„Łowcy przygód” na maratonie wrocławskim

maraton_1W niedzielę odbył się 32. Wrocław Maraton. Do biegu zgłosiło się 5411 biegaczy, ale na starcie stawiło się 4006 z nich – mężczyzn 3274, kobiet 563. Bieg ukończyło 3837 maratończyków, w tym kilkoro gołdapskich „Łowców przygód”.

Podczas tegorocznej imprezy było bardzo blisko do pobicia rekordu wrocławskiego maratonu, ale ostatecznie Kenijczykowi Kangogo zabrakło do tego 14 sekund. Najlepszy z wrocławian, Grzegorz Gronostaj, zajął dobre, 10. miejsce.

Najszybszą kobietą była również Kenijka – Agnes Chebet, która osiągnęła czas 2:42:41, co dało jej 14. miejsce wśród wszystkich biegaczy.

Tradycyjnie już start i meta maratonu zlokalizowana była na Stadionie Olimpijskim, a trasa biegu poprowadzona została ulicami miasta. Biegaczy zobaczyć było można m.in. na ulicach Toruńskiej, Popowickiej, Śląskiej, Legnickiej, Piłsudskiego, Grabiszyńskiej, na Rynku, moście Tumskim i moście Szczytnickim.

Wrocław Maraton to jeden z maratonów zaliczanych do elitarnego grona „Korony Maratonów Polskich”. W ciągu dwóch lat należy ukończyć 5 maratonów (Warszawa, Kraków, Poznań, Dębno, Wrocław). Kilku gołdapian posiada już „koronę”, są to: Dariusz Borucki, Marek Kuskowski, Krzysztof Kondraciuk, Krzysztof Obuchowski, Robert Sienkiewicz. W niedzielę dołączyła do tej nielicznej grupy Marta Żabicka.