XVIII Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Giżycka 2017 – Robert Karniej ograł ligowców, Janusz Rososiński najlepszym weteranem

Rozgrywany już po raz 17 Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Giżycka zgromadził w Dniu Święta Niepodległości 120 osób z całego województwa, przybyli też goście z Kowna. W stawce znaleźli się zawodnicy regularnie uczestniczący w rozgrywkach związkowych i oni dominowali w swoich kategoriach, natomiast rywalizację open wygrał Robert Karniej z Olecka. Wśród weteranów triumfował reprezentant gospodarzy Janusz Rososiński.

Jeśli idzie o wyższe miejsca gołdapian to pierwsze miejsce w kategorii żak zajął Kacper Święcki; w kategorii szkół średnich drugim okazał się Kacper Misiun; w kategorii open kobiet drugie miejsce zajęła Oliwia Bagińska.