Dobry start siatkarzy z „Trójki” na początek sezonu

We wtorek, 26 września w Giżycku rozgrywany został Półfinał Mistrzostw Województwa w Mini siatkówce „Czwórek” Chłopców „Moje boisko Orlik – 2012”. Ze względu na ochłodzenie turniej z „Orlika” przeniesiono do Sali gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy SP 4 w Giżycku. W turnieju wystąpiły cztery drużyny. Młodzi zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi doskonale rozpoczęli sezon siatkarski 2017/2018.

Zespół grający w składzie: Piotr Górski, Oskar Stalewski, Michał Ostrowski, Dominik Wawrukiewicz i Antoni Buraczewski rozegrali doskonałe zawody. Z przytupem pewnie pokonali swoich trzech wtorkowych rywali. Najpierw odnieśli zwycięstwo w dwóch setach do 13 i 9 nad Szkołą Podstawową Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku. Później przyszła wygrana 2:0 (25:15, 25:12) nad Szkołą Podstawową Nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. Na koniec pokonali stosunkiem 2:0 (25:11, 25:11) – Szkołę Podstawową nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku.

Tym samym gołdapianie zostali zwycięzcami półfinałowych zawodów. Wywalczone miejsce daje automatyczną przepustkę na Finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego, który odbędzie się na przełomie października i listopada. Nagrodami w mistrzostwach były puchary i dyplomy. Organizatorem turnieju był Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Giżycku.