Na szczęście odbył się XXVII

bieg_jacw_15_13XXVII Bieg Jaćwingów, mimo wcześniejszych, nieciekawych prognoz, na szczęście odbył się i to bez przeszkód. Tym razem trwał trzy dni. Prolog stanowił piątkowy, trzykilometrowy, bieg wzdłuż promenady. W sobotę, już w Lesie Kumiecie, miały miejsce zmagania stylem klasycznym na trasach o długości od 200 m do 20 km. W niedzielę odbył się bieg główny w stylu dowolnym na dystansie 20 km.

Dodatkową atrakcją był bieg im. Dariusza Mentla, który wygrał Marek Tarasiewicz z Supraśla. Zwycięzcą biegu towarzyszącego na 10 km został Igor Matowicki z Ogrodniczek, drugie miejsce zajął gołdapianin Robert Sadowski.

Bieg główny na 20 km wygrał Kacper Janowski z Krynek. Kolejne dwa miejsca zajęli dwaj Litwini – Marijus Rindzevicius i Petras Andrasiunas.

Zawody prowadzili: Stanisław Luty i Marian Mioduszewski. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Tomasz Luto wraz z wicestarostą Grażyną Sendą. Komandorem biegu był Marek Kuskowski.

Głównym organizatorem był gołdapski OSiR. Podobnie jak w roku ubiegłym dużą pomocą organizacyjną wykazało się Nadleśnictwo Gołdap.