Kredyt przejęty po SP ZOZ spłacony!!!

Jak informuje gołdapskie Starostwo: Dzięki staraniom Zarządu Powiatu w Gołdapi oraz trwającym niemal rok rozmowom prowadzonym z Ministerstwem Zdrowia w marcu 2013 roku Powiat Gołdapski otrzymał dotację celową przeznaczoną na spłatę zobowiązań po przekształconym SP ZOZ w wysokości 6.489.304,94 zł. W tym momencie ruszyła lawina spłat przejętych zobowiązań.

Zdecydowana większość spośród przejętych wierzytelności została uregulowana lub jest w trakcie regulowania. Największym wierzycielem był BRE Bank i najbardziej cieszy fakt, że ta przejęta od szpitala wierzytelność w wysokości 4.431.952,56 została spłacona 29.03.2013.

Przypomnijmy – w 2006 r. SP ZOZ w Gołdapi zaciągnął kredyt poręczony przez Powiat Gołdapski w kwocie 7.000.000 zł. z terminem spłat do 2021 r. Do dnia przekształcenia Powiat Gołdapski z budżetu powiatu spłacił za SP ZOZ z tytułu poręczenia łącznie 4.607.880,61 zł. kredytu wraz z odsetkami.

ZADŁUŻENIE WOBEC BRE BANK NA KONIEC MARCA WYNOSI 0 ZŁ. !!!! Pozostałe wierzytelności są w trakcie spłat.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “Kredyt przejęty po SP ZOZ spłacony!!!

 1. Konkret

  „Dzięki staraniom Zarządu Powiatu w Gołdapi oraz trwającym niemal rok rozmowom prowadzonym z Ministerstwem Zdrowia w marcu 2013 roku Powiat Gołdapski otrzymał dotację celową przeznaczoną na spłatę zobowiązań po przekształconym SP ZOZ w wysokości 6.489.304,94 zł.”
  Dzięki staraniom wicestarosty Ewy Bogdanowicz-Kordjak – choć jak widać sukces ma wielu ojców a będzie miał pewnie jeszcze więcej. Jeszcze raz gratulacje dla Pani Ewy!

  1. Tekst miał na początku zdanie: „Od początku kadencji priorytetem starosty Andrzeja Ciołka i wicestarosty Ewy Bogdanowicz-Kordjak było uregulowanie spraw związanych z funkcjonowaniem gołdapskiego szpitala.” Zatem autorzy chyba podkreślili zasługi pani starosty. Natomiast skróciliśmy bez złych intencji.

 2. Gołdap

  Sukces jest. A w szpitalu syf. Gorzej niż było.

 3. Gołdap

  Ale oczywiście czekamy na lepsze 🙂

 4. olo

  Super. A teraz czas na dobrego managera (Dyrektora). Z kimś operatywnym mogło by się pewnie zakończyć sukcesem. Mam tu na myśli szpital w sąsiednim powiecie, po zmianach personalnych coś się zaczęło dziać w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 5. Uśmiechnięty

  Zbliża się do wyborów, więc robi się wszystko, żeby kogoś wnieść na piedestał 🙂 Prawda jest taka, że ci co wychwalają jedną osobę, albo nie mają pojęcia o kim piszą, albo robią to bo tak mówi lokalna „polityka’ 🙂 Dobrze się dzieje, że szpital się dźwignął z kredytów, ale o to już dawno zabiegał m. inn. rady Piech /i wielu wielu innych/ i on mimo ewidentnych poglądów prawicowych nie demonizował osoby ewentualnego inwestora. Nie róbmy więc hiper radochy z czegoś o czym mówiło się dawno. Kolejna strona internetowa Gołdapi z nazwą miasta w tle trąbi o sukcesie… Nie będę komentował, bo mi nie wypada, ale popatrzmy, kto w takim małym mieście z jakiego ugrupowania się wywodzi. Gołdap zawsze była ponad podziałami partyjnymi i oby tak pozostało. Poza tym zmiana na stanowisku w spółce… Pamiętam rządy obecnej pani prezes…

 6. adam

  Wczoraj usłyszałem od jednego z pracowników „biurowych” że generowane są nowe długi ok.70 tysięcy miesięcznie.

 7. m

  Czyja zasługa, że zadłużenie zostało spłacone? Bynajmniej nie jednej osoby.
  Był program pomocowy dla szpitali, pracownik starostwa napisał wniosek (pracownik, a nie wicestarosta), pieniądze zostały przyznane z automatu, w takiej kolejności, w jakiej zostały złożone wnioski z powiatów. A że osoba, o której się mówi, że to dzięki niej, robiła wokół siebie wiele szumu? Teraz się mówi, że to jej zasługa. Niedługo wybory, wiec trzeba sobie zrobić wizerunek, prawda? Przypisać zasługi, wypiąć pierś do orderów.
  Ano, jeździło się do Warszawy, na spotkania w ministerstwach – każdy może jeździć. A że przy okazji odwiedzało się rodzinę i znajomych, to tylko dodatkowa korzyść z podróży.

 8. Konkret

  „Dobrze się dzieje, że szpital się dźwignął z kredytów, ale o to już dawno zabiegał m. inn. rady Piech /i wielu wielu innych/” – zabiegać to mogli, ale od zabiegania samo się nic nie zrobiło, tylko rosły długi. I wszyscy bali się a przede wszystkim nie wiedzieli jak cokolwiek zrobić!
  „Zbliża się do wyborów, więc robi się wszystko, żeby kogoś wnieść na piedestał” – właśnie, na ciężkiej pracy jednych inni próbują się wynieść i przypisać sobie te zasługi i tak jak napisałem będzie ich pewniej więcej.
  Chodzi tylko o to aby się nie wynosili, bo nie uczciwe jest po prostu przypisywanie sobie czegoś czego nie zrobili !!!