Siatkarze z „Trójki” dwa razy na podium w Giżycku

W niedzielę 11 lutego, jednocześnie na dwóch halach w Giżycku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2018. Wojewódzkie eliminacje składają się aż z sześciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach.

Do klasyfikacji generalnej brane będą po uwagę cztery najlepsze wyniki danego zespołu. Na zawody zjechało aż 59 zespołów „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Młodzi siatkarze skrzętnie zbierają punkty, bo do finału województwa (w Olsztynie) zakwalifikuje się tylko po 8 najlepszych zespołów w każdej kategorii, które uzyskają największą liczbę punktów w klasyfikacji ogólnej. W giżyckim turnieju eliminacyjnym zmagało się sześć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi.

Na początek drużyny grały w grupach systemem każdy z każdym. Zespoły „czwórek” swój turniej rozgrywały na hali Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu. Kwartet SP 3 UKS „Trójki” Gołdap (Piotr Górski, Oskar Stalewski, Dominik Wawrukiewicz, Maciej Wądołowski) na początek pokonał 2:0 – Szkołę Mistrzostwa Sportowego Ostróda oraz uległ 0:2 – IKS Atak Elbląg 1. W ćwierćfinale imprezy chłopcy pokonali 2:0 – UKS Tempo Olsztyn. W półfinale przegrali drugi raz 0:2 z murowanym faworytem – IKS Atak Elbląg 1, a w meczu o brązowy medal ograli 2:0 – UKS Kormoran Dobre Miasto i ostatecznie zajęli bardzo dobre trzecie miejsce na 13 zespołów. Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji grały „trójki” i „dwójki”. Zespół trójek – SP 3 UKS „Trójka” Gołdap 1 w składzie: Michał Ostrowski, Antoni Buraczewski i Mieszko Makarski zdominował swoją grupę, odnosząc cztery zwycięstwa. Gołdapscy siatkarze pokonali 2:0 – Gwardię Szczytno 1, 2:0 – SMS Ostródę, 2:0 – MUKS Omegę Mrągowo 3 i 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 3. W ćwierćfinale pokonali 2:0 – Szkołę Sportową Ełk 1. W meczu półfinałowym okazali się lepsi od UKS Tempo Olsztyn 1 (2:0).

W niedzielnym finale po zaciętej i emocjonalnej grze przegrali z aktualnymi mistrzami województwa – MOSiR Giżycko (0:2). Za drugie miejsce na ich konto wpłynęło 14 niezwykle cennych punktów. Oba te zespoły z sukcesami wystąpiły w zeszłorocznym finale Polski w Zabrzu. Drugi zespół trójek: Aleksander Nyga, Olaf Rykaczewski i Adam Kryszkiewicz zdołał wygrać tylko jedno spotkanie grupowe i nie awansował do dalszej części turnieju. 27 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach.

Zespołom SP 3 UKS „Trójki” Gołdap: Maciej Świętoń i Szymon Wysocki, Jeremi Wojtas i Paweł Jurewicz oraz Piotr Zadroga i Piotr Dadura nie udało się tym razem wskoczyć do strefy medalowej. Po dobrych grach grupowych w rundzie pucharowej (1/8 finału) gołdapskie zespoły zanotowały porażki i zostały sklasyfikowane na miejscu dziewiątym. Wszystkich gołdapskich zawodników czekają jeszcze starcia o punkty 25 marca w Ostródzie, 8 kwietnia w Elblągu, 22 kwietnia w Olsztynie i 6 maja w Węgorzewie.

Ambasadorem turnieju od wielu lat jest Sebastian Świderski, 298-krotny reprezentant kraju w Piłce Siatkowej. 27 maja 2018 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2018. Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Osobą odpowiedzialną z ramienia Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej była Magdalena Gago. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej i Minister Sportu i Turystyki.