Nowa pozycja w gołdapskiej oficynie

rozmowy_z_losemW gołdapskiej oficynie literackiej, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Regionu Gołdap, ukazała się 31. już pozycja książkowa, czyli bibliofilskie wydanie trzech opowiadań izraelskiej pisarki Renaty Jabłońskiej.

Jest to literatura oniryczna, którą można określić jako realizm magiczny, co zdecydowanie jest rzadkością na polskiej mapie literackiej. Autorka bowiem treść opiera na snach, w przypadku tej książki są to senne dialogi.

Renata Jabłońska na stałe mieszka w Tel Awiwie. Wydała już kilkanaście książek, w tym także zbiory wierszy. Tłumaczy pisarzy izraelskich na język polski. Jej teksty literackie ukazywały się w czasopismach polskich, hebrajskich, niemieckich i amerykańskich. „Rozmowa z losem” jest czwartą ksiązką izraelskiej pisarki opublikowaną w gołdapskim wydawnictwie. Poprzednie zauważyły opiniotwórcze pisma literackie, choćby „Nowe Książki” i „Fraza”.

W tym roku w serii „Z bliska” ukażą się jeszcze dwa opowiadania gołdapskiego prozaika Jana Jastrzębskiego. W przygotowaniu monumentalna, albumowa publikacja o historii gołdapskiej kolei.

Promocja „Rozmowy z losem” będzie miała miejsce w Bibliotece Narodowej 16 września o 18.00 i na nią serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Powiązane artykuły