrze znają obecną władzę i kolejny raz nabrać się nie dadzą. A pan? no cóz zawsze można leczyc kompleksy kosztem innych….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 31. o

  Jaka dyskusja na temat nowego burmistrza, mamy takiego? Czekam na konkretne propozycje nazwiska, plan dla miasta i gminy i zmuszenie ludzi do chodzenia na wybory.
  Pan Miros nie jest samozwańczym burmistrzem, że startuje w wyborach? Ma takie prawo, a że chodzi najwięcej jego elektoratu na wybory i zostaje wybrany… życie
  Mozna go lubić albo i nie ale jedno trzeba przyznać miasto wygląda ładnie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 32. Paula

  Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się na czym polega problem?? i eureka wiem!!! Pan Tobolski myślał że jak napisze jaki ten obecny jest fe to naród go poprze i będzie krzyczał TOBOLSKI NA BURMISTRZA!!!!!!!!! A tu co? Klapa. Naród nie ciemny i nie z ciemnogrodu. Pech. Żeby być KIMŚ to trzeba COŚ sobą reprezentować…… taka prawda:DDD Nikt Pana nie poprze Panie Andrzeju, kiedyś miał Pan 3 głosy, teraz będą 2. Pan i Pana jak lew walcząca za Panem małżonka, która de facto na urzędniczym ciepłym stołeczku siedzi. A w swoje gniazdko się nie robi tak mnie mamusia uczyła…. Pozdrowienia dla gołdapi

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Paulo, proszę o odpowiedź na następujące pytanie: jaka logika miałaby stać za tym że wszystkie państwowe etaty to gniazdo pana Marka Mirosa?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Paula

    Drogi Piotrze, nie napisałam że to gniazdo Pana Mirosa, ani nawet nie dałam do zrozumienia że tak jest. Mało tego, nawet tak nie pomyślałam, żle mnie zrozumiałeś…..PUP finansowany jest przez Powiat nie gminę, więc Burmistrz ma do tego tyle co piernik do wiatraka. Chodziło mi o to że łatwo się mówi i wytyka się coś jak się ma państwowa Pewną posadkę ….nie za najniższą krajową na umowie zlecenie. Nie mam nic do obecnego burmistrza, dodam nawet że mi pasuje. Każdy inny też będzie nie dobry, tak już jest że jak się narzeka na jednego drugiego dostaje się gorszego. Ot taka stara zasada, podobno się sprawdza… Nie oceniam ludzi, nie jestem czepliwa, ale jak Pan Andrzej tak pokazuje innym gdzie ich miejsce to może niech zacznie od siebie, wystarczy wejść na stronę dłużników do wykupu i tam jest firma tego Pana, jak również można poczytać na gołdap org w innych artykułach że zalega z podatkami, nie rozumiem więc skąd ta nagonka na Marka Mirosa. Ten który jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień…..Rozpisałam się….Wybacz.
    Pozdrawiam Cię Piotrze.
    Paula

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 33. Paula

  Byłoby miło żeby ktoś nie wypowiadał się w moim imieniu. Dziękuję!! Tak właśnie uważam że w naszym mieście wszystko co urzędnicze opiera się o znajomości, jeśli nie jest tak to ja czołgista jestem. Jedna wielka świta towarzystwo wzajemnej adoracji. Kilkakrotnie brałam udział w „castingach” i nie to że moje wykształcenie lub wiedza i praktyka są słabe, tylko możliwości moich znajomości są do niczego. Trudno, założyłam swoją działalność i żyje mi się dobrze. A w naszym pięknym miasteczku bez znajomości to tylko praca na strefie w jednej znanej wszem i wobec firmie. Dziękuje Pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 34. Ależ tu chodzi o gminę, i sprawowanie władzy w imieniu ogółu obywateli. Chodzi o zmianę sposobu rządzenia, a nie akt wymierzenia komuś kary. A zadłużanie się prywatne to co innego niż działanie na wspólny koszt, jakie by nie było. Czy ktoś z kredytem nie ma prawa się wypowiadać o burmistrzu na „państwowej posadce”? Moim zdaniem ma prawo, chociażby dlatego że jest człowiekiem. Nieważne czy jest innym urzędnikiem, czy jest osobą działającą prywatnie.
  Pozdrawiam Ciebie Paulo.
  Piotr

