Po wakacyjnej przerwie powrócili do rywalizacji

W sierpniu w Lidzbarku Warmińskim odbył się letni obóz kadry województwa młodzików i kadetów. Czterech zawodników UKS JANTAR uczestniczyło w obozie przygotowawczym – Dawid Chilicki, Mateusz Marcinkiewicz, Dominik Święci i Damian Jarzyna.

W trakcie obozu zawodnicy uczestniczyli w czterech treningach dziennie. Obóz prowadzili trener klasy międzynarodowej Zbigniew Pietkiewicz, Leszek Kucharski wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz Europy, zawodnicy z pierwszej i drugiej ligi PZTS. Uczestniczyły również reprezentantki polski dziewcząt kadetek oraz młodziczek.

Po wakacyjnej przerwie w sobotę (2 września) do rywalizacji powrócili uczestnicy V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. Wzięło w nich udział – 3 zawodniczki i 33 zawodników. Gołdapianie wystartowali w składzie: Marek Różycki, Grzegorz Wesołowski, Dawid Chilicki. Dominik Święcki.

Dominik Święcki i Dawid Chilicki, którzy w tegorocznej edycji GP wzięli udział pierwszy raz, wygrali kategorię chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Młodzi gołdapianie w pokonanym polu pozostawili liderujących Szymona Pupla z Kętrzyna i Artura Gromka z Lidzbarka Warmińskiego.

W kategorii open Marek Różycki zajął czwarte miejsce, Grzegorz Wesołowski Dawid Chilicki 9-12, 13-16 Dominik Świecki. W turnieju zawodników powyżej 50. roku życia, zwyciężył gołdapianin Marek Różycki przed debiutującym w Górowie Bolesławem Krawczykiem z Olsztyna. Podium w tej kategorii uzupełnił Wiesław Skrętkowski z Lidzbarka Warmińskiego.