Biegali Wiewiórczą Ścieżką

bieg_9W sobotę 16 maja odbyła się 3. edycja biegu Wiewiórczą Ścieżką „Olecka Trzynastka”. W Oleckiej Trzynastce wystartowali biegacze, m.in. z Łomianek, Gniezna, Białej Podlaskiej, Gdańska, Gdyni, Gołdapi, Suwałk, Augustowa, Ciechanowa, Białegostoku, a także z rosyjskiego Ozierska.

Wszyscy biegacze o godz. 11.00 ruszyli ze stadionu miejskiego na 13-km trasę wokół jeziora Oleckie Wielkie (meta biegu również jest usytuowana na stadionie).

Podczas Oleckiej Trzynastki już po raz 3. została zorganizowana akcja charytatywna. Stowarzyszenie Olecko Biega i Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla Dzieci Głuchych przeprowadzili zbiórkę plastikowych nakrętek po butelkach, aby pomóc 6-letniemu Mikołajowi choremu na autyzm.

Daniel Mikielski z Olsztynka po raz trzeci z rzędu wygrał III Olecką Trzynastkę. Bieg wokół jeziora Oleckie Wielkie ukończyło 162 zawodników. Oto wyniki pierwszych „trójek”:

Kobiety

1. Beata Pokrzywińska-Osior – K 1986 K20-29 WYDMINY BBL WYDMINY 0:53:58;

2. Marta Żabicka – K 1981 K30-39 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 0:59:02;

3. Bożena Kaszkiel – K 1965 K50 i więcej SUWAŁKI BIAŁE MIŚKI SUWAŁKI 1:00:16.

Mężczyźni

1. Daniel Mikielski – M 1990 M 20-29 OLSZTYNEK 0:43:59;

2. Wojciech Grądzki – M 1991 M 20-29 GIŻYCKO DIETETYKASPORTOWA.PL PRO TRIATHLON TEAM 0:45:40;

3. Marcin Brynda – M 1988 M 20-29 OLECKO OLECKO BIEGA 0:48:19.

Mariola Waraksa – K 33 1981 K 30-39 10 GOŁDAP BBL GOŁDAP 1:17:04;

Iwona Strecha – K39 1991 K20-29 8 GOŁDAP BBL GOŁDAP 1:19:58.

Mężczyźni

Dawid Karniłowicz – M 4 1984 M 30-39 1 GOŁDAP BBL GOŁDAP 0:49:40;

Konrad Poreda – M 8 1999 M 0-19 2 GOŁDAP LA OSIR GOŁDAP 0:52:05;

Piotr Mor – M 16 1977 M 30-39 4 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 0:53:43;

Tomasz Poreda – M23 1976 M 30-39 7 GOŁDAP BBL GOŁDAP 0:56:22;

Krzysztof Obuchowski – M 26 1985 M 30-39 8 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 0:56:55;

Grzegorz Roczeń – M 70 1978 M 30-39 26 GOŁDAP ŁOWCY PRZYGÓD GOŁDAP 1:06:12.

W klasyfikacji drużynowej Łowcy Przygód (Marta Żabicka, Piotr Mor, Krzysztof Obuchowski i Grzegorz Roczeń) zajęli 3. miejsce, za co otrzymali puchar.