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. o

   Panie Piotrze , jeśli ktoś nie potrafi zarządzać swoimi finansami i firmą to jak będzie potrafił zarządzać gminą? Jeśli długi są do kupienia znaczy są nie spłacane od dawna, ba nawet nie ma ku temu dobrej woli żeby zacząć to robić, bo inaczej w necie by się tego nie znalazło. A wypowiadać się ma prawo każdy, ale niech nie krzyczy ” obywatele trzymajcie się za portfele”, chyba ze o swoim myśli

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Przecież człowiek który to pisał stwierdził również że nie będzie kandydował.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 35. średnio zainteresowana

  zainteresowany = Tobolski, a już wcześniej zastanawiałam się co to za indywiduum pluje zawsze jadem wokół, teraz wreszcie wiem

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 36. ........

  Stwierdził że nie bedzie kandydował…….. stwierdził również poniekąd że pan M deprawuje gminne pieniadze. To co ten pan stwierdza mozna włożyć między bajki. Az niedobrze się to czyta. Mam wrazenie ze Pan Pior i pan tobolski to koleżki wzajemnego poplecznictwa. A ja wiem że pan tobolski bedzie bankiet wyborczy robił na swoim podwórku, no chyba że po tym jak go ludzie zjechali to zmieni zdanie.Tak moze jakby upił to miałby z 10 głosów extra.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Mam wrażenie że się mylisz. To że ktoś komuś nie pasuje nie oznacza, że mam udawać że działalność prywatna i publiczna za państwowe, to jedno i to samo. Chodzi o to że obiektywnie są 4 sposoby wydawania pieniędzy:

   1. Własne pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad w restauracji. Szczególną uwagę przewiązujemy do tego, aby smacznie zjeść, ale nie wydać nadmiernie dużo pieniędzy.

   2. Własne pieniądze, na cudze potrzeby – np. kupno prezentu dla przyjaciela. Staramy aby zakupiona przez nas rzeczy była maksymalnie tania – kwestia jakości schodzi na drugi plan. Nie przywiązuje człowiek tak dużej uwagi do prezentów, niż do rzeczy które kupuje dla siebie.

   3. Cudze pieniądze, na własne potrzeby – np. obiad płacony z firmowej karty kredytowej. Priorytetem w wyborze dania jest jego smak, bądź prestiż. W ogóle nie zastanawiamy się nad jego ceną – im drożej, tym lepiej. Jesteśmy bardzo dokładni, aby dostać to, czego oczekujemy.

   4. Cudze pieniądze, na cudze potrzeby – np. nauczyciel w państwowej szkole, lekarz zlecający drogie badania, urzędnik decydujący o wybudowaniu nowej drogi.

   Funkcjonariusze państwowi podczas wykonywania swoich zadań na rzecz państwa wydają pieniądze tylko na sposób 3 i na sposób 4.

   Ot, zagadka rozwiązana.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 37. Andrzej

  Podsumowanie. Po przeczytaniu tych komentarzy przez samego autora głównego tekstu, to nasuwają mi się dwa zasadnicze wnioski.1.Dla sporej grupy anonimowców ważniejszym problemem jest przysłowiowa dziura w płocie mojej posesji ,pomówienia mnie i obrona szkodnika (Burmistrza) niż blisko 60 milionowe zadłużenie.
  2.Szczekające kundelki charakteryzują się najczęściej tym,że są anonimowe ,nie maja domu ani imion.
  Proszę więc wystąpić publicznie z otwartą przyłbicą do Burmistrza z wnioskiem o podanie właściwych kwot zadłużenia np na dzień 31 lipca 2014 a wszelkie spekulacje zostaną ucięte i zobaczymy kto jest bliżej prawdy.
  Takie informacje powinny zawierać wszystkie elementy zadłużenia gminy : ,kwoty kredytów,prowizje,odsetki roczne,wysokość wyemitowanych obligacji i kosztów związanych z ich emisją.w 2013 r.
  Burmistrz ma dokumenty i dla niego to 5 minut roboty, a kiedy chciałem zapytać o to na sesji Przewodniczący nie udzielił mi głosu .Ja mam przynajmniej cywilną odwagę zapytać o interes publiczny i w imieniu obywateli a „szczekające kundelki”
  będą zawsze obszczekiwały ,taka ich natura.
  Szkoda tylko ,że przez tyle lat Gołdap nie doczekała się społeczeństwa obywatelskiego żywo zainteresowanego tym co dzieje się z ich pieniędzmi i w jakim kierunku zmierzamy.Faktycznie dla mnie też jest mało istotne kto nami rządzi,byle rządził mądrze,uczciwie i transparentnie dla dobra publicznego może wtedy ludzie nie bali by się podawać swojego nazwiska w takim jak ten sporze.
  Andrzej Tobolski

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 38. ........

