Rominta rozbiła Błękitnych Orneta

Wola walki, wola zwycięstwa, zaangażowanie, charakter … w samych superlatywach można, a nawet trzeba pisać i mówić o tym co zrobiła drużyna prowadzona przez M. Mościńskiego w wyjazdowym spotkaniu w Ornecie w dniu 26 sierpnia (sobota).

Od pierwszych minut arbiter główny spotkania miał bardzo dużo pracy. Zawodnicy obydwu drużyn nie odstawiali nogi, kilka żółtych kartek nieco uspokoiło grę, jednak nie do końca… w 36 minucie arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania trenera Rominty w polu karnym i wskazał na 11. Impuls do tego co działo się później dał Kamil Wołos, który wybronił dobry strzał Daniela Ciesielskiego. Chwilę później czerwoną kartkę (konsekwencja dwóch żółtych) otrzymał Konobrocki i od 37 minuty musieliśmy grać w 10. Wynikiem 0-0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie, od początku za Damiana Ołowia zagrał Mateusz Kułak, który z wcześniejszych spotkań wykluczony był z powodu kontuzji. Druga połowa to koncert gry w wykonaniu Rominty. Całkowicie rozbici zawodnicy gospodarzy nie do końca wierzyli w to co się dzieje na boisku. Trybuny biły brawo…ale dla Rominty. Gulbierz w pojedynkach 1 na 1 był nie do zatrzymania! Podania Paszkowskiego rozbijały obronę Błękitnych, a to perfekcyjnie wykorzystywali kapitan Gołdapskiej Rominty Mateusz Dyniszuk oraz Radek Gulbierz i Tomasz Kamiński. W obronie nie do przejścia był Piwko, Romanowski, Mościński i Rynkowski. Bardzo dobry występ zanotował również wspomniany wcześniej Mateusz Kułak, który na przedpolu zagrał jak profesor. M. Mościński skorzystał w tym meczu ze wszystkich zmian, żadna nie zawiodła, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania. Z Ornety wracamy jako lider po trzech rozegranych spotkaniach z bilansem 9 strzelonych bramek i 0 straconych z kompletem punktów.

Zawodnicy Rominty zapowiadają jeszcze większą walkę w kolejnych spotkaniach, zapowiadają, że będą robili wszystko żeby Gołdap i wszyscy, którzy kibicują Romincie byli z nich dumni, tak jak dumni są piłkarze mogąc reprezentować Gołdapski Klub.

Skład w meczu z Ornetą: Wołos, Rynkowski, Piwko, Mościński, Romanowski, Konobrocki, Ołów – > Kułak, Paszkowski, Kamiński -> Żukowski, Dyniszuk -> Dajewski, Gubierz -> Bukowski, Wróbel.