  Facet weż sie ogarnij bo juz nudny się robisz, co do naszych pieniedzy to powiem Ci gdzie one są, otóż nigdzie. Bo jak sam wiesz Andrzeju kto pracuje na czarno to podatków nie płaci więc gmina nie ma, kto zatrudnia podkreślam zatrudnia na czarno podatków nie ma,kto na granicę jeżdzi podatków nie płaci, kto żyje z opieki społecznej podatków nie płaci, a ten kto płaci z tej nędznej pensyjki 1160 to wyobraź sobie odlicza dzieci od podatku. Ot prosze cała kalkulacja. Facet żyj w tej swojej pierogarni i pewnie Cie nerw rusza ze podatki zaległe to zaległe płacić musisz, chciałoby się na strefę ale tam to się nie da z takim zapleczem jak się obecnie posiada. Tam firmy mają ISO, jak się nie wie co to jest to polecam doczytać u wujka gogle. Lepiej być kundlem co szczeka to przynajmniej miska pełna jest, a jak się jest krową która dużo ryczy to nie dość ze mleka mało daje to i jeszcze ją wydoją. Żegnam pozdrawiam

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 39. o

  Panie Andrzeju, ja swoją opinię wyrażę poprzez udział w wyborach. Więc nie rozumiem co Pana przed wyborami taka troska o obywateli ogarnęła? Sytuacja miasta jest ogólnie znana nikt z tego tajemnicy nie robi, co raz coś nowego wypływa. A Pan nagle miłość do ludu poczuł, a gdzie była ona wcześniej (?), zatrudniając ludzi w swojej firmie, Pan już takiej troski o pracownika i jego byt nie okazuje. Co do „pomówień” na Pana temat Pan sobie wpisze w wyszukiwarce
  swoje imię i nazwisko i jeśli Pan jest bystry to pan znajdzie to o czym tu było wspomniane. Żaden przedsiębiorca nie jest anonimowy w sieci.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 40. J23

  „J napisał: 18 lipca 2014

  Mój Boże – „używanie samochodu służbowego do celów prywatnych stoi w sprzeczności z prawem i jest moralnie naganne”. Pewnie że tak, i jest to naganne, jeśli miało miejsce.”

  A nie miło i nie ma???

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 41. J

  Może i „m i ł o” , może i jest. Na pewno być nie powinno.
  Tylko, czy to ma być powodem ALARMU dla mieszkańców i nakazem by trzymali się za portfele? Bez przesady.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 42. Michalina

  Tak patrzę na ilość minusów przy komentarzach które są przeciwko Panu Andrzejowi i dochodzę do wniosku że chyba on sam te minusy ze wszystkich komputerów w domu i firmie klika. Beznadzieja nie umieć przyznać się do własnych błędów i wyciągnąć wnioski tylko innych się czepiać. To co tu napisane o Pana meblach to akurat prawda zachodziłam o prace pytać …… o zgrozo bez komentarza, epoka kamienia łupanego….wolę byc bez pracy;/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 43. realista

  Panie Andrzeju,
  Trzymam za Pana mocno kciuki ale na 100 % wiem, że Pan nie wygra. W Polsce króluje bowiem nepotyzm, kumoterstwo i korupcja. Wymiar sprawiedliwości i organa ścigania są fikcją. Nie jest Pan pierwszy, który chce coś zmienić i ukazać prawdę. Jednak władza stoi ponad prawem w tym kraju. Choćby Pan miał milion niepodważalnych dowodów to nic Pan nie udowodni. Pozdrawiam.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 44. Maks

  Panie „realisto” – Gdyby ten „Pan miał milion niepodważalnych dowodów…”. Tylko, że ten Pan nie ma żadnych dowodów, sam to przyznaje.